SUPER STIUCA LA MILA 23

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de LucianBc » 30 Mai 2012, 10:46

Salut! Tocmai am venit din delta la un pescuit de stiuca si a fost ceva super. Asa ca va recomand cu placere conditii de pescuit cu multe stiuci peste 70 cm si conditii de cazare cum nu gasesti in multe statiuni prin tara si mai ales in Delta. Am vorbit cu administratorul si va pune si niste filmulete cu aventura din delta. Asa ca va recomand cu incredere:
http://forum.pensiunea-xxx.ro/viewt ... ?f=14&t=11

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de Biban » 30 Mai 2012, 13:55

Cu banii astia ma duc in Suedia sau Irlanda si prind balauri.

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de LucianBc » 30 Mai 2012, 16:36

Ori nu bati des Delta sa stii preturile ori nu ai inteles ca in banii astia intra absolut tot reapectiv:
-transport Tulcea-Mila 23 si retur, transport in balta,taxa balta si barcagiu,cazare si trei mese pe zi .
Cu 300 de euro intradevar mergi in multe locuri dar pe langa Bucuresti
Stiu persoane care au dat si o mie de euro in alte locuri din delta care chipurile sunt de lux si s-au intors injurand ca nu mai calca acolo

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de Biban » 30 Mai 2012, 17:35

Merg in delta de multisor, dar astea sunt niste preturi NE-SIM-TI-TE!!
Se pare ca inca nu ai trecut granita pt pescuit sportiv ca sa faci o comparatie de preturi.
E treaba lor ca altii au platit 1000 de euro si s-au intors injurand, nu au stiu sa se orienteze.

D2O
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 23 Feb 2012, 22:24

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de D2O » 30 Mai 2012, 18:03

:lol: :lol: :lol: tu sa fi sanatos luciane ! din punctul meu de vedere-topic mort.

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de wilddanube » 31 Mai 2012, 07:43

Comparatie

Cazare masa - 4 zile/3 nopti
-490 lei/pers
Pescuit pe incinte populate - Uzlina
-125 lei/pers - cu barcagiu
- 60 lei/pers fara
Transferuri
- 50 lei/pers

Total sejur 2 pers = 2x490+2x2x125+2x50 = 1580 lei asta fata de 2840 lei la mila .
Este drept ca pe oferta de la Mila 23 apare si transferul de la Tulcea si transferurile pana la incintele respective care nu sunt tocmai aproape.

Din pacate si la Mila si in alte parti din Delta a fost macel la stiuca anul trecut. Am vazut filmulete postate de proprietari de pensiuni( mai ales ale celor din Mila) in care se retinea tot - si de 50 grame daca se putea.
Coroborat cu setcile din octombrie care au ras si ultimul melc din ghioluri " cataclismul" a fost complet.

Daca vreti sa aveti parte de preturi mai mici, VOI, PESCARII DE RAPITORI, aveti grija de Delta, practicati C&R ca in alte parti.
www.wilddanube.ro

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de LucianBc » 31 Mai 2012, 08:59

"Este drept ca pe oferta de la Mila 23 apare si transferul de la Tulcea si transferurile pana la incintele respective care nu sunt tocmai aproape."
Daca pui aceste transporturi tot acolo iesi dar ramai cu conditiile de cazare care sunt foarte ok . S-a pescuit numai C&R
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa fac reclama. Mi-a placut ! si eu unul o sa mai revin acolo chiar daca costa mai mult transportul, ptr ca Mila 23 e inima deltei in comparatie cu Uzlina unde pleci de la Murighiol fumezi o tigara si ai ajuns.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de grizzly » 31 Mai 2012, 23:22

nu se cearta nimeni cu tine. revino acolo, nu ne deranjeaza pe niciunul. mie unul si preturile mult mai joase pe care le gasesti la domni precum "wilddanube" mi se par mari. poate nu am fost eu prea mult prin Delta si nu stiu despre ce e vorba, dar cu 200 de lei pe zi am si cazare si cateva zeci de stiuci la poza. ca nu or fi recorduri, e pierderea mea.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de adiwolf » 31 Mai 2012, 23:24

LucianBc scrie:"......ptr ca Mila 23 e inima deltei ................
si inima braconajului salbatic dus pana la extrem.
o bomba atomica daca ar pica acolo ar fi benefic pentru viitor :evil:
cat priveste stiucile alea multe de peste 70cm..............................in suedia, finlanda sau daca vrei neaparat delta dunarii, la periprava sau incintele lui raduta ca tot aia este ca bani, dar in nici un caz Mila 23
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: SUPER STIUCA LA MILA 23

Mesaj de Vegas_75 » 03 Iun 2012, 20:15

Ar fi bine daca mai confirma si altcineva ca intr-adevar e adevaraciune rau la mila 23 ca sa mai stim ceva detalii. Pretul , oricum o sucim, este unul mare ce-i drept, cu atat mai mult in vremurile astea obosite. Pe de alta parte daca pui pe hartie cu atentie toate costurile si nu alegi incinte private si ramai pe salbatic, 4 zile acolo in inima deltei tot te duce la min 1.200 lei de om daca te strangi si nu vrei fitze. Ce e prost e ca pe salbatic cam bati ghiolurile si lacurile pana dai de coada stiucii dar si asa tot este frumos.
Sa mergi in Delta si sa "spargi" in incinte in 4 zile 2.500 lei sau cat era scorul de mai devreme, mi se pare o mica aroganta dar uneori sau ptr unii , se merita. Insa daca ai sansa si pe salbatic poti sa ai cateva zile de neuitat, dar poti sa faci si numai excursie si bird-watching. Sa ai o gonflabila buna (sau o fibra) proprietate personala cu un motor termic de 5 - 7 cp si nu te mai doare capul.

Scrie răspuns