Snagov

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Snagov

Mesaj de MatrixVR5 » 10 Feb 2013, 17:33

Snagovul este dezghetat o parte din el , dar problema mare sunt plasele braconierilor care sunt una langa alta . Nu poti arunca calumea o naluca ca o agati in plasa . Am anuntat pe cineva de la APS 21 dar........ R. " e greu sa mergem acolo cu Politia " ! :wallbash:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: Snagov

Mesaj de deltaic » 17 Feb 2013, 13:20

Am fost azi cu cainele la antrenament,in padure,in zona comlpexului Astoria si lacul era inghetat.Poate informatia foloseste cuiva. Venisera doi insi cu o barca sa o dea la apa in zona si au facut cale intoarsa.S-au dus sa caute alta zona.

radu_moon
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 09 Mai 2006, 23:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Snagov

Mesaj de radu_moon » 01 Apr 2013, 09:58

Ceva vesti? Mai are peste Snagovul?

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Snagov

Mesaj de Florin Habib » 01 Apr 2013, 10:35

Are are. Stiuca. Acum 3 saptamani am avut 4 prezentari cu 2 scapate langa barca, si sapt trecuta pana sa se strice vremea am avut 3 prezentari. Nimic de pastrat dar se mai prinde asa de distractie. Marlite 200-400gr. Biban nimic, salau nexam. Eu nu l-am gasit cel putin.
Florin

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Snagov

Mesaj de viorel. » 01 Apr 2013, 10:43

Braconan la greu
Curent in fiecare noapte
Am avut 5-6 iesiri sapt trecuta cu 3-4 marlite si un biban
Salaul este in pauza totala

Poluat la greu. Toti marlani parveniti cu case pe margine lacului arunca frunze, crengi si alte resturi de la curatenia de primavara direct in lac+ ploaia care spala ingrasamintele, ierbicidul si solutiile cu care-si spala aleile . Toate se scurg in lac.
La Tiriac in curte spalau pavajul cu o solutie si apoi limpezeau cu apa ce se scurgea in lac . Arata apa ca la Cernobil!!!

Si in scurt timp o sa se lanseze la apa si salupele de sute de cai care o sa amestece totul si o sa astupe in mal toate icrele de salau care urmeaza sa depuna!!!
pescar particular

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Snagov

Mesaj de Florin Habib » 01 Apr 2013, 11:06

Mi-am agatat si eu elicea de la motor intr-o plasa. Abia l-am descalcit. Inca vreo 5 plase am "prins" cand lansam naluca. Nu aveau nimic in ele, doar una singura un bibanel minuscul si vreo 2 raci. Se braconeaza peste tot. Localnicii care se plimba cu barcutele lor de lemn si dau cu cate o undita asa aiurea, de fapt pazesc plasele. M-am luat la harta dupa ce am agatat motorul, cu unii dintre ei care m-au vazut cand scoteam o plasa din apa. Numai autoritatile mai pot face ceva, dar nu or sa faca nimic.
Florin

Avatar utilizator
slicerro
junior
junior
Mesaje: 34
Membru din: 07 Apr 2013, 22:36
Localitate: Bucuresti

Re: Snagov

Mesaj de slicerro » 13 Apr 2013, 21:28

Salutare!

A mai fost cineva recent ?
Dupa ce se termina prohibitia, voi pe unde mergeti dupa biban ?

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Snagov

Mesaj de Florin Habib » 13 Apr 2013, 21:34

Eu am fost azi impreuna cu doi prieteni. Biban am vazut dar nu am dat dupa el. Merge stiuca binisor.
Florin

drazvan
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 160
Membru din: 03 Noi 2010, 09:21

Re: Snagov

Mesaj de drazvan » 17 Apr 2013, 11:10

ca intrebare ca vad ca mergeti si da-ti mai des ca mine pe snagov, pe unde este bina sa intri pe lac daca vrei sa dai dupa mal la biban?? nu detin barca si as vrea sa dau macar de pe mal.

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Snagov

Mesaj de dumi_id » 17 Apr 2013, 11:21

Pe mal nu ai cum sa dai decat in bazele sportive/ recreationale. In rest sunt terenuri private (adica si mal privat).

Scrie răspuns