Locuri de pescuit ( clean ) in Cluj

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
omgraptor
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 22 Ian 2010, 14:29
Localitate: Sighisoara
Contact:

Locuri de pescuit ( clean ) in Cluj

Mesaj de omgraptor » 21 Mai 2011, 14:04

As vrea si eu sa stiu cam pe unde as putea sa merg la pescuit in Cluj sau aproape de cluj. Pe unde sunt ceva locuri pe somes ? Sunt ceva balti la care sa pot sa ajung ? (nu am masina). Si bineinteles care sunt regulile de pescuit (Agvps sau privat). Va multumesc.

muresan ionut mihai
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 9
Membru din: 21 Ian 2011, 19:22

Mesaj de muresan ionut mihai » 21 Mai 2011, 18:09

In primul rand pe Somes,in oras sau mai sus in zona Floresti sau pe lacurile din amonte..lac Floresti,lac Gilau...etc....pe lacuri mai ok este cu barca...si iti trebuie si masina sa ajungi acolo dar poti incerca si cu autobuzul. fir intins!

Avatar utilizator
omgraptor
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 22 Ian 2010, 14:29
Localitate: Sighisoara
Contact:

Mesaj de omgraptor » 21 Mai 2011, 22:19

Mersi mult..problema e cu trasnportul..prefer o zona in care sa pot ajunge cu trenul/autobuzul

bogodan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 25
Membru din: 01 Noi 2010, 22:48
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de bogodan » 22 Mai 2011, 17:29

se prinde ceva pe lacul floresti? a fost golit cu ceva vreme in urma daca bine stiu. accesul e liber daca am permis vizat?

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 23 Mai 2011, 07:34

omgraptor scrie:Mersi mult..problema e cu trasnportul..prefer o zona in care sa pot ajunge cu trenul/autobuzul
Daca esti din Cluj si vrei sa dai la clean pe Somes si nu ai nici mijloc de transport, poti merge cu trenul in zona Rascruci, Bontida, Iclod. Poti pescui cu permis AJVPS sau sa ai permis ANPA si platesti taxa 1 leu pe zi la AJVPS daca esti controlat. Atentie pana in 3 iunie este inca prohibitie la pescuit.

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 23 Mai 2011, 07:36

bogodan scrie:se prinde ceva pe lacul floresti? a fost golit cu ceva vreme in urma daca bine stiu. accesul e liber daca am permis vizat?
Din cate am auzit lacul a fost golit si s-a braconat la greu.Poti pescui cu permis AJVPS sau sa ai permis ANPA si platesti taxa 1 leu pe zi la AJVPS daca esti controlat. Atentie pana in 3 iunie este inca prohibitie la pescuit.

Scrie răspuns