Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 01 Oct 2011, 16:50

d4md3od scrie: ca sa mai ai ce pescui ...
PescarNebun scrie: ti-au secat balta preferata si nu mai ai peste de o prajeala...
Nu e vorba de asa ceva, copii :wink: .... treaba e cu totul alta, si voi o stiti prea bine :wink: . Baltile din jurul bucurestiului, de obicei, sunt mici sau foarte mici ca dimensiune, drept urmare.....sunt poate 3-4 locuri bune pe o balta, si asta o stiti, este ? :wink: .... Ce rezulta de aici ? Si p-asta o stiti, culmea :lol: ..... Sunt sigur ca intr-o seara/dupa-amiaza, dupa un s3x cu sefu', ati vrea sa iesiti pe balta "cunoscuta" de tine (chiar daca doar in mintea ta se petrece asta), si :!: ...ajungand pe balta...sa constati ca acele putine locuri, in care te-ai fi relaxat cu un strap...doi :P ...sa fie ocupate de altii, chiar si de cei cu C&R....
Si cu asta cred ca am zis tot :bere:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Mesaj de stefanflorin » 01 Oct 2011, 17:57

Oare cati dintre voi spun: mergi la balta aia, dai colo, colcaie de salau, etc.
Ai spus asta, s-a terminat!!! Gigel citeste, spune si lu' Cordel, ala la randul lui mai informeaza inca 10-15 giboni si aia e balta, iar la partida urmatoare o sa ajungi si o sa gasesti locul inconjurat de plase, parasute, ancore si multi colorati. Cam asta e situatia.
Urasc atarnatorii!

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 02 Oct 2011, 10:26

lucrurile stau cam asa...sau asa le va d io
mi se pare cel putin mizer sa condamni si sa improsti cu noroi ce nu iti poti permite.inteleg ca vremurile sunt grele,nu toata lumea poate da 100 de lei pe o partida de pescuit.la fel cum nu toata lumea poate da zeci de milioane pe o stella sau sute de mii de euro pe o masina sport de serie scurta.
da de aici pana a le injura si a te bucura de disparitia lor....e cale lunga.
e ca si cum m-as bucura ca le-au murit toti pastravii alora din noua zeelanda,ca m-am saturat sa salivez la poze si filmulete cand si asa io nu imi permit sa ajung acolo sa imi scald umeda(sau uscata).ia mai da-i dracu cu investitiile si programele lor de conservare si incurajare a pescuitului sportiv,cu apele lor curate,cu peisajele si pestii lor.
plus ca asta cu locatiile secrete si baltile bune si moca din juru bucurestiului, nu o cred.
ca sunt balti pe care poti face un pescuit cu 2 salai punctabili pe zi,o cred.dar ca o balta cu 50 de lei pe zi se poate compara cu ce a fost(mai e) pe milotina.....permite-mi sa ma indoiesc.
daca esti din bucuresti,merita sa dai 50 de lei,sa faci 30km de acasa si sa te relaxezi cu 2-3 strapi.
dar sa bati sute de kilometri,sa nu dormi o noapte,sa dai o gramada de bani pe combustibil,mancare,red bull-uri ca sa pescuiesti pe o balta in care daca nu stii cele 3 locuri mari si late,nu prinzi nici macar o coada de strap......asa am gramada de locuri "langa casa".dar e bine sa stii ca ai un loc pentru care merita sa faci sacrificii.unde chiar daca prinzi o zi proasta stii ca pestii sunt acolo.e alta senzatie decat cea cu care esti obisnuit cand pescuiesti pe apele poluate,plasuite,braconate si strecurate de ultima icra a romaniei :wink:

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Biban » 02 Oct 2011, 11:11

adrignat scrie:lucrurile stau cam asa...sau asa le vad io
mi se pare cel putin mizer sa condamni si sa improsti cu noroi ce nu iti poti permite.
Ai dreptate, poate am exagerat putin cand am zis ca ma bucur, de fapt imi era indiferent, dar am vrut sa fiu rautacios vis-a-vis de afacerile romanesti cu profitul scos in cateva luni. Ce credea? ca e plin de pescari care vor plati 130 lei saptamana de saptamna fara sa clipesca? Nu inseamna ca nu-mi permiteam macar o partida pe luna la milotina, dar din principiu nu dau mai mult de 60 de lei taxa nici la spining nici la stationar.
Chiar sunt curios cate partide faceti fiecare pe an. Daca recunosc ca eu din ianuarie pana acum am 50 de partide de pescuit cu PLATA, nu la Arges, Neajlov sau Sabar, veti spune ca mint. Si inca nu s-a terminat anul... 8)
La un simplu calcul vine 2500 lei numai taxa, nu mai socotesc combustibil (99% ma duc singur), nada, momeli, jiguri, gume, linguri si voblere pierdute.

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 02 Oct 2011, 11:38

lasand la o parte polemicile, a mai fost cineva de curand, merita sa fac o incercare saptamana viitoare?

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de MatrixVR5 » 03 Oct 2011, 09:42

Cine a mai fost pe Milotina ?
S-a mai prins ceva ?
Salau - Stiuca ???
:lol:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Desanchi
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 27 Aug 2011, 23:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Desanchi » 07 Oct 2011, 17:24

Ceva vesti dar cam proaste:
http://www.pescuitul.ro/ps/page.php/id/ ... t/1/ppg/1/
Asteptam si noi ceva raspunsuri.

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 08 Oct 2011, 22:46

Milotina e istorie baieti,bineinteles ca minunea nu dureaza mult,acum poate mai au ceva de adaugat cei ce laudau se invinete-au cu pumnu in piept ca la Milotina se tace si se face...p..a,asteptam cu mare interes comentarii de la baietzii cu firme pe ei care asta primavara se trageau in poze cu jalai de n'spe kile...Na ca va ars Marele Dan Stroborg ...

Si Bibane stai linistit ca tu ai dreptatea ta,fiecare dintre noi are balta sau baltilelui unde merge prinde si tace ca doar o balta buna in ziua de azi e lucru mare,ce vrei sa recunoasca careva pe forum?esti nebun?...





:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
BaTMaN
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 224
Membru din: 20 Dec 2007, 21:37
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BaTMaN » 09 Oct 2011, 10:57

Milotina Magic Fack's !!! :evil: tipic romanesc :x
Invata sa te descurci singur ! Cand vei avea o problema vor disparea toti !

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 09 Oct 2011, 11:02

ce mi se pare aiurea, e faptul ca inca i se mai face reclama pe multe site-uri de profil, inclusiv asta :wink:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Scrie răspuns