Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
MagicLakes
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 31 Mar 2011, 15:40

Mesaj de MagicLakes » 14 Iun 2011, 20:45

Striper scrie:Intr-adevar, probabil prin intermediul lui rosu r. , m-a sunat Dan de la Magic Lakes. Cu regret, a fost o problema interna si lipsa de comunicare, motiv pentru care nu am fost anuntati ca balta se inchide, chiar daca eram trecuti pe caiet cu rezervarile de 2 barci. Si suntem invitati la o partida gratuita pe lac.

Apreciez promptitudinea celor de la Milotina de a rezolva problemele iscate. Cu siguranta si ei au ceva de invatat, dar si noi.

Problema ridicata de mine ia aici sfarsit. Multumesc.

Sper sa revin doar cu poze, sau macar impresii pozitive si vorbe de bine despre balta.
In primul rand, dorim sa ne cerem scuze de la cei care au avut de suferit de pe urma lipsei noastre de comunicare! Pentru ai compensa cumva pe toti cei care au dorit sa pescuiasca in perioada in care am avut balta inchisa si au fost intorsi din drum, le acordam o partida gratuita pe lac (indiferent daca au avut sau nu rezervare).

Striper, te asteptam pe balta iar ulterior cu poze si feedback pe aici :)

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 14 Iun 2011, 20:50

Pfffffffffffffffffff.... sa vezi acum cati "intorsi din drum" or sa apara :elkgrin:

p.s.: eu -> unul :cooler:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 14 Iun 2011, 21:27

Sa vezi acuma frustrari ! Administratia lacului va constata ca de fapt, exact in aceasta saptamana ar fii trebuit sa aiba foarte multi clienti :lol: :lol: :lol: Si din nefericire balta are capacitate limitata de barci, parca 30 sau 40. :D :D

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 14 Iun 2011, 22:41

Striper scrie:
ANDREI RIGA scrie:Am scris cele de mai sus ptr ca sa scape unii de tremuratul buzelor...
Pai Andrei, nu toti au relatiile tale, probabil ceva mai directe, daca asta insinuezi. Nu stiu alte numere "de sus" in afara de cele de pe site. Insa am vrut sa sunam cu el de fata, dar "hostess-ul" de la intrare a zis ca el raspunde la ambele telefoane. Si asa si era - cand am sunat mai tarziu, omul a zis clar ca balta e inchisa. Si ne-a mai lamurit ca ba raspunde el, ba altcineva, ba o gagica la acel numar de telefon...

Cat despre certitudinea spuselor mele, cred ca se poate verifica foarte usor. Banuiesc ca in momentul rezervarilor esti scris pe un catastif, ceva, numele pe care au fost facute cele 2 rezervari de barca. La fel si numarul de telefon care iti este cerut. Pot sa se uite si ei cine era operatorul joi intre orele 17-18 la numarul 0736-333365. Le voi da si numarul de pe care am sunat. Evident, daca se vrea acest lucru de catre cei pe care sunt eu suparat.

Si permite-mi sa nu cred ca a intreba pe cineva care se ocupa de rezervari, care ii este numele, trebuie sa fie o intrebare de la sine. Insa multumesc de idee, se pare ca am gresit, iar data viitoare asa voi face. Desi ma indoiesc ca la Milotina sunt angajati oameni care se vor comporta ca in clasa a 6-a si vor arata cu degetul unul spre celalalt. Cert este ca daca cineva ar vrea sa ma lamureasca si pe mine ce s-a intamplat, ar putea sa o faca foarte usor.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 14 Iun 2011, 22:47

Mda pana la urma partida gratis o meritati pe deplin dar eu unul cand as fi ajuns pe balta ii bagam sub nas adminului si bonul de motorina...asa de amorul artei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 14 Iun 2011, 23:05

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Frate nu mai faceti rezervari pe data de 13.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A fost vina ta stripere.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 15 Iun 2011, 10:46

pentru ca am fost unul din cei ce au recomandat Milotina ...ieri am contactat pe cei de la Milotina in vederea elucidarii problemei lui Striper (pe care tot ieri am aflat-o aici pe site)...ma bucur ca s-a rezolvat ...
M-am vazut nevoit sa fac aceasta postare tinand cont de tremuratul barbii unora ......
...acum pot silabisi fara probleme ....
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 19 Iun 2011, 13:19

Am fost si noi, in aceeasi formula, ieri la Milotina, balta de rapitor.

In total pe balta au fost 6 barcute.

Am prins ceva strapazani si marlite, ceva ciortanei accidental, per total a fost binisor. O sa bag maine la prima ora poze cu baboii.

Grupul de 3 barci care pescuia in acelasi loc, printre care si un pescar mai branduit decat Times Square, au prins mult mai bine ca noi. Sunt sigur ca sunt tot de pe forum, astept si eu cu drag, daca vor sa ne impartaseasca, detalii despre ce au prins ieri.

Revin maine, ca sunt pozele la developat. Un rest de week-end placut tuturor!

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 19 Iun 2011, 14:30

Striper scrie:Am fost si noi, in aceeasi formula, ieri la Milotina, balta de rapitor.

In total pe balta au fost 6 barcute.

Am prins ceva strapazani si marlite, ceva ciortanei accidental, per total a fost binisor. O sa bag maine la prima ora poze cu baboii.

Grupul de 3 barci care pescuia in acelasi loc, printre care si un pescar mai branduit decat Times Square, au prins mult mai bine ca noi. Sunt sigur ca sunt tot de pe forum, astept si eu cu drag, daca vor sa ne impartaseasca, detalii despre ce au prins ieri.

Revin maine, ca sunt pozele la developat. Un rest de week-end placut tuturor!
:lol: :lol: :lol: am io o "vaga idee" despre cine e vorba cand zici de cele 3 barcute! :lol: :lol:
si intr-adevar s-a prins bine ieri ca si joi cand am fost si io :wink:

Avatar utilizator
sorin15
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 08 Oct 2008, 20:13
Localitate: Brasov

Mesaj de sorin15 » 19 Iun 2011, 15:02

Striper scrie:Am fost si noi, in aceeasi formula, ieri la Milotina, balta de rapitor.

In total pe balta au fost 6 barcute.

Am prins ceva strapazani si marlite, ceva ciortanei accidental, per total a fost binisor. O sa bag maine la prima ora poze cu baboii.

Grupul de 3 barci care pescuia in acelasi loc, printre care si un pescar mai branduit decat Times Square, au prins mult mai bine ca noi. Sunt sigur ca sunt tot de pe forum, astept si eu cu drag, daca vor sa ne impartaseasca, detalii despre ce au prins ieri.

Revin maine, ca sunt pozele la developat. Un rest de week-end placut tuturor!

Striper, eu am fost in una din cele 3 barci, singur in barca, dar nu cel brand-uit :D :D :D

A fost a patra mea iesire pe Milotina, in ultimele doua saptamani. :roll:
Si trebuie sa spun ca bat drumul din BV.

Ieri am prins aprox. 40-50 salai, cel mai mare de 68cm, media capturilor in ziua de ieri a fost mai ridicata decat joi, sa spunem, au fost multi pesti intre 55-60 cm

In rest o stiuculita de 79cm, sora ei mai mare nu mi-a lasat mai mult de 10 secunde timp de a reactiona, timp in care frana unui New Freams 2000, stransa pana la capat ceda fir ca si cum nu ar fi fost stransa decat primele doua clic-uri....apoi firul moale...
Poate data viitoare...

Scrie răspuns