Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 15 Apr 2011, 00:18

@Adrian Magic Lakes
nu am primit mesajul...

mi se pare foarte haios editarea cuvantului c.u.r.and

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 16 Apr 2011, 21:23

Nu vreau mura-n gura, eh nici chiar asa, dar de exemplu eu nu am barca(inca), deci nici sonar, cum sa gasesc de exemplu un prag pe o balta de 70ha? :)

Pana nu-mi iau un sonar sunt sanse mici sa ma duc, subliniez ca nu trebuie harta cu rezolutie de 1 metru, dar cat de cat sa stim adancimea cu o rezolutie de 10x10m.

Multumesc pentru pm, si abia astept sa ajung acolo pentru cateva zile.

rosu r.
veteran
veteran
Mesaje: 760
Membru din: 10 Aug 2006, 14:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rosu r. » 28 Apr 2011, 19:21

O harta a baltii va fi facuta pentru cei interesati si va fi gata in cursul lunii mai . Sper sa nu fie prea tarziu .

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 28 Apr 2011, 21:18

Fain :) abia astept

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 29 Apr 2011, 18:43

da, clar, harta e necesara!
am fost astazi si am cam dat ca orbetele, am incercat sa fac ceva sondari dar a batut destul de tare vantul si nu cred ca m-am lamurit prea tare.
oricum am tatonat doar zona de langa ponton si am reusit sa prind 7 bucati, mai toate spre digul refacut, deci balta are peste
totusi nu stiu daca am sa revin foarte curand, am avut un sentiment de dat in cada, fund plat, structuri ioc.
cred ca fara motor si fara sonar trebuie sa investesti cam mult pentru a descoperii locurile cu potential
repet, peste este, asta ca sa nu supar administratia, dar o topografie a locului cred ca este mai mult decat ok

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 01 Mai 2011, 11:58

Imi pare bine ca mai sunt unii care cred ca am dreptate cu harta :) ar trebui aplicata pe toate baltile private, nu trebuie rezolutie mare, numai informativ sa stie omul cam unde lanseaza naluca, sau momitorul.

Este similar cu webcamurile pe partii, s-ar putea face su un proiect national, dar deobicei proprietarii nu sunt interesati daca balta nu-i c&r :)

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 01 Mai 2011, 13:28

silent scrie:...(lipsa text)... numai informativ sa stie omul cam unde lanseaza naluca, sau momitorul....(lipsa text)...
Urmatoarea "dorinta" va fi gen ..... vrem un scafandru, care sa ne puna pesti over 5 kg

:bere: :wink:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 01 Mai 2011, 13:37

Ce nemernic.... :lol:

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 01 Mai 2011, 17:10

Nemernicule, te rog sa citesti posturile mele din acest topic, si sa comentezi dupa.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 02 Mai 2011, 08:49

silent scrie:Este similar cu webcamurile pe partii, s-ar putea face su un proiect national, dar deobicei proprietarii nu sunt interesati daca balta nu-i c&r :)
Ce posturi sa mai citesc, Silent ? :lol1:
N-am nimic cu tine, dar tie nu ti se pare ridicola fraza de mai sus ? Ce sa faca oamenii ?! Sa puna webcam-uri pe balta !? Sa vedem ce ?! ... daca s-a pus vreun pescar pe "loc" ? :headbash: Nu zic nu, e ok sa ne prezinte ceva detalii despre balta, gen zone cu apa mai adanca, mai mica... etc..... dar pana la "unde sa aruncam naluca sau momitorul"...... cale lunga.
Vreau doar sa te intreb daca esti pescar de salau..... pentru ca din cati pescari de salau am intalnit..... majoritatea vroiau ca ei sa gaseasca locurile de salau, praguri, stepi, etc..... Nu asta e farmecul pescuitului la salau ? :bere: no offense :wink:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Scrie răspuns