Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 12 Apr 2011, 09:05

Pesemne ca balta este flancata de capcane :lol: :lol: Si in celalalt capat, daca vrei sa ajungi, la Nicolae Balcescu, cum treci calea ferata, podul peste autostrada este o adevarata pista de lansare. Are la urme de scuturi, bai de motor si cutii de viteze cacalau... Dar asta am aflat dupa ce am intrat si eu in impoderabilitate cateva zecimi de secunda, ca o calcasem prea tare - nu se vedea nimic dubios! Insa daca accelerezi mai tare, faci o scurtatura direct pe autostrada...

Eu stiam drumul pe drumul vechi spre mare, care este foarte gol acum cu autostrada, fara politie, o luam spre Sarulesti si de acolo spre Gurbanesti, stanga spre Cotofanca si ieseam direct la digul mare de la Milotina. Nu este asfalt ca in palma, ce-i drept... E mai lunga varianta asta?

liviu_v
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 18 Aug 2004, 10:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_v » 12 Apr 2011, 09:35

Striper scrie:... E mai lunga varianta asta?
nu este mai lunga, dar este mai accidentata!

p_radu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Dec 2010, 16:27

Mesaj de p_radu » 12 Apr 2011, 09:53

ovidiu14 scrie:
(atentie! amatorilor care merg pentru prima data, asa ca mine, cand iesiti din Lehliu aveti un pod. Franati inainte, nu treceti cu 100km/h cum am facut eu, ca o sa va simtiti ca la Need For Speed).
nu-mi spue ca ai un Volvo cu care ai reusit performantza asta
pe 3 in fata mea la acel pod a reusit sa zboare efectiv in aer la 1m si cu mare noroc a ramas pe 4 roti si cu directia tot dreapta

aveti mare grija atat la intrare cat si la coborarea de pe podul de la lehliu spre valea argovei
au fost accidente urate acolo
in rest fir intins
Nu, am un VW Polo, care m-a surprins extraordinar de placut cu comportamentul excelent pe care l-a avut la ambele sarituri:).

Nu a atins nimic, nu s-a spart nimic, masina intacta, cu toate ca senzatia a fost una pe care nu as vrea sa o mai traiesc in curand, deoarece oricat de mult mi-ar placea sa am un exces de adrenalina, in general imi iau doza controlat, cu riscuri calculate si stiind la ce sa ma astept :), nu asa zburand inainte de a ma fi trezit la ora 6 jumatate dimineata de parca eram intr-un vis frumos si morbid in acelasi timp.

zander
veteran
veteran
Mesaje: 547
Membru din: 30 Iun 2005, 11:13
Localitate: cluj-bistrita

Mesaj de zander » 12 Apr 2011, 10:19

Acolo am sarit la 90Km/h cu masina incarcata (eram doi si bagaje pentru un concurs . :shock: rezultatul a fost doua arcuri rupte pe spate :(

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 12 Apr 2011, 10:24

pe data de 3 a reusit un Volvo in fata mea performanta nu stiu cu ce s-a ales dar mare norok a avut ...oricum frumoasa imaginea cu jeepul la peste 1 m in aer pe un pod si urmat si de inca una la iesire dar mai mika probabil nu se mai vedeau kilotii de mult :))
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

p_radu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Dec 2010, 16:27

Mesaj de p_radu » 12 Apr 2011, 10:35

Da, cam asta e distanta la care te ridici .. partea foarte tare este ca dupa ce aterizezi, nu ai foarte mult timp pentru a iti reveni pentru cea de-a doua saritura(in general mai mica deoarece nu cred ca s-a gasit vreounul sa accelereze chiar si in aer), si uite asa ai cateva secunde extraordinar de frumoase.
Cert este ca daca nu te trezisesi pana atunci, dupa acel pod, atat tu cat si toata lumea din masina sunteti treji. Fara indoiala! :) :twisted:

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 12 Apr 2011, 11:04

in concluzie aveti grija pe drum ca la Milotina au gazdele grija de voi si salaii si stiucile :))
fir intins distractie placuta
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Adrian Magic Lakes
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2011, 09:37
Localitate: Silistea

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 13 Apr 2011, 20:02

Câteva fotografii de la Open Day-ul de pe 2 Aprilie. Albumul complet îl găsiţi pe Facebook: http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... &aid=35277[/img]

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Adrian Magic Lakes
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2011, 09:37
Localitate: Silistea

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 13 Apr 2011, 20:16

Am revenit şi cu răspunsuri detaliate la feedbackul vostru. Dacă am omis pe cineva mai daţi un semn vă rog. Mulţumim tututor.

@T.Adrian mulţumim de feedback, ai PM

@Adi G s-ar putea să reuşim ceva în direcţia BASS, dar preferăm să nu spunem mai multe momentan

@p_radu: reiau un anunţ oficial de pe pagina de Facebook: Sâmbătă 9 Aprilie şi Duminică 3 Aprilie pescarii prezenţi pe baltă au întâmpinat condiţii destul de vitrege. Ca urmare şalăi şi ştiucile au fost ceva mai greu de ademenit.

Magic Lakes vă oferă o surpriză plăcută: dacă aţi fost pe baltă în una din dăţile menţionate, primiţi un bon de ieşit pe baltă în una din zilele Luni - Joi. Contactaţi-ne la 0736-333366 pentru rezervări.

Te rugăm să ne urmăreşti pe Facebook, răspundem un picuţ mai rapid acolo

@silent: mulţumim de sugestii, avem în plan să realizăm o cartografie şi să realizăm un panou al pescarilor cu cele mai bune rezultate pe Milotina Magic Lakes. Bonusurile vin şi ele în curând. Cât despre zonele prinzătoare, ne gândeam, dar strică oarecum din magia descoperii şi a partidei de pescuit în sine. Putem face multe în direcţia asta, dar am fura din magie... Mulţumim de feedbackul detaliat, ai PM :).

@Ionut the carp: mulţumim de sugesti, ai PM.

@Andrei Riga: pregătim structuri, vor fi realizate în curând

@Striper: momentan pescuitul e permis doar din barcă. Ne este mai uşor să monitorizăm evenimentele de pe baltă şi vrem să prevenim eventuale incidente.

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

pod lehliu

Mesaj de sherbamont » 14 Apr 2011, 21:17

p_radu scrie:Da, cam asta e distanta la care te ridici .. partea foarte tare este ca dupa ce aterizezi, nu ai foarte mult timp pentru a iti reveni pentru cea de-a doua saritura(in general mai mica deoarece nu cred ca s-a gasit vreounul sa accelereze chiar si in aer), si uite asa ai cateva secunde extraordinar de frumoase.
Cert este ca daca nu te trezisesi pana atunci, dupa acel pod, atat tu cat si toata lumea din masina sunteti treji. Fara indoiala! :) :twisted:
Si eu am patit la fel pe 9 aprilie dimineta pe la 630
am crezut ca am rupt masina,parca eram in filemele alea americane cu masini de politie care se urmaresc,sa le dea Dzeu sanatate celor care pastoresc drumurile

Scrie răspuns