Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Mesaj de Adi G » 02 Apr 2011, 12:59

Adrian Magic Lakes scrie: Ce v-ati dori cel mai mult de la o balta de rapitor si nu prea gasiti (sau nu ati gasit niciodata) in Romania?
BASS!!!

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 02 Apr 2011, 13:27

...si pentru ca face parte din specificul jobului meu, o sa va ofer si ceva concret.
Pe site-ul vostru http://www.magiclakes.ro/, aveti un mare bug de functionalitate, si daca selectezi "Vezi mai multe fotografii" cand e pagina default (nescrolata in jos), filmuletul embeded de pe youtube (cel din stanga imaginii), va obtura poza.
Hai spor si mai multa atentie celui care a facut siteul 8)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Biban » 02 Apr 2011, 14:03

Sunt impotriva celor care fura pestele dar imi place sa opresc un peste pt consum in limita regulamentului (daca este stipulat ceva in acest sens). Sunt pt control la portbagaj, rucsac sau corporal si pedepsirea hotilor, dar ceeace ce am vrut sa se faca inteles este ca taxa este aberanta pt C&R.
Practic nu-l pagubesti cu nimic pe administratorul baltii.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 02 Apr 2011, 15:09

Biban scrie: Practic nu-l pagubesti cu nimic pe administratorul baltii.
Tipic taranului roman.... cu ceasu-n urma cateva decenii....

Pai, BIBANE, tu te duci pe o balta la un pescuit doar pentru a FACE PAGUBA ? ....Parca vroiam balti ingrijite, cu multi pesti... ba chiar FOARTE MARI pestii sa fie ..... ne puteam jura ca pescuim doar in sistem C&R....peste MARE sa fie..... SI ACUM ?! cand cineva investeste intr-o asemenea balta, ce facem !? Ori pagubim ...ori nu mai pagubim ?! ... Hai....

Asa ca... in nemernicia mea tocmai am facut o rezervare telefonica ptr sambata viitoare :twisted: + 1 pers + 1 barca :oops:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 02 Apr 2011, 15:11

Adi G scrie:
Adrian Magic Lakes scrie: Ce v-ati dori cel mai mult de la o balta de rapitor si nu prea gasiti (sau nu ati gasit niciodata) in Romania?
BASS!!!
Subscriu
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 02 Apr 2011, 16:53

Inteleg ca maine 03.04 este deschiderea oficiala.

Asteptam cu interes poze!

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Biban » 02 Apr 2011, 19:46

Nemernic scrie:
Biban scrie: Practic nu-l pagubesti cu nimic pe administratorul baltii.
Tipic taranului roman.... cu ceasu-n urma cateva decenii....

:
cu tine oricum nu vorbesc ca esti un cretin si tampit, un frustrat in plm...un neica nimeni care nu a avut jucarii cand era mic si nu se jucau copii cu tine. Din acest motiv te bagi in seama cu japca pe toate topicurile.
HAI SICTIR!

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 02 Apr 2011, 19:53

Biban scrie:
Nemernic scrie:
Biban scrie: Practic nu-l pagubesti cu nimic pe administratorul baltii.
Tipic taranului roman.... cu ceasu-n urma cateva decenii....

:
cu tine oricum nu vorbesc ca esti un cretin si tampit, un frustrat in plm...un neica nimeni care nu a avut jucarii cand era mic si nu se jucau copii cu tine. Din acest motiv te bagi in seama cu japca pe toate topicurile.
HAI SICTIR!
Taticule... semeni din ce in ce mai mult cu o femeia ajunsa la menopauza.... :idea:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 02 Apr 2011, 21:12

pescarescu' scrie:Inteleg ca maine 03.04 este deschiderea oficiala.

Asteptam cu interes poze!
Da, a fost astazi deschiderea oficiala si am participat.

Pot sa spun clar ... ARE salau si stiuca si se merita sa mergeti.
Eu am ramas impresionat de partida de pescuit de astazi (personal am prins 13 salai (vreo 3 nepunctabili ... varful un exemplar estimat la 3 - 3,5kg) si 2 stiuci ~2kg si ~4-5 kg). Alte cateva driluri ratate si atacuri nefinalizate.

As putea spune ca este chiar o balta unde poti sa "inveti" jigging-ul la salau si de asemenea o pista ideala pentru o etapa de campionat la salau.

Pentru cine nu priveste pescuitul ca o metoda de a duce peste acasa sau nu este neaparat interesat sa ... "pagubeasca" patronul sau mai stiu eu ce :D ... si este pasionat ... 100 ron este o suma pe care nu o veti regreta la sfarsitul zilei.

Or sa fie si poze in curand ... s-au facut destule, de asemenea si filmulete.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 02 Apr 2011, 21:34

bha ti-am zis... vreau o revansa... promit sa nu mai dau la crap :lol:

Scrie răspuns