pescuit la somes in MM si SM

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

andi_frincu
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 25 Feb 2011, 15:30
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: somes

Mesaj de andi_frincu » 12 Apr 2011, 19:56

Sebicu scrie:
stradic scrie:Da atunci cand am postat cu 1 ora inainte :wink: :idea:
Tot in aceeasi zi, la cateva minute distanta, le faceati morala unor baieti care "n-au auzit de prohibitie"

http://www.rapitori.ro/forum/album_comm ... c_id=13389
am sa te rog sa nu bagi in aceeasi oala cu ...alti...

...toata viata (de la scoala primara cand am aflat ce inseamna) am INCERCAT sa nu fiu caracterizat ca fiind IPOCRIT ... cand voi comenta io aiurea pe colo-colo atunci DA , poti sa imi reprosezi orice ca nu ma deranjeaza sa primesc barbateste si ceva castane ...

legat de comentariile cu pricina ...fiecare sa isi asume ce a zis (in scris) ...nu sunt pe acest forum de atat de mult timp cat sa critic pe altii ca la clasele I-IV ... sunt altii mai in masura sa o faca...

va multumesc pentru atentie...

aaaa si legat de pescuitul in prohibitie... ma simt curat ca lacrima..ca nu am fost cu traista la pescuit ...sportiv inseamna in primul rand corect, vertical...nu? ...parerea mea :lol:

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Mesaj de RYOBI » 12 Apr 2011, 20:03

eu nu te inteleg ce te-ai infoiata asa nu avea nimeni nimic cu tine :lol:
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Re: somes

Mesaj de Sebicu » 12 Apr 2011, 20:23

andi_frincu scrie:
Sebicu scrie:
stradic scrie:Da atunci cand am postat cu 1 ora inainte :wink: :idea:
Tot in aceeasi zi, la cateva minute distanta, le faceati morala unor baieti care "n-au auzit de prohibitie"

http://www.rapitori.ro/forum/album_comm ... c_id=13389
am sa te rog sa nu bagi in aceeasi oala cu ...alti...

...toata viata (de la scoala primara cand am aflat ce inseamna) am INCERCAT sa nu fiu caracterizat ca fiind IPOCRIT ... cand voi comenta io aiurea pe colo-colo atunci DA , poti sa imi reprosezi orice ca nu ma deranjeaza sa primesc barbateste si ceva castane ...

legat de comentariile cu pricina ...fiecare sa isi asume ce a zis (in scris) ...nu sunt pe acest forum de atat de mult timp cat sa critic pe altii ca la clasele I-IV ... sunt altii mai in masura sa o faca...

va multumesc pentru atentie...

aaaa si legat de pescuitul in prohibitie... ma simt curat ca lacrima..ca nu am fost cu traista la pescuit ...sportiv inseamna in primul rand corect, vertical...nu? ...parerea mea :lol:
Nu te-am bagat in oala cu nimeni. Ma refeream la domnul @stradic cand am zis ca "le faceati morala...". Corect, fiecare sa-si asume ce-a zis...
Si nu cred ca are importanta cine e mai vechi pe forum sau cine are mai multe post-uri ca sa poti sa faci anumite remarci.
In ceea ce priveste pescuitul in prohibitie, si eu il practic, la fel ca multa lume de pe aici, fara remuscari si la fel de "curat ca lacrima". Si eu pot sa incasez capace pe tema asta daca sunt argumentate si vin din partea unuia care e intradevar "imaculat". Dar sa strigi HOTII!! cand tu...
Sau poate era doar o gluma... :)
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

andi_frincu
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 25 Feb 2011, 15:30
Localitate: ploiesti
Contact:

Mesaj de andi_frincu » 12 Apr 2011, 20:31

acel "faceti morala" ma duce cu gandul la eu si stradic mai degraba decat m-ar duce cu gandul la faptul ca ar vorbi respectuos cu domnul stradic...

imi cer scuze daca dintr-o greseala m-am apucat eu sa comentez aiurea...nu ma caracterizeaza...

toate cele bune ...tuturor

andi_frincu
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 25 Feb 2011, 15:30
Localitate: ploiesti
Contact:

Mesaj de andi_frincu » 12 Apr 2011, 20:36

acum am observat ca era scris "faceati" si nu "faceti" ... de fapt chiar s-a adresat respectuos...

imi cer inca o data scuze ca m-am bagat ca musca-n... lapte

toate cele bune

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Somes

Mesaj de stradic » 13 Apr 2011, 09:47

Baieti care nu sunteti din zona si nu pescuiti pe Somes nu va mai bagati aiurea in seama ca asta e un topic deschis pt alceva :evil:
rapala the best vobler in the world

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 13 Apr 2011, 10:11

Putem sa deschidem un topic nou si sa mutam discutia acolo daca vrei...:)
Dar nu cred ca vrei :twisted:
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Somes

Mesaj de stradic » 13 Apr 2011, 20:05

Deschide ti :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
rapala the best vobler in the world

niocii
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 20
Membru din: 06 Dec 2010, 19:00
Localitate: Baia Mare

Mesaj de niocii » 18 Apr 2011, 08:35

deci o locatie buna de rapitor ar fi in amonte de podul de la Ulmeni.ms mult.daca mai aveti si alte sugestii...referitaore la locuri va rog sa ziceti,ptr alte subiecte deschideti alt topic.

carinio
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 18
Membru din: 18 Apr 2011, 10:51
Localitate: Satu Mare

Mesaj de carinio » 21 Apr 2011, 21:16

Inainte de toate , salutari pt fratzie , asa cu dedicatie speciala ca ma vad intr-o tagma selecta , privilegiat MM si SM . Alti muritori nu va impacientati ca la noi nu e cu de alea discriminari . :-) Ma bag in seama ca si eu ca tot omul , curios . In doua pagini am citit amonte pod Ulmeni , de doua ori , in rest folclor traditional la chibiti . Io m-am mutat din Baie undeva la tara in SM , dupa 30 de ani . Nah ca nu mi-a fost usor cu transhumanta asta sau ce o fi fost ea . Mergeam la Merisor odinioara , cam pe unde are intersectie Somesul cu Sasarul si de bine de rau , am luat din toate exemplare frumoase , Crap , Mreana , Somn , Avat si Stiuca . Se escava nisip si erau gropane berechet . Ba si Cleni frumosi luai . Am batut si alte coclauri pe cursul raului , Scobari cocosati in amonte de podul de la Hideaga am luat cat o dus rucsacul si nu odata . Dar cel mai minunat a fost la Benesat , bateau somnii apa intr-o noapte ca tunurile de la Navarone . De saream eu in apa si nu scoteam asa bufnituri . Ma minunez si amu de atunci ca tare dese si pe o lunga portiune se petreceau bataile acestea si constant in mal . Deci vanau . Nu stiu de era gasca organizata , dar nici de atunci nu am mai vazut asa festival . Dar in fond , pestele stie innota si cursul Somesului Doamne lung mai e , in veac nu sti unde dai de el ... :-)

Scrie răspuns