domnilor moderatori si pescari de stationar

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

domnilor moderatori si pescari de stationar

Mesaj de Galusca Adrian » 12 Aug 2008, 08:44

danr, mihai florescu, tudor, Michael, Tavi daca sinteti moderatori pe acest topic, tind sa cred ca practicati acest stil de pescuit. aduc in discutie o problema de etica profesionala: comportamentul colegului dumnevoastra Dn. mihai v si a unui membru infocat al acestui forum, Dn. adi_
in urma cu citeva zile, am postat in topicul "concursuri de pescuit" doua anunturi, la doua competiti de stationar, "cupa lates 2008" si cupa Xcarp horgesti-bacau". va rog sa vedeti ce a urmat si sa-mi spuneti parerile dumneavoastra. multumesc
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de johnnybravo » 12 Aug 2008, 08:54

imi pare rau sa te dezamagesc, dar rubrica de stationar este tot pt rapitori, ca se mai fac exceptii si se mai raspunde si la subiect in discutiile despre pasnici e alta mancare de peste :)
pe www.crap.ro ai promovat concursurile?

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 12 Aug 2008, 08:57

concursurile sint de stationar nu de crap. chiar nu mi-am dat seama ca acesta este un site exclusivist. mai astept si alte pareri.
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 12 Aug 2008, 08:59

Domnu' Galusca, am zis si pe celalalt topic, si spun si aici: sectiunea "Pescuit Stationar" se refera tot la pescuitul rapitorilor, nicidecum la crap.
Iar sectiunea "Competitii de pescuit" se refera la competitiile de pescuit la rapitor!!!
Colegii care mai pescuiesc si la crap, se pot informa despre concursurile de crap de pe saiturile dedicate, gen crap.ro. Ce-i asa greu? E absurd sa promovezi pescuitul crapului pe un sait dedicat pescuitului la rapitor...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 12 Aug 2008, 09:07

am spus si ma repet "pescuitul la caras" "pescuitul scobarului" "probleme la caras" "pescuitul crapului oglinda" etc. sint doar citeva din discutiile purtate si nu cred ca sint stiluri de pescuit la rapitori. nu sint un pescar exclusivist, pescuiesc si la rapitori cu viu sau artificiale.
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 12 Aug 2008, 09:09

sper ca te va lamuri proprietarul site-ului. pana atunci, haideti s-o lasam asa ca dicutam povesti!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 12 Aug 2008, 09:10

pana la urma unde discutam, aici sau aici: http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 883#145883 :?:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 12 Aug 2008, 09:41

acest site este exclusiv pentru rapitori
poti posta pe crap.ro problemele care te intereseaza, in sectiunea Pescuit - alte stiluri de pescuit

sectiunea stationar de pe acest forum este pentru discutiile legate de pescuitul rapitorilor la stationar

Dan f. Secosan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 18
Membru din: 24 Dec 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Dan f. Secosan » 14 Aug 2008, 12:38

Respecte pentru toată lumea!

În Forumul Aventuri la Pescuit se găseşte o rubrică destinată pescuitului răpitorilor. Evident, nu este vorba despre orice fel de pescuit la răpitori, de care orice manelist e capabil, ci de pescuitul răpitorilor pe calea exclusivă a aventurilor. :wink:

Glumeam. (apropo şi de ideile trăsnite din http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 98&start=0 )

Sper să cădem de acord că "pescuit staţionar" este genul, în timp ce "pescuit staţionar la răpitor" este specia. Dacă încercaţi să daţi speciei care vă interesează (în speţă, pescuitul staţionar la răpitori) numele genului, creaţi confuzii.
Ar fi mai simplu să redenumiţi rubrica: Pescuit staţionar la răpitor. Lucrurile ar fi mai clare.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 14 Aug 2008, 14:28

Mi se pare foarte; corect!!!

Scrie răspuns