Masterclen Adi- masacrul cleanului

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 14:12

Vezi ca D_ali ti-a dat poze din propria lui panoplie...si paradisul acela e real.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Sep 2014, 14:22

ULK scrie:Vezi ca D_ali ti-a dat poze din propria lui panoplie...si paradisul acela e real.

Sunt,sunt.
Dar nu peste tot,stiu ca mai are zone verzi pe la Comana,si iepuresti,mai sunt.
Insa areale mari au fost distruse.
Eu stau la 50 metri de el,stau la curte :),si pe zona mea,cam 100 km sunt facuti praf.
Salcii taiate peste tot,ca sa nu mai zic de faptul ca am avut o mica padure de salcie in zona,cineva a facut o piscina uriasa si a nimicit tot ce tine de padure,schimband cursul apei.Acea padure adapostea o gramada de specii de pesti pe care nu ii prindeai pe tot raul,si pasari,era salbatica din toate privintele,acum este desertica.

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de D_ali » 23 Sep 2014, 14:27

ULK scrie:Vezi ca D_ali ti-a dat poze din propria lui panoplie...si paradisul acela e real.
N-am pus niciodata fake-uri, nici in poze , nici in povesti, nici in trairi. (sa fi sigur de asta) :P :lol:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 14:35

:)....ma refeream ca nu-s poze adunate de pe net doar pentru a le folosi ca exemple teoretice :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Sep 2014, 14:39

ULK scrie::)....ma refeream ca nu-s poze adunate de pe net doar pentru a le folosi ca exemple teoretice :)
Da,inteleg.
Cand voi avea ocazia o sa postez poze din zone mai putin verzi.

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de D_ali » 23 Sep 2014, 14:55

ULK scrie::)....ma refeream ca nu-s poze adunate de pe net doar pentru a le folosi ca exemple teoretice :)
\
E un paradox, mi-e mai "natural" sa parcurg 600 km pana la Somesul Cald, decat sa ma intalnesc cu Neajlovul la 30 km, oare de ce? :P :lol:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 15:00

Adi..stai calm..te credem din pacate..e de ajuns sa vedem situatia apelor publice peste tot in tara...

Dar daca tii neaparat sa demonstrezi inca ...go ahead...altfel moare topicul :)

D_ali ...poate diferenta de altitudine ?

Aveam un prieten pescar care nu pescuia doar la pastrav pe ape de munte, spinningar ...de ape de ses nici nu vroia sa auda...pana la urma a ramas doar cu fotografia in natura :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de D_ali » 23 Sep 2014, 15:25

ULK scrie: D_ali ...poate diferenta de altitudine ?
Ai mai urcat , "pe-acolo"? :D
"Diferenta de atitudine" estem usor estompata, de-altfel "natural"...(sau aproape natural in concordanta cu conditiile) :roll:

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de JB » 23 Sep 2014, 15:34

Masterclen Adi scrie: Am vazut chiar acum un video cu pescari de musca,obosind un clean,aia se dadeau in stamba!
Pestele pe care l-am postat eu,ala langa lanseta era mult mai mare decat ce au prins ei,si l-am scos in 2 secunde,cronometrat nu asa!
Fara sa il pierd sau altceva si ei se chinuie cu 30 cm sa il traga la mal de zici ca-i purcel,scula tata batul ala,cica betele astea flexibile macina puterea pestelui si il oboseste mai repede,nu-i adevarat,cu o lanseta rigida il tragi pe mal imediat,numai ca riscul sa scapi este mai mare :mrgreen:
Aici videoul:http://www.youtube.com/watch?v=DSZt7E8BFlg
Cu ce ne dadeam in stamba, mo? Ai pus mana pe legendara FlyCor 8' #4 si apoi sa prinzi clean de 35cm cu lanseta asta? Sunt chiar convins ca ai scoate un oblete ca ala cam in 2.15 secunde :wallbash: :elkgrin:
Indubitabil!

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 15:37

Daca zici de lacul Somesul Cald, o singura partida scurta am facut cu Cosmin(mynu_cs)cu rezultate spre zero.

Daca zici de zona Belis, desi am primit trei invitatii de la un prieten cu cabana si barca mare cu motor pe lac..nu am reusit sa ajung.

Dar am urcat pe Creasta Cocosului ( doar drumetie) in Maramures...superb....pun poze daca nu ma credeti :mrgreen:

deja suntem off rau ...de la nimicirea cleanului la creasta cocosului e ceva distanta ;)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Închis