Snur musca clasa 7

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
draqdevil
veteran
veteran
Mesaje: 2178
Membru din: 06 Mar 2007, 12:59
Localitate: Pe Ape
Contact:

Snur musca clasa 7

Mesaj de draqdevil » 07 Feb 2009, 13:47

Am tot cautat pe internet sa'mi cumpar fir de musca clasa 7 si nu gasesc! WF7F ar fi ideal!!Stie cineva de unde pot sa comand?

Musti
veteran
veteran
Mesaje: 1193
Membru din: 15 Dec 2005, 01:41
Localitate: Oradea

Re: Snur musca clasa 7

Mesaj de Musti » 07 Feb 2009, 16:59

draqdevil scrie:Am tot cautat pe internet sa'mi cumpar fir de musca clasa 7 si nu gasesc! WF7F ar fi ideal!!Stie cineva de unde pot sa comand?
Uite aici:
http://www.taimen.com/mt/index.php?cPath=51_52
Eu am comandat deja de vreo trei ori. Excelent magazin (e in Polonia). Platesti online cu cardul. Pachetul iti ajunge acasa in 3-4 zile daca optezi pt. UPS si te costa 9.99EU transportul. Daca valoarea comenzii depaseste 50 de EU si doresti sa faci economie, poti opta sa ti-l trimita gratuit cu Posta poloneza. Daca valoarea coletului e sub 50EU, posta te costa 4,99EU. Eu am folosit doar UPS. Mi-am luat de la ei inclusiv o lanseta si a venit fara nici o problema.

Avatar utilizator
draqdevil
veteran
veteran
Mesaje: 2178
Membru din: 06 Mar 2007, 12:59
Localitate: Pe Ape
Contact:

Mesaj de draqdevil » 07 Feb 2009, 17:20

din romania nu se poate comanda?nu am card in valuta,din pacate:(

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 08 Feb 2009, 10:51

ba poti cumpara cu Vise Electron sau Mastercard ! cu posta poloneza mie (de vro 12 ori deja) in 4-6 zile au ajuns coletele ...
daca nu stai in oras cu UPS dureaza cam 10 zile fiind ca primadata coletul merge in Bucuresti si apoi inapoi la orasul tau de acolo ajunge la curieru din zona ta etc..
daca cumperi peste 100 EU adica un bati sau valori mari automat iti trimite cu UPS fara cost suplimentar ...

Musti
veteran
veteran
Mesaje: 1193
Membru din: 15 Dec 2005, 01:41
Localitate: Oradea

Mesaj de Musti » 08 Feb 2009, 13:01

draqdevil scrie:din romania nu se poate comanda?nu am card in valuta,din pacate:(
Nu trebuie sa ai card in valuta. E suficient un card in lei, dar pe care sa nu scrie ca e valabil doar pe teritoriul Romaniei. Plata se face in lei, de regula la cursul BNR (mai avantajos oricum decat daca ai cumpara Euro la case de schimb). Cardul tre' sa aiba sigla Visa, Visa Electron, Mastercard, etc.
Te sfatuiesc sa incerci de afara, pt. ca ai de unde alege.
Poti sa incerci aici:
http://muscarul.ro/muscarici/Loop_stoc.html
Vad ca au pe stoc un Loop Multi WF7 floating, la 46,75 EUR (cred ca ala ii pretul corect).

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 10 Feb 2009, 07:38

Incearca Ron Thomsonul de WF7 e cam 70 de lei prin magazine aprovizionate de ARW imposibil sa nu gasesti. E un fir ieftin dar isi face treaba.
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
crisp
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 254
Membru din: 10 Dec 2004, 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crisp » 10 Feb 2009, 12:12

aduce cristi ene de la cabelas si ajung la 60$ nu 60 de euro, iti recomand cortland 444. snurul conteaza, mai gasesti si pe flything.ro

Avatar utilizator
draqdevil
veteran
veteran
Mesaje: 2178
Membru din: 06 Mar 2007, 12:59
Localitate: Pe Ape
Contact:

Mesaj de draqdevil » 10 Feb 2009, 12:34

multumesc mult entru sfaturi....cred k o sa cumpar Ron Thomson pt k bugetul meu e destul de limitat.....o merge la stiuca? :shock: :shock:

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 10 Feb 2009, 13:11

Am vazut Ron T. de wf7f la un prieten , are din toamna anul trecut si parca e un brand nou ca fata de ce am avut eu acum 5 ani e foarte moale cu putina memorie ... cand tii intre degete deja are alt aspect , dar acum depinde de care gasesti aia vechi sau aia nou , ca aia vechi nu merita 2 lei :wink:

sau daca mai astepti ti-l dau spre seara un link UK (plata cu card) unde gasesti fire wfF la 3 si 6 Lire + posta ... da 3 lire si 6 lire :lol:


iata ca am gasit , eu nu am comandat deocamdata dar cred ca merita de incercat http://www.mullarkeys.co.uk/fishing/Fly ... fly-lines/

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 11 Feb 2009, 09:14

draqdevil scrie:multumesc mult entru sfaturi....cred k o sa cumpar Ron Thomson pt k bugetul meu e destul de limitat.....o merge la stiuca? :shock: :shock:
desi nu sunt expert de fly teoretic poti arunca muste mari de streamer asa ca nu vad de ce nu ar merge la stiuca. Distanta de aruncare e destul de mare desi nu sunt decat un incepator un 15 metri 20 metri e relativ usor de aruncat mai ales daca nu bate vantul.
the angler is catching xxx, not by the lure

Scrie răspuns