Barzauta

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

skycleaner
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2006, 10:49

Mesaj de skycleaner » 26 Apr 2006, 13:09

M-am enervat si eu un pic si acum ma luati la cioareci! Normal ca nu am de gand sa fac asta, ca doar nu's nebun. Insa de oprit tot nu ma opresc prostii de la pescuit.

Serbanel

Mesaj de Serbanel » 26 Apr 2006, 13:41

Eu te sustin in actul tau de bravura si ma alatur tie in lupta contra imbecililor in verde. Ia sa fim noi un fel de 'barbudos de la revolucion' precum odinioara Fidel Castro et co, care au rasturnat dictatura lui Batista in Cuba. Pacat doar ca e comunist. Deci nu te abtine si pescuieste pe Barzauta, e o lupta pe viata si pe moarte cu sistemul asta parsiv...

Luci
veteran
veteran
Mesaje: 617
Membru din: 07 Iul 2004, 11:53
Localitate: Cluj

Mesaj de Luci » 27 Apr 2006, 16:10

Aoleeeuuuu, mare-i gradina....pescarilor :lol:

Asa baieti dati-i inainte!

Serbanel, te rog mult, posteaza la mine pe site niste poze de-ale tale, sigur is haioase:)

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Septimiu » 28 Apr 2006, 08:37

Luci scrie: Serbanel, te rog mult, posteaza la mine pe site niste poze de-ale tale, sigur is haioase:)
Luci, esti sigur??? :roll:

skycleaner
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2006, 10:49

Mesaj de skycleaner » 03 Mai 2006, 10:41

Mai baieti, cred ca va certati degeaba. Intre timp am probleme cu jackassii aia ca fara sa stiu m-au filmat cu telefonul si cred ca o sa am probleme. Deci o sa ma opresc aici. Fir Intins tuturor!

Serbanel

Mesaj de Serbanel » 04 Mai 2006, 08:14

M-am gandit acum ce noroc ar fi pe capul meu sa gasesc un buletin de identitate oierdut pe strada, apartinand unuia asemanator cu mine. M-as duce la pescuit pe Barzautza asta de cosmar si cand m-ar prinde aia sa ma amendeze m-as legitima cu actul ala. Oricum eu stiu ca dupa ce ai platit amenda poti continua sa pescuiesti in ziua aceea ptr ca deja ti s-a aplicat sanctiunea si nu e legal sa te amendeze de 2 ori in mai putin de 12 ore. Ma insel?

skycleaner
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2006, 10:49

Mesaj de skycleaner » 08 Mai 2006, 12:35

Oricum, de acum nu ma mai feresc pentru mi-am facut autorizatie speciala pentru acest parau. De acu' pot sa vina controale peste controale. Le-am aratat baietilor permisu' si s-au crucit! 8)

Serbanel

Mesaj de Serbanel » 08 Mai 2006, 14:01

Skycleaner,
ma uimesti cu autorizatia ta speciala. Din moment ce e interzis pescuitul de Barzauta de unde poti face rost de autorizatie? Ar insemna ca cei care gestioneaza apa si zic oficial "niema' de fapt discret dau autorizatie, adica se contrazic pe si insisi. Mai bine zi clar ca 'ai sarit la cap' cu ceva (10 milioane pe tot sezonul?) si ti-au dat aia o autorizatie pe toata Valea Uzului, cu care te poti duce si pe Barzauta. Asa am facut eu in Bistrita Nasaud pe Valea Aniesului prin 2004. Zona de amonte era interzisa (zona de refacere) dar le-am dat ciubuc alora de la ocol si mi-au dat autorizatie de o saptamana pe toata Valea Somesului Mare incepand de la Izvoare, deci inclusiv pe Anies, fara a scrie pe ea zona oprita. Ear ilegal, imoral dar...a mers. Padurarii au trebuit sa ma lase in pace si pescuiam la rame si corobeti. Bravo amice!

skycleaner
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 18 Apr 2006, 10:49

Mesaj de skycleaner » 10 Mai 2006, 10:56

No comment about this! 8)

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 16 Mai 2006, 00:20

Serbanel scrie:Skycleaner,
. Padurarii au trebuit sa ma lase in pace si pescuiam la rame si corobeti. Bravo amice!
Mda...parca nu era voie...la rame si corobeti...e dezbatere mare pe tema asta din cate am vazut...raman de parerea ca...daca noi nu respectam amaratul ala de regulament...atunci cine sa o mai faca...se stie ca lipsa popularii cu salmonide duce incet incet la disparitia pastravului...ramanand putine locurile in care se mai poate prinde si pescui, totodata nu contest faptul ca acei mascati verzi isi procura linistiti mai mult de 5 bucati pe zi la masa lor. Ramane intrebarea...ce vina are pestele?

Scrie răspuns