ET 235 light

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

ET 235 light

Mesaj de buntaro » 13 Noi 2009, 22:46

poate cineva sa imi spuna daca barcuta asta are si chila gonflabila si eventual cum se comporta,ca de aratat arata destul de bine,cel putin in poza

Avatar utilizator
Radu_
veteran
veteran
Mesaje: 1177
Membru din: 23 Feb 2007, 22:02
Localitate: cluj

Mesaj de Radu_ » 15 Noi 2009, 20:37

din cate stiu nu are chila gonf., intreaba la mag. avat, ei trebuie sa stie, parca o au la oferta cu motor electric.

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 15 Noi 2009, 23:04

poate la Avat da nu am timp sa ajung,pe un site zicea ca are da nu-i un site credibil,mersi de raspuns oricum

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de ULK » 16 Noi 2009, 07:47

nu are ...o am eu( nu chila ,barca o am ;) )

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 16 Noi 2009, 17:36

cam nasol ca nu are chila,in rest cum se comporta,material ,cat de bine stai in picioare,etc

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de ULK » 16 Noi 2009, 19:13

Eu sunt multumit de ea, am studiat mult inainte sa o iau. Nu o am demult, deci despre cum rezista in timp nu stiu sa iti zic....am iesit cu ea doar de 4 ori anul asta..iesiri de cate o saptamana, 3 zile.
Avand podeaua segmentata nu cred ca se preteaza la pescuit din picioare..ar fi prea mare uzura cred, pe suprafata mica de material care ar trebui sa te sustina....eventual modificat artizanal cu niste scanduri longitudinale...dar nu stiu daca merita efortul :)...Eu oricum nu pescuiesc in picioare. DIn modelul cu podaea intreaga am vazut pe altii ca pescuiesc in picioare fara probleme.
Despre chila..sau mai bine zis lipsa..Intradevar la directie in vant puternic(am avut norocul),,cam sufera barcuta,dar nimic grav ,cel putin pentru mine nu e foarte deranjant.
Nu am stat in barca gonflabila cu chila , deci nu am termen de comparatie aici. Dar fata de o barca de fibra cu chila si vasle ...nu e mare diferenta...dat fiind faptul ca reglajul de directie o faci din motor mult mai usor si rapid.

Eu am prins inca combo-ul de barca+motor ET30 la 20 de mil....a fost o afacere foarte buna zic eu.

Parca acum nu mai au ofera asta(trebuie intrebat)...dar ofera 10% reducere la Avat (iti face card daca nu ai inca)...si asa merita sa o iei.

Binenteles depinde cat este de importanta pentru tine chila si statul in picioare si cat te limiteaza bugetul.
Sper ca ti-am fost de ajutor cu o parere cat se poate de obiectiva ;)

Sau poate o testam odata impreuna ..cine stie ;)

P.S. O au la combo..cu motorul iar...eu zic ca merita.

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 18 Noi 2009, 23:18

mersi pt raspuns,
oferta de combo mai este dar nu mai au stoc,era o afacere super,cine stie poate facem vreodata o tura,intre timp mi-a facut cu ochiul si un Allround Marine

Avatar utilizator
Radu_
veteran
veteran
Mesaje: 1177
Membru din: 23 Feb 2007, 22:02
Localitate: cluj

Mesaj de Radu_ » 19 Noi 2009, 00:01


Avatar utilizator
R3app3r
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 24 Iul 2009, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de R3app3r » 19 Noi 2009, 06:49

buntaro scrie:mersi pt raspuns,
oferta de combo mai este dar nu mai au stoc
ti-au zis cei de la Avat ca mai e oferta la combo ? ca mie luna trecuta mi-au spus ca nu mai e de mult , dar e inca a energofish pe site , iar direct de la ei nu poti sa-ti cumperi numai pe persoana juridica si mai pun conditia sa ai si magazin de specialitate pescuit si vanatoare. Am umblat si eu luna trecuta pt respectiva oferta dar n-am rezolvat nimic.

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 19 Noi 2009, 18:44

nu mai au in stoc de mult,asa mi-au zis si mie

Scrie răspuns