Lansete CUSTOM

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Tavi » 24 Mai 2012, 14:29

Covorul ala e intr-adevar tentant, pare a avea un raport calitate pret corect... dar mi se pare suspecta promovarea asta agresiva gen numa covoru meu e bun, covoru meu e HM, e cel putin la nivelul brandurilor consacrate de covoare...imi mai pozez nustiu cate lansete numai pe covoru asta...
Nu m-as mira sa aflam ulterior ca pe undeva prin MD e un dilar de covoare.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Sorin » 24 Mai 2012, 14:41

Muskmd
nu stiu ce-i in capu tau da din rodbuilding n-ai inteles absolut nimic ....
pai cum ma covor persan albastru cu lanseta rosie ?....deci e o barbarie cromatica ...ajutooor ....ma dor ochii .....sunt convins ca ai facut-o inadins ....
si mai sus lanseta verde pe fundal de lemn lacuit ....phoaaaa.....ce ce ....lipsa crancena de simt artistic si imaginatie ....ai vrut sa faci o lanseta de conceptie rustica sau cum ?
apoi forgrip intr-o culoare , rear gripu in alta ....ce ma n-ai avut destula pluta ?.....
si daca faci matisajul la inceput cu o culoare abrubpta gen rosu , numa sa fii rau intentionat termini matisaju cu argintiu zvelt .....
pe bune , n-ai nici un viitor in meseria asta , ca lansetele functioneaza perfect nici nu mai conteaza.....m-ai dezamagit
privesc la poze si plang ....si manc...si plang ....de custom
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

charly 33
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 30 Iun 2008, 19:29
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de charly 33 » 24 Mai 2012, 14:47

Sami scrie:Cristi,
Acesta este un atac:

cristian.ene scrie:
Andrei cate blankuri ai promis ca vinzi 200- 300 pe an :lol: ( numarul conteaza in USA :wink: )

MHX nu prea rezoneaza cu Matagi lansete premium si glamour :D mai degraba cu produse de supermarket sau mancare de impinge tava....

Lupta dintre blancuri,branduri, lansete si alte echipamente e una (toti pescarii sunt interesati de asa ceva) si atacul asupra modului de a face o lanseta de catre un alt coleg de al tau e alta.Tu la varsta ta poate esti mai conservator,poate nu esti interesat asa mult de aspectul fizic al lansetei si te intereseaza,ca sa te citez: ,,functionalitatea''.
Poate pe altul il intereseaza si aspectul fizic pe langa functionalitate si atunci un pescar isi alege rodbuilderul potrivit in care are incredere ca ii va produce proiectul dorit de el si pentru care da o gramada de bani.
Chiar nu stiu ce ai cu Matagi,sau acesta e doar un motiv ca sa ataci :))eu vad intr-un proiect custom si niste componente ,,altfel'' decat ce exista in productiile de serie,ca sa se vada si diferenta intre o productie de serie si custom.
Acum sincer ma gandesc ca au inceput sa iti scada clientii si trebuie sa faci si tu cumva :mrgreen: ,dar aceste atacuri repetate cred ca iti fac mai mult rau,sincer.Asa nu castigi clientii si e si urat ce faci :lol1:
Sami,eu de o saptamana astept sa intru in ,,audienta''la Cristi pentu o lanseta ,asa ca nu-ti mai face griji ca n-are clienti :D
Ultima oară modificat 24 Mai 2012, 14:49 de către charly 33, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Tavi » 24 Mai 2012, 14:48

Sorin scrie: apoi forgrip intr-o culoare , rear gripu in alta ....ce ma n-ai avut destula pluta ?.....
Ma, daca te uiti atent, cred ca mai degraba i s-a varzat bidonu de vin rosu pe rear grip - si covoru e o tzara patat. Deh, indemanare de rodbildar wannabe. Nu e suficient ca strica bunatate de blancuri HM cu nepotrivirile de culori, mai varsa si beutura...
e clar ca e paralel cu sportul asta.
Si io ma simt jignit.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de anem » 24 Mai 2012, 14:58

kingofbeasts scrie:[.........]
ImagineImagineImagine
ImagineImagineImagine
ImagineImagineImagine
super treaba ... asta este un maner intr-adevar custom croit anume pentru a iti pica bine in palma ...

ps : si da, mie imi place aspectul ... doar ca din anumite motive eu as fi preferat mandrina metalica (tot neagra)
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de MuskMd » 24 Mai 2012, 15:07

@ Sorin, Tavi.
va raspund sistematic..... :
Sorin :
da, da , nu , da, oarecum, ihi, nu , nici o sansa, oarecum , da , imi pare rau, sincer nu stiu , da , da ,si in final, baby don't cry ! :lol:

@ Tavi : covorul e din seria cu bidonul de vin.
Aberatiile cromatice sunt doar un after ifect post fotoshop infect :D . Am facut deja reclamatie la Microsoft si Nikon :twisted:
Jignirea ta va fi razbunata, stai linistit :twisted: :lol:

Overall daca voi credeti ca sa faci bete e custom, ganditi-va ce misto e sa faci fire .... :twisted: :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de MuskMd » 24 Mai 2012, 15:09

LE : Sorine, si noua ne era dor de tine :P
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Sorin » 24 Mai 2012, 15:22

Muskmd uite acum mi-a venit ideea :
tu cu bidonu de vin si covoru persan ....
Leba cu rosia si oul ...
Tavi cu beciul cu muraturi si carnati la afumat
si vin si eu cu o banda din aia de hartie ROGVAIV de testat culorile ( din aia de bagat in turnesol )sa nu ne balbaim cromatic sau mai roau Doamne feri sa ratam asortarea ....
punem de un atelier de rodbuilding grupa mare ....

si saptamanal facem cate o lanseta tematica ....

apoi facem pozele cu lansetele .....fie in dinti , fie asa dupa ceafa cacazmaua ...se se vada ca nu glumim.....si le postam aici
ma ocup cu scrisul ales pe poze , sa-mi reflecte starea sufleteasca ....

ce ziceti , va bagati ?
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de kingofbeasts » 24 Mai 2012, 15:24

anem scrie:super treaba ... asta este un maner intr-adevar custom croit anume pentru a iti pica bine in palma ...

ps : si da, mie imi place aspectul ... doar ca din anumite motive eu as fi preferat mandrina metalica (tot neagra)
multumesc pentru aprecieri :respekt:

ps. era o vreme cand nici nu ma gandeam sa cumpar bete cu mandrine fara intaritura metalica datorita fricii ca se va sparge mandrina (asta dupa ce a patit-o un prieten la un bat fara prea mari pretentii). Ulterior insa am prins incredere in plasticele compozite folosite mai nou la constructia mandrinelor (cu atat mai mult cu cat au in spate un nume cu rezonanta).
Oricum in momentul de fata , cand incep sa simt la incheieturi intemperiile suportate in anii trecuti, apreciez mult mai mult ceva care sa-mi tina cald la mana :oops: :roll:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de MuskMd » 24 Mai 2012, 15:42

Sorin scrie:ce ziceti , va bagati ?
Da.
Dar mai repede ca se goleste bidonul :twisted:
Imagine
PS cu o conditie, sa nu va imbracati in camuflaj :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns