voblere pentru clean

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Mos Martin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 173
Membru din: 10 Ian 2007, 15:04
Localitate: JUD.HUNEDOARA
Contact:

Mesaj de Mos Martin » 28 Aug 2008, 14:48

APSHD scrie:Astazi am intrat in posesia unui vobler pe care-l caut de ani de zile.
Am un prieten care reusea sa ma umileasca de fiecare data cind mergeam la pescuit cu el . El prindea unul dupa altu iar eu cu toate linguritele si voblerele mele eram facut praf. Intotdeauna mi-a spus ca voblerele le cumpara din Sibiu de la un magazin cu articole de pescuit si sunt aduse la comanda din America iar pretul era de 50 de lei. Canci am gasit voblerele respective in Ungaria si sunt : Owner model BB-48F iar pretul este de 1450 de forinti. Va recomand cu cea mai mare caldura voblerele respective . Sunt mortale la clean. Are spatele verde , burta alba iar lateralele cu dungi negre , seamana foarte bine cu o broscuta de balta
Doar nu e vorba de Fane D. din Hunedoara??? :lol: :lol: :lol:
La Ostrov?? :lol: :lol: :lol:

Si acelasi vobler, dar ala negru cu ochi rosii ( midnight) e mortal la pastrav ! :wink:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 28 Aug 2008, 16:26

Da de el este vorba.
Numai ca lui inca nu i-am spus ca am achizitionat si eu unul , vreau sa-i fac o surpriza

Mos Martin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 173
Membru din: 10 Ian 2007, 15:04
Localitate: JUD.HUNEDOARA
Contact:

Mesaj de Mos Martin » 29 Aug 2008, 18:39

Problema este ca la Mimteam nu au in stoc. Eu am asteptat o luna si 10 zile sa le primesc. Le-am comandat in USA ( doar modelul ala prinzator :lol: si ala negru) . Au costat cam 35 ron / buc. aduse pana in Deva!

Avatar utilizator
Dornea Ionut
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2006, 20:40
Localitate: Ploiesti / Prahova
Contact:

Mesaj de Dornea Ionut » 29 Aug 2008, 19:06

eu vara asta am prins bine cu strike pro...
Messenger: dorneai
Mail: dorneai@yahoo.com

In rest, va... fir intins si peste-n punga...
Ca sa iti dai seama cat de prost esti, trebuie sa gandesti totusi putin ;)

Avatar utilizator
Catalin M.
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 18 Oct 2006, 10:05
Localitate: Cluj Napoca/MM

Mesaj de Catalin M. » 30 Aug 2008, 12:10

de doua saptamani am facut o partida de pescuit la clean....datorita voblerului Strike Pro Baby Pro culoare 402 de 2 gr. am adus la mal in jur de 20 de cleni peste limita legala....C&R evident

Avatar utilizator
Dornea Ionut
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2006, 20:40
Localitate: Ploiesti / Prahova
Contact:

Mesaj de Dornea Ionut » 30 Aug 2008, 13:41

Strike pro - urile astea sunt destul de bune.... Au colorituri reusite, rezista la busituri (testate) chiar daca le mai sare vopseaua... bat foarte bine... Deci pe gustul clenilor. Eu sunt multumit de ele... Din cauza lor am renuntat la Cozma, care, in ultima perioada, au si cam inceput sa dea rasol... Nu mai sunt ceea ce erau!!!
Messenger: dorneai
Mail: dorneai@yahoo.com

In rest, va... fir intins si peste-n punga...
Ca sa iti dai seama cat de prost esti, trebuie sa gandesti totusi putin ;)

Avatar utilizator
el_disku
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 01 Sep 2008, 12:36

mda..

Mesaj de el_disku » 01 Sep 2008, 12:40

Cele mai bune rezultate le-am avut cu rapala jointed shad si cu salmo hornet modelul negru cu v-uri maro pe spate. Cu cel de la rapala am luat clean la 2.5 kg pe Mures.(asta acu 1 an) Anul acesta nu mare mia fost mirarea sa vad ca dupa ce am schimbat vreo 3 voblere a venit alt pescar si a aruncat de cateva ori si a scos 2 bucati...incredibil...folosea un vobler Jaxxon imitatie de cosas...mda...

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Mesaj de attilaf » 01 Sep 2008, 13:59

Eu pe ape limpezi si foarte limpezi,vara asta, am prins destul de bine la Salmo Tiny, culoare BT

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Re: mda..

Mesaj de MAYER_MARYUS » 01 Sep 2008, 18:42

[quote="el_disku"]Cele mai bune rezultate le-am avut cu rapala jointed shad si cu salmo hornet modelul negru cu v-uri maro pe spate. Cu cel de la rapala am luat clean la 2.5 kg pe Mures.(asta acu 1 an) Anul acesta nu mare mia fost mirarea sa vad ca dupa ce am schimbat vreo 3 voblere a venit alt pescar si a aruncat de cateva ori si a scos 2 bucati...incredibil...folosea un vobler Jaxxon imitatie de cosas...mda...[/quote]

la salmo hornet ala care zici tu negru cu v-uri pe spate si burtica maro am luat si eu azi 2 cleni de 30cm(nu le stiu gramajul :D ) C&R
inainte dadeam la rotative dar erau mici rau de tot, 10-18cm :D

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 01 Sep 2008, 18:44

scz pt ca sant mai incepator ... cosasul de la jaxon e asta ?
http://www.totalfishing.ro/vobler-jaxon ... -4229.html

va multumesc

Scrie răspuns