shad-uri Mann's-made in China?

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 27 Apr 2009, 11:37

Sa intelegem ca pentru Romania e un tip de shad ,iar pentru Anglia si Polonia e un alt tip de shad?Si Berkley e firma de "state " dar care produce si in China......

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 27 Apr 2009, 11:40

Si nu pusesem la indoiala ca nu sunt luate de la Mann's,ci diferentele lor fata de cele luate din Anglia si Polonia.....

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 27 Apr 2009, 12:35

unde se gasesc pe www.mannsbait.com shadurile astea?

superbaloane
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 130
Membru din: 28 Mar 2005, 14:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de superbaloane » 27 Apr 2009, 12:40

@darkseth
Ti-as dori sa prinzi atatia salai/partida pe cate naluci ai la tine
Cu cat e mai prinzator (sau promite) un plastic moale cu atat mai fragil este – e logic… miscarea naturala o vei obtine doar dintr-un plastic foarte moale si/sau foarte fragil – vezi javallon.
Cat despre Mann’s daca nu dai la salau de minim 3 ani n-ai de unde sa stii prea multe despre ele! Acu’ trei ani pur si simplu plasticele astea care arata fix la fel ca cele de azi au rupt salaul dar brusc au disparut, acu’ cand revin se trezeste unul ca tine sa faca impresii! Masoara-ti cuvintele inainte de a posta!
Fir intins!
:wink:
De acum poti pleca linistit la pescuit, pentru decorul evenimentului tau ne ocupam noi. Detalii la www.superbaloane.ro

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 27 Apr 2009, 12:51

Ciprian - sper ca nu te superi ca'ti spun pe nume - dar am pus si eu mana pe cateva, chiar m'am uitat printr-o droaie. am vazut defecte de turnare, culorile difera substantial (nu fata de cele vechi, ca alea's afectate de soare, umezeala etc.) etc. dupa umila'mi parere sunt mult mai slab calitative decat cele existente pe piata UK, Ungaria, Polonia samd.

plus ca eu nu le gasesc la manns pe site nici batut :shock:

LE. vizavi de cat de bune si prinzatoare sunt, sincer am mai multa incredere intr'un MT de care o fi decat intr'un mann's. Acum ceva ani am scris pe forum ca mann's-urile mi'au facut cateva pescuituri, dar cam atat. Doua culori mai isteţe si o bataie mai naturala nu inseamna mai nimic.

cheers

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 27 Apr 2009, 12:58

Pe Mann`s am pus "mana" acum 5 ani(se gaseau si la arow).....cand am pescuit pentru prima oara la rapitor.De atunci mai am un fire shad ,care arata altfel decat cele pe care le-am cumparat anul acesta dintr-un anumit magazin(si saptamana asta cand trec pe la magazin sa mai cumpar cateva o sa aduc pentru comparatie si cele de acum 5 ani si cele din Anglia sau Polonia....)
Intotdeuna mi-am masurat cuvintele.....sau sa inteleg ca....mai bine imi cumpar din alte parti,ca macar acolo nu pot comenta.....sau sa ma indoiesc de compozita materialului si calitatea culorilor.....
Faptul ca acum cativa ani am fost doar un pescar care din lipsa de altceva dadea la rapitor si in ultimul an am devenit un impatimit al spinningului, nu inseamna ca sunt un neinitiat(sa spun mai bland)....
Faptul ca le cumpar, nu exclude sa comentez asupra lor...nu?

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 27 Apr 2009, 13:02

...si crede-ma......mi-am luat Mann's din Anglia in octombrie 2008 cand Abrevis nu era printre importatori in Romania.....dupa ce cautasem jumatate de an toate magazinele din Bucuresti......

AndreiZ
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 220
Membru din: 08 Mar 2005, 17:29
Localitate: In trecere

Mesaj de AndreiZ » 27 Apr 2009, 13:14

todi scrie: plus ca eu nu le gasesc la manns pe site nici batut :shock:
Nu sunt pe site pentru ca se fac numai la comanda - adik trebuie comandata o anume cantitate minima, care e destul de mare (nr. de bucati). Noi le-am trimis modelul, ca sa stie sigur ce anume vrem - si l-au facut. Mann's nu are o capacitate mare de productie, si o astfel de transa dureaza pana este gata. La cerere, au produs acelasi model si intr-o culoare care nu a existat niciodata in Romania - clasicul chartreuse/glitter, disponibil doar la alte branduri (ex.: Mister Twister).

Diferente de culoare exista - cum le-a iesit combinatia de culori - insa nu la toate - cel alb cu glitter si spate negru e la fel cu cele vechi (am si vechi pt. comparatie). Ca textura, atat cele vechi cat si cele noi mi se par la fel.

Stim ca sunt produse de cei de la Mann's pe propria lor linie de productie, in SUA. Actele de import o dovedesc.

Dak mai aveti nelamuriri, ne puteti suna sau veni la magazin - va stam la dispozitie, desi tot ce stiam v-am scris mai sus.

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 27 Apr 2009, 13:25

si cu asta s'a lamurit problema.

Tip: peste doi trei ani o sa urle lumea dupa Mt'uri perch. :lol:

cheers

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 28 Apr 2009, 11:10

am pescuit f. mult si cu cele din seria arrow si nu este absolut nici o diferenta nici la material, nici la suplete.
eu cred voi ati fost pe la dragonul rosu si ati facut achizitii :wink:

Scrie răspuns