Strike Pro Baby Pro & Strike Pro Tadpole-DA sau NU?

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 05 Mar 2009, 11:57

baby ala de 2,5 super si la clean si la biban.schimba-le ancorele din prima si nu o sa ai probleme.

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 05 Mar 2009, 12:10

10 pt strike pro baby

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut Petrea » 05 Mar 2009, 14:19

De cele de 2,5 toata lumea spune ca sunt bune,dar de cele de 3,5 cm nu prea am auzit mare lucru,iar problema e ca numai de 3,5 am(nu am gasit de 2,5).Si cam ce ancore imi recomandati?Ma bate gandul sa le schimb?Multumesc pt raspunsuri!
Aaa si inca ceva...Voblerele Cozma nu mai sunt bune deloc sau nu prea le am eu cu ele? :oops: De cele mai multe ori vin fie rotindu-se(ulima data cand am verificat cumparasem voblere nu rotative!! :lol: ) sau daca nu tasnesc pe suprafata apei si le aduc cam ca pe un popper.
Intotdeauna C&R

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 05 Mar 2009, 15:25

In Onesti la magazinul de langa piata. Cred ca anul trecut au vandut multe sute de baby 2,5. Daca nu au pe stoc, cu siguranta or sa mai aduca.
In ceea ce priveste cozma... in ultimii ani a cam scazut calitatea voblerelor...(parerea mea).
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 05 Mar 2009, 15:33

la cozma e simplu, ia clestele si joaca-te cu ochetul de prindere.
dak bate aiurea spre stanga, indoaie ochetul spre dreapta cate un pic pana bate.si invers.
dak nu mai aduce arrow o sa plangem dupa puisori...

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 05 Mar 2009, 17:07

fratelecelmic scrie:la cozma e simplu, ia clestele si joaca-te cu ochetul de prindere.
dak bate aiurea spre stanga, indoaie ochetul spre dreapta cate un pic pana bate.si invers.
dak nu mai aduce arrow o sa plangem dupa puisori...
Da dar mai sunt si unele care chiar si cu ochetul "rezolvat" nu lucreaza corect , apropo daca foloesti agrafa vezi ca ai probleme cu ele ( nu mai lucreaza cum trebuie sau nu lucreaza deloc ) de cele mai multe ori lucreaza bine prinse direct pe fir cu nod rapala, dar am si "exceptii" in trusa care nu lucreaza bine sub nici o forma ( s-au lovit de copaci s-au stricat barbetele etc :) ) de aceea prefer sa nu mai folosesc cozma m-au dezamagit in plus chiar nu am prins peste la ele :D (mult)
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 05 Mar 2009, 22:27

nu folosesc agrafe la voblere nici sa ma bati!
nod dublu larg si e suficient, agrafa strica joaca, parerea mea.
nu iau apararea lui cozma, dar uneori am avut surprize placute mai ales la tiko sau piko de 2,5 cu bilute...

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut Petrea » 05 Mar 2009, 23:25

Eu nu folosesc niciodata agrafa,si eu sunt de parere ca strica evolutia(mai ales la microvoblere),chiar fara agrafe modelele tyko si pyko se invart prin apa...poate cei care le`au facut le`au scapat in sticla cu alcool si ale mele sunt mai "speciale"... :lol:
Revenind,ce ancore ar fi mai indicate?As vrea sa schimb ancorele la SP Baby Pro-urile din dotare...
Intotdeauna C&R

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 05 Mar 2009, 23:34

nu e cazul meu. frate voi ce balauri aveti pe acolo?! eu nu am reusit sa indrept sau sa deformez vreodata cu un clean o ancora de baby!
aveti frane la mulinete, baga-ti-va mintile in cap!
sau poate dati dupa maimute :wink: si trebuie sa fortati la greu...
dak chiar vrei da le schimbi incearca owner sau wmc-uri cu deschidere larga

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 06 Mar 2009, 08:56

io le-am facut morisca atunci cand le-am scos din gura unui biban "sanatos".......in drill nu mi s-a intamplat.

Scrie răspuns