Voblere Shakespeare!!!

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Voblere Shakespeare!!!

Mesaj de Matei Claudiu » 18 Iun 2008, 09:24

a incercat cineva voblere acestea?io am singur model (foarte reusit), imi place foarte mult cum evoluaza!este o imitatie de oblete, cu burta rosie si spatele negru, subtire cat un sticics, cu doua ancore!am luat 3 avati la cate un kg fiecare, chiciti unde????????pe teleorman!a mai prins cineva avat pe teleorman(pe teleorman dar in jud arges)??
daca le-a incercat cineva poate sa-mi spuna si daca exista modele mai mici(asta pe care il am io are 6 cm)??si de unde l-am luat io, era cel mai mic!

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 18 Iun 2008, 09:30

eu care le-am vazut erau mizerabile , un fel de sardina care se invartea ca helicopterul . Bani aruncati aiurea.
Voblere incep de la salmo dorado in sus nu in jos.
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Mesaj de Matei Claudiu » 18 Iun 2008, 09:56

asta pe care il am io evoluaza chiar bine!e de suprafata(10-20 cm sub apa)!neasteptat de bine pt un vobler asa ieftin!
intradevar nu se nu se compara cu salmo si celelalte, dar poti sa iti faci treaba cu el.io in ziua aia am dat si cu salmo, cozma si cu rapala, si nimic.tot la asta s-a aruncat!!
deci exista si voblere mai mici de la firma asta?

Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Mesaj de Matei Claudiu » 18 Iun 2008, 09:57

asta pe care il am io evoluaza chiar bine!e de suprafata(10-20 cm sub apa)!neasteptat de bine pt un vobler asa ieftin!
intradevar nu se nu se compara cu salmo si celelalte, dar poti sa iti faci treaba cu el.io in ziua aia am dat si cu salmo, cozma si cu rapala, si nimic.tot la asta s-a aruncat!!
deci exista si voblere mai mici de la firma asta?

Scrie răspuns