Barca seahawk ||

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Poppy
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 197
Membru din: 30 Iun 2009, 00:43
Localitate: Ibrail
Contact:

Mesaj de Poppy » 19 Iul 2010, 13:21

edy.tm scrie:Materialul e ,,Poros'' adica are mici pori pe exterior ?
Pe o parte este poros, ca o catifea, iar pe cealalta, acolo unde de fapt am intepaturile, este material ca de barca gonflabila ieftina, un PVC subtire cu grosimea de 0,4 mm (partea de jos, lucios) şi 0,6 mm (partea de sus, "catifea").

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 19 Iul 2010, 13:40

Mai... eu iti zic ceva, insa nu te apuca sa incerci deoarece poate nu o sa mearga.. deci nu risca Pana nu sunt mai multi oameni de pe forum mai experimentati deacord cu ideea.

DECI: eu am taiat o bucata de cauciuc de camera de bicicleta, sau cam asa ceva.. si cu Picatura, sau altceva bun de lipit ( nu fac reclama ) am lipit-o , si am tinut strans de tot, de preferat intr-o menghina.. insa nu stiu daca mere la tine . eu am facut asa la o saltea din aia de apa... Nu la barca :(

deci nu stiu daca ar fi bine sa te risti... mai bine cauta un material cam ca si salteaua ta.. si incearca prima data pe ala, Poate e bun...

Daca spun o prostie imi cer scuze, insa la mine a tinut, insa acuma nu mai am salteaua aceea....

Bafta.. intreaba si tu pe oameii cu barci. ;)

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 19 Iul 2010, 14:39

ai respectat modul de lipire inscris in kittul de reparatii? e foarte important sa respecti tehnologia si timpii de lipire si timpii de uscare.
mai poti sa incerci cu petece de bicileta (alea portocaliu cu negru ) si un adeziv elastic (tip prenandez).

Avatar utilizator
Poppy
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 197
Membru din: 30 Iun 2009, 00:43
Localitate: Ibrail
Contact:

Mesaj de Poppy » 19 Iul 2010, 15:15

kingofbeasts scrie:ai respectat modul de lipire inscris in kittul de reparatii? e foarte important sa respecti tehnologia si timpii de lipire si timpii de uscare.
mai poti sa incerci cu petece de bicileta (alea portocaliu cu negru ) si un adeziv elastic (tip prenandez).
Am respectat intocmai.
O sa incerc si asa, inclusiv cu UHU.
Merci !

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 20 Iul 2010, 09:00

Sunt dezamagit de barca. Am iesit in weekend pe lac la spinning. Mi-a mai puscat un compartiment din fundul barcii. Acum sunt unite 3 compartimente intre ele. S-a format o bolfa nasoala pe mijloc care arata destul rau ( bombata atat in interiorul barcii cat si pe cealalta parte -fund). Ma gandesc la varianta sa umflu foarte putin fundul barcii si sa incerc sa-i pun o podina rabatabila din placaj tego, imbracata in material cauciucat de saltea gonflabila.

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 20 Iul 2010, 09:33

e singura solutie viabila . daca continui sa umfli fundul normal se vor uni toate compartimentele pana la urma si vei avea doar o mare basica in loc de fund care te va incomoda la inaintare. din pacate asta e o problema majora la tipul asta de barca si la multe alte produse made in china.

Avatar utilizator
pescardeclean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 176
Membru din: 25 Mar 2009, 14:52
Localitate: Oradea

Mesaj de pescardeclean » 26 Aug 2010, 21:20

Stie cineva daca se mai gasesc aceste barci prin selgros metro sau carefour? Si daca da cam la ce preturi?

stefi oprea
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 24 Sep 2007, 15:43
Localitate: Resita

Mesaj de stefi oprea » 26 Aug 2010, 21:23

si eu sunt in cautare de una!
"Diplomatia este arta de a spune cutu-cutu,pana pui mana pe o piatra sanatoasa"

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

Mesaj de sherbamont » 26 Aug 2010, 21:55

stefi oprea scrie:si eu sunt in cautare de una!
sal ,
la dedeman 680 ron

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 02 Sep 2010, 10:47

Adrian SB scrie:In mod sigur, mai bine barca mai desumflata , decat prea umflata. Si mie mi-a plesnit fundul la S -II. Ii voi pune un fund din tego. In rest merita banii.
ai pus tego cum se comporta?
si eu am patit aceiasi problema si ma gandeam la acelasi lucru

Scrie răspuns