Guma Hoochie Koochie

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

vipificator III
veteran
veteran
Mesaje: 670
Membru din: 13 Feb 2010, 18:06

Guma Hoochie Koochie

Mesaj de vipificator III » 29 Feb 2020, 18:15

Vreau sa va intreb daca recent cineva si-a mai procurat aceasta guma (marimea 41/2 si 51/2 cea de 3 nu ma intereseaza pe moment) din USA, avea trecut pe plic made in China sau nu? Va intreb acest lucru deoarece in 2019 pe ce am reusit sa pun mana adus din USA plicurile erau fara inscriptie Made in China sau Made RPC, gumele erau la textura moi practic erau cum sunt Hoochie Koochie adevarate. In schimb anul acesta am vazut niste pachete Hoochie Koochie marimile mentionate care nu mai aveau alura fusiforma cum e normal ci late gen marimea 3 extrapolata si la 41/2 si la 51/2 si erau dintr-un "Caucuic" tare iar culorile cam pe langa cele din USA. Pe plic scria Made in China (am auzit nu vazut ca ca si Made in RPC) si usor diferit fata de cele achizitionate din USA. Rog pareri, impresii, informatii sau ne axam pe alta guma, daca o copie nu se poate face mai buna ca originalul lasa-te de treaba zic eu, Chinezule Racit. :D

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 29 Feb 2020, 22:22

Azi am desfacut pachetul, ma uit si iti zic, pe timpuri erau si cu miros de ustoroi si fosforescente (aqua glow)...cele de anul trecut se rupeau cam repede de la pesti dar prindeau bine.
Revin maine cu detalii.

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 01 Mar 2020, 21:38

am revenit, e made in China :)

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de nasolu » 02 Mar 2020, 16:12

Gumele sunt originale Cabelas,doar ca au mutat producția pe China,alte matrite si alt plastisol.

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de Pif. » 02 Mar 2020, 16:55

Eu am prins și cu astea made în China ..le am decupat burta cu o foarfeca sa le fac mai slim ..Am ascuns cârligul de la jig și am dat în agățături. .da sincer nu mai cumpăr altele numai dacă găsesc din alea mai vechi pe care scrie made în SUA
Se pare ca și au batut joc și de gumele astea :wallbash:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de johnnybravo » 02 Mar 2020, 22:35

s-au imputinat pestii, n-au gumele nimic :)

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de Pif. » 03 Mar 2020, 13:05

Sau împuținat și pesti da și gumele astea HK făcute în China is de tătă ****! :headbash:

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de goodmans » 03 Mar 2020, 14:43

Gumele alea "made in China" sint fake si le gasiti pe piata europeana sau mai mult pe piata noastra ca doar la noi comerciantul face orice ca sa iti bage mana in buzunar.

Nu veti gasi asemenea porcarii in state,dar cum comerciantul roman nu mai poate accesa usor piata americana e mai simplu sa comande fake-uri pe aliexpress.

Imi aduce cineva constant gume din state,vine cu ele in bagaj si sint ce trebuie.Sint la fel de bune cum le stim noi.
Pe unde mai vedeti la raft kkturile astea fake ar trebui sa i le bagati pe gat comerciantului.
Macar sa le vanda cu numele de hoochie moochie....

Vrajeala asta infecta cu "au mutat productia in china" mi-au servit-o si mie unii de prin Bucuresti.
I-as intreba daca ei le folosesc cand se duc la concursurile alea cu tricouri colorate sau sint doar pentru "prostime".

Rusine.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de goodmans » 03 Mar 2020, 14:45

johnnybravo scrie:
02 Mar 2020, 22:35
s-au imputinat pestii, n-au gumele nimic :)
Inseamna ca nu ai pus mana pe astea fake.Nu se pot numi gume,sint dopuri de sticle.

Mai era un nene din asta,foarte cunoscut personajul, de turna relax-uri in garaj .
Era bavura mai mare decat guma.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Guma Hoochie Koochie

Mesaj de adrian99 » 03 Mar 2020, 14:49

I-as intreba daca ei le folosesc cand se duc la concursurile alea cu tricouri colorate sau sint doar pentru "prostime".



ai fost tare cu asta godmanse... :wink:

Scrie răspuns