voblere baracuda

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 15 Oct 2007, 12:35

taica noe stie multe.
Si eu am pe raftul de la biblioteca deja vreo 3 voblere chinezesti cu care nu am ce face. La pretul la toate 3 imi luam un vobler decent gen salmo sau dorado. Cam scumpa distractie oricum nu prea merita .
Eu personal m-am saturat de stifturile chinezesti pana peste cap. In afara de stike pro (dar care nu sunt chiar ultraieftine) si capture lure (care se vand la trabucco - (din care am incercat numai modelul mule) si eventual maver in rest as scoate de pe piata urmatoarele firme>

1. Shakespeare - (Real, Selgros) pur si simplu v-a aruncati bani pe geam .
2. Barracuda jenante
3. Fishing lure - din 5 cam 1 merge cat de cat.
4. Balzer (alea sub licenta* - alea facute in Germanica sunt de nota 11 dar costa mai mult decat o rappala vezi seria Holografic si Colonel Z)
the angler is catching xxx, not by the lure

cezaroi
senior
senior
Mesaje: 435
Membru din: 21 Noi 2011, 09:20
Localitate: Vatra Dornei, Suceava

Re: voblere baracuda

Mesaj de cezaroi » 17 Feb 2012, 23:36

Am luat cu un vobler Baracuda Fox parca, plutitor, cu patern de biban sau biban soare 2 marlite. In rest nimic.

Avatar utilizator
cristinel33
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 25 Mai 2010, 16:38

Re: voblere baracuda

Mesaj de cristinel33 » 18 Feb 2012, 14:48

am avut si eu ceva voblere baracuda ( nu mai stiu exact ce model ) foarte frumos colorate dar .... doar atat :cry: numai bune de brelocuri :lol:
Natura ne aseamana. Educatia ne deosebeste.

diesel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 227
Membru din: 18 Dec 2010, 17:09
Localitate: victoria brasov

Re: voblere baracuda

Mesaj de diesel » 19 Feb 2012, 09:13

am si eu 2,3 voblere de la baracuda dar nu imi plac si nici incredere nu am in ele ,de incercat am incercat dar fara rezultate plus ca daca iti intra un peste mai rasarit il strica a patit un prieten cu,care mai merg la pescuit .

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: voblere baracuda

Mesaj de S.G. DRILL » 10 Mar 2012, 18:09

cand nu o sa mai am bani, o sa imi fac singur voblere, dar nu o sa cumpar voblere baracuda!!!

Avatar utilizator
peter_malachi
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 22 Feb 2010, 10:33
Localitate: galati

Re: voblere baracuda

Mesaj de peter_malachi » 24 Apr 2012, 15:51

este un model denumit Arlequin si la el am avut ceva rezultate un avat de 2 kg si cateva stiuculite cam de kil.cred ca e singurul care are cat de cat o evolutie buna in apa.

Scrie răspuns