Lanseta Daiwa Silver Creek 2,05m/3-14g

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Lanseta Daiwa Silver Creek 2,05m/3-14g

Mesaj de Matei Claudiu » 06 Iul 2018, 07:48

Salutari!
Cine poate sa imi spuna si mie ceva lucruri despre nuiaua asta! Sunt in cautare de in bat ul/l pt voblere/cicade/ microjiguri, speciile vizate clean/biban/strapi. Stiu ca inca nu s-a inventat lanseta care sa fie "universala"....dar poate asta e ce trebuie :p...
Ieri am pus mana pe ea in magazin si sincer dintre toate betele ul/l care erau in magazin asta m-i s-a parut cea mai ok...
Singurul lucru care nu ma incanta este ca are varful blectorizat....


Ps: acum vreo 4 ani am renuntat la pescuitul ul(avand un ulx primul model) si de atunci nu am mai pus mana pe vreun ul! Dar cum prima dragoste nu se uita niciodata...acum vreau sa ma reapuc de acest stil dr pescuit!!!
Orice parere/recomandare este binevenita!
Multumesc anticpat

Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: Lanseta Daiwa Silver Creek 2,05m/3-14g

Mesaj de mircea13 » 10 Iul 2018, 17:59

Eu mi-am cumparat aceasta lanseta.Este o bijuterie si trebuie echipata cu o mulineta 1000.Pare la prima vedere rigida datorita varfului care este blectorizat dar nu este asa.Are o plaja larga de greutati 3-14 gr si nu se curbeaza ca o creanga de salcie. Arunca destul de bine dar trebuie sa te acomodezi cu ea dupa cateva partide.Incearca sa folosesti diverse momeli( voblere,jiguri,lingurite etc) toate de diverse gramaje ca sa poti sa faci aruncari perfecte.La cati bani ai dat merita sa ai in husa o asemenea lanseta.E buna pentru pescuitul in apele care strabat orasele.Este pe net un video in acest sens facut in Bucuresti seara. Sa o folosesti sanatos si cu rezultate bune la pescuit.
https://www.youtube.com/watch?v=UABZjnrS2w8
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Scrie răspuns