fir pentru forfac

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 23 Aug 2007, 18:57

Jonin scrie:te contrazic,la scobar merge bine si 0.20!!!
Cand dai in Dunare nu te apuci sa dai cu 0,08 sau 0.1 sau o.12.
Parerea mea!
Teoriile le mai poti aplica pe balta(daca o cunosti f.bine si stii ce pesti sunt acolo)sau pe rauri mici.
La Dunare e alta mancare de peste.
La Dunare, mono de 0,25 e fir subtire..si mare finete :wink:
am scos un somotei de 6kg dar am fost norocos..
ulterior am dat numai de la 0,25 in sus... spre 0,40...
si eu dau finut...
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 24 Aug 2007, 14:28

...in perioada cand scobarul manca "in draci"...am vazut copii care aveau bete si montura foarte "brute"(teoretic ,total inadecvate)si prindeau scobar
foarte bine si cu o fregventa de invidiat...in rest,daca vorbim doar de scobar,
imi mentin parerea...adica montura foarte"fina",deci implicit forfacul subtire(0,10).Fir intins ! tuturor. :wink:

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 24 Aug 2007, 20:21

In concluzie functie de pestii prinsi de stil si dupa cum suna intrebarea retorica....sau prosteasca....
Qote FIR PENTRU FORFAC Qote :lol: :lol: :lol:
voi cu ce fir dati pe forfac?..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ca sa stiu si eu o treaba clara ce mama reaq.....citesc toate prostiile pe acest forum?......cred ca da. :lol: :lol: :lol:
De fapt moderatorii nu-si fac treaba.....de cate ori intru pe acest forum nu vad decat topicuri cu titluri ce au mai fost postade de zeci de ori gen "CE FIR ESTE MAI BUN?" sau "CE NOD ESTE MAI BUN?"........probabil cineva-si bate joc de ace site cu buna stiinta......sau nimeni care ar putea sa stearga ceva care se repeta nu face nimic......eu sincer m-am saturat de pifani care intra si ei in "KK" cu intrebarea:"CE FIR SA FOLOSESC".....acu vad ca s-au plictisit si ei de intrebarea asta.....inseamna ca le evolueaza mintea!!!!!!! si pun pe forum un nou topic ....."FIR PENTRU FORFAC"......
Eu am clacat sincer.....mai postez putin(doar daca ma lasa moderatorii :lol: )ca sa-mi sarbatoresc cel de al o mielea post pe acest forum si plec ca nu mai am ce citi aici....
Vreau felicitari pentru postul Nr. o mie..... :lol: :lol: :lol: dupa care am plecat si va las cu nodurile si firele voastre......
M-am saturat de atata ABC in spining....siteul asta trebuia sa se cheme "www.ABC_rapitori.ro" :(
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 24 Aug 2007, 21:19

musKloiu scrie:In concluzie functie de pestii prinsi de stil si dupa cum suna intrebarea retorica....sau prosteasca....
Qote FIR PENTRU FORFAC Qote :lol: :lol: :lol:
voi cu ce fir dati pe forfac?..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ca sa stiu si eu o treaba clara ce mama reaq.....citesc toate prostiile pe acest forum?......cred ca da. :lol: :lol: :lol:
De fapt moderatorii nu-si fac treaba.....de cate ori intru pe acest forum nu vad decat topicuri cu titluri ce au mai fost postade de zeci de ori gen "CE FIR ESTE MAI BUN?" sau "CE NOD ESTE MAI BUN?"........probabil cineva-si bate joc de ace site cu buna stiinta......sau nimeni care ar putea sa stearga ceva care se repeta nu face nimic......eu sincer m-am saturat de pifani care intra si ei in "KK" cu intrebarea:"CE FIR SA FOLOSESC".....acu vad ca s-au plictisit si ei de intrebarea asta.....inseamna ca le evolueaza mintea!!!!!!! si pun pe forum un nou topic ....."FIR PENTRU FORFAC"......
Eu am clacat sincer.....mai postez putin(doar daca ma lasa moderatorii :lol: )ca sa-mi sarbatoresc cel de al o mielea post pe acest forum si plec ca nu mai am ce citi aici....
Vreau felicitari pentru postul Nr. o mie..... :lol: :lol: :lol: dupa care am plecat si va las cu nodurile si firele voastre......
M-am saturat de atata ABC in spining....siteul asta trebuia sa se cheme "www.ABC_rapitori.ro" :(
esti tare frate, nota 10 :lol:, tu ce fir folosesti ? ce nod ? tare oricum, dar ai dreptate ... sunt multe intrebari care se repeta
TEAM ATOM

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 24 Aug 2007, 21:45

@ muskloiu...pt penultima ta postare te ajut eu..."esti tare frate,tare,tare...de cap"...hai mai baga una (doua)si dispari...lasa-ne,lasa-ne...cand vom avea si noi "1000"...poate o sa dam in ...mintea ta :wink:

Fir intins ! tuturor.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 24 Aug 2007, 21:48

old_radu scrie:@ muskloiu...pt penultima ta postare te ajut eu..."esti tare frate,tare,tare...de cap"...hai mai baga una (doua)si dispari...lasa-ne,lasa-ne...cand vom avea si noi "1000"...poate o sa dam in ...mintea ta :wink:

Fir intins ! tuturor.
:lol: :lol: :lol: :wink:

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 24 Aug 2007, 23:52

pana atunci joaca-te cu ea onanis....ca rade omul stiuca :lol:
Daca nu stii sa faci noduri esti varza fraiere....mars de aci carnatule..... :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 25 Aug 2007, 00:00

Tu nici macar pe tine nu te poti ajuta fraiere pentru simplul fat ca esti agramat..... :lol: :lol: :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Teodor
veteran
veteran
Mesaje: 746
Membru din: 09 Dec 2004, 12:38
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Teodor » 25 Aug 2007, 07:07

Pentru forfac recomand "linistit" Trabucco T-Force Competition Pro. E in jur de 6RON/rola de 25m.
La firul asta, atentie cum "imperecheati" grosimea liniei principale cu grosimea folosita la forfac. 8)


musKloiu scrie: Vreau felicitari pentru postul Nr. o mie..... :lol: :lol: :lol: dupa care am plecat si va las cu nodurile si firele voastre......
Si "statul pe forum" da dependenta, nu numai pescuitul.
Felicitari anticipate pentru postul cu numarul 1010.
:P :lol:
"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare

Avatar utilizator
Rambo
senior
senior
Mesaje: 357
Membru din: 28 Iul 2006, 18:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Rambo » 25 Aug 2007, 09:09

Muskloiu,te rog frumos pastreaza decenta.Termeni ca si "fraiere" si "carnatule" :lol: nu cred ca se potrivesc unui forum in care este interzis limbajul de genul acesta. :?

Scrie răspuns