Gama noua de lansete WFT Penzill

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de goodmans » 15 Iun 2017, 13:48

Va salut,
Fac o recomndare pentru cei cu buget redus/mediu dar care vor ceva de o calitate buna.

Mi-am luat anul trecut un bat UL de la Penzill,un nanocork 1-7 gr care a venit echipat Fuji iar pretul a fost foarte mic raportat la calitatea oferita.
Acum am observat noua lanseta Penzill Black Spear si mi-am comandat una de 210 actiune 6-17gr fast.

Sincer lanseta nu are repros.Executie de mare finete,echipare Fuji,husa textila si o actiune fast putin chir extra-fast as zice.Nu am pescuit-o inca dar asa se simte.Voi reveni cu detalii dupa ce o pescuiesc.
Il consider un bat pentru salau si pentru asta il voi folosi.

Pe site-urile de afara este un bat ce se vinde prin Germania cu 100 euro iar prin Italia l-am vazut cu 120 Euro pe cand la noi este muuult mai ieftin.
Sper sa fie o recomandare binevenita.
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de DEM » 15 Iun 2017, 15:41

:respekt:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de buzias » 15 Iun 2017, 16:30

Cel de 60 -180 gr..se găsește în România?

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de goodmans » 15 Iun 2017, 18:59

buzias ai MP

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2685
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de johnnybravo » 15 Iun 2017, 21:06

Avem importator wft în .ro. Am văzut ca au preturi beton. În anii trecuți mi-am luat betele de pe site-uri germane... abia anul trecut am descoperit ca avem importator.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Iun 2017, 05:19

Sunt o gramada de firme care au iesit pe piata cu lansete foarte bune la preturi absolut decente.As nota pe linga ce este in acest topic, ABU,Westin, Rapture,Pontoon, si lista poate continua..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de goodmans » 16 Iun 2017, 09:25

Exact johnybravo,de la importator cumparat pretul a fost la jumatate fata de ce se vinde pe afara si asta cumparat direct de pe site fara vreun discount sau promotie.

Tot asa am luat de la Totalfishing anul trecut un Storm Adventure si acela echipat Fuji.Foarte bun batul,l-am pescuit la greu cu rezultate bune.
Un blank senzitiv doar ca nu l-au nimerit la gramaje,era dat 5-21grame dar de fapt este un 7-28gr,eu asa il simt in pescuitul salaului pe balta.In dorinta de a avea ceva care sa pescuiasca bine sub 7gr l-am gasit pe acesta de care sint foarte incantat.

Cu stima.

sile07
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 12 Ian 2015, 16:00
Localitate: Iasi

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de sile07 » 16 Iun 2017, 16:56

Si cel de 1-7 gr cum l-ai descrie ca actiune, te rog? Si daca il folosesti de anul trecut, cum se comporta? Este senzitiv?

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de goodmans » 17 Iun 2017, 11:36

Salut sile07, cel UL este foarte senzitiv si foarte rapid.Nici la rezistenta nu sta rau avand in vedere ca am reusit sa aduc la mal un chinezoi de 12kg agatat accidental.
L-am folosit cu rotative mici de biban 1-4gr,cu voblere mici,pe Dambovita si este foarte ok.
Pe balta l-am folosit cu gume si parca nu am fost asa incantat cand l-am incarcat cu jig 5gr si hoochie koochie de 3".
Parea sa isi fi atins limita superioara.Am pus jig de 3.5gr
La biban e senzatie batul.
Eu l-am imperecheat cu o mulineta okuma ceymar 1000.
Nu stiu daca esti din Bucuresti sa ne intalnim pe Dambovita sa il testezi cu mana ta cz fiecare pescar simte altfel batul.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Gama noua de lansete WFT Penzill

Mesaj de goodmans » 13 Iul 2017, 13:07

Am reusit sa pescuiesc lanseta si ma gandesc deja sa mai cumpar inca una de rezerva.
Batul este senzational.Usor si foarte senzitiv.
Cu ocazia asta am reusit sa-i prind si pe infractorii care imi furau cozile la gume.
Am simtit atacurile si am intepat inclusiv strapi sub 10cm.
Am avut salau de 2.5kg si n-am avut vreo problema sa-l aduc imediat in barca.

Un best buy pe care vi-l recomand pentru gama entry level.

Imagine

Scrie răspuns