Voblere Goldy

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ronaldo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 136
Membru din: 02 Iun 2006, 11:53
Localitate: Bacau

Voblere Goldy

Mesaj de ronaldo » 15 Ian 2016, 15:32

A pescuit cineva cu Goldy troter ? Stiti cumva daca sunt de plastic, spuma sau lemn?
Catch and Release va rog frumos!

nicu doro
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 17 Mar 2007, 09:02

Re: Voblere Goldy

Mesaj de nicu doro » 15 Ian 2016, 18:24

voblere de calitate la un pret decent.am pescuit cu toata gama ce se gaseste pe piata romaneasca(tiny, gold xxx, troter) la clean si pastrav.cele mai bune rezultate cu gama tiny si goldfish.sunt confectionate di spuma(sper sa nu gresesc)lucreaza foarte frumos in apa,vopsea buna care nu se exfoliaza sau se decoloreaza repede.trebuie sa le faceti totusi un reglaj din ochetul de prindere deoarece mare parte din ele nu lucreaza dupa placul meu.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Voblere Goldy

Mesaj de adrian99 » 15 Ian 2016, 20:18

pentru clean,pastrav de la Goldy modelul Vibro Max.

Avatar utilizator
ronaldo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 136
Membru din: 02 Iun 2006, 11:53
Localitate: Bacau

Re: Voblere Goldy

Mesaj de ronaldo » 15 Ian 2016, 20:35

Ma gandeam sa iau modelul troter pentru salau.L-am gasit pe un site la un pret decent. Inca nu m-am apucat de ultralight ca sa cumpar si vibromaxul.
Catch and Release va rog frumos!

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Re: Voblere Goldy

Mesaj de edâ„¢ » 15 Ian 2016, 21:33

Pe mine nu m-au convins tiny,trouter sau jointed,vibro max si fighter prinde indiferent de marime,dar nu tot timpul,eu le-am vandut pe primele trei.goldfish-ul nu mi-a placut cu arata in magazin,nu l-am mai cumparat.

Imagine

Daca vrei sa le incerci trebuie sa sti ca au o bataie puternica.in general toate au bataie puternica exceptand tiny,din cauza ca sunt din spuma si au o flotabilitate mai mare decat balsa dar sunt accesibile ca si pretz tocmai din aceasta cauza.

Avatar utilizator
ronaldo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 136
Membru din: 02 Iun 2006, 11:53
Localitate: Bacau

Re: Voblere Goldy

Mesaj de ronaldo » 15 Ian 2016, 21:46

Va multumesc. Le iau mai mult din curiozitate. Prima data am crezut ca sunt poloneze, am o afinitate in ultimul timp pentru voblerele poloneze, dar am aflat intre timp ca sunt din Serbia.
Catch and Release va rog frumos!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Voblere Goldy

Mesaj de adrian99 » 15 Ian 2016, 21:57

sunt aparute de mult timp pe piata autohtona...caius le aducea,alaturi de ugly duckling
insa nu au avut succesul scontat,vanzarile fiind sub cei de la Salmo

revenind la Goldy pot sa spun c-am prins clean foarte bine cu modelul precizat anterior insa cu anumite culori
am inteles ca modelul Trouter produce ceva salau...
poti sa-l incerci

Scrie răspuns