Numarul nalucilor si importanta lor...

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
degeneratu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 24 Dec 2014, 15:30

Re: Numarul nalucilor si importanta lor...

Mesaj de degeneratu » 25 Ian 2015, 08:06

Salut! Am adunat dealungul timpului cam 40kg gume,unele modele si culori 100buc se acelasi fel, mii de jiguri,peste 500voblere ,alea deep divere am peste 50 din acelasi model,deoarece sunt consumabile,si las cam zilnic citeva .chiar daca nu dau la lingura dupa stiuca ,am peste 50 linguri .cele mai multe kuusamo,din care mai vreau sa-mi iau citeva asa de moft,dar din toate astea prind cu 6 modele de gume si 10 voblere ,specia tinta salau si somn.nu ma intereseaza cleanul sau avatul.mvsb

Avatar utilizator
RAFYYY91
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 16 Ian 2008, 12:16
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Numarul nalucilor si importanta lor...

Mesaj de RAFYYY91 » 17 Iul 2015, 19:35

Hai ca am zis sa fac si eu un recensamant, ca s-au tot strans in ultimul timp si ma gandeam ca trec de suta. Se pare ca am doar 89 voblere, majoritatea handmade productie proprie si restul trulinoya, un caperlan si niste chinezarii, vreo 3-4 rotative, 2-3 spinnerbaituri handmade, o cicada si ceva gume de biban care nu se baga la numaratoare. Din astea cred ca pescuiesc cu maxim 30, avand si o gramada de dubluri prin ele :) Maine se adauga inca 9 proaspat scoase de pe rotisor si pana la sfarsitul anului cred ca trec de 150 :roll: si cand ma gandesc ca acum un an aveam vreo 20 de voblere :lol: :lol: :lol:

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
valy_pike
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 18 Aug 2010, 18:53

Re: Numarul nalucilor si importanta lor...

Mesaj de valy_pike » 25 Iul 2015, 11:58

Artilerie grea ,nu gluma !!!!

vasi67
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 27 Oct 2009, 11:47
Localitate: onesti

Re: Numarul nalucilor si importanta lor...

Mesaj de vasi67 » 29 Iul 2015, 18:54

Salut.
RAFYYY ne poti spune ce impresie ti-au voblerele Trulinoya , cind le-ai pescuit pe riu ( cele de 3,5 cm)? Ai prins cleni cu ele?
Nu am mai auzit de ele sau de producator. Arata bine si poate cumpar si eu.
Multumesc.

vasi67
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 27 Oct 2009, 11:47
Localitate: onesti

Re: Numarul nalucilor si importanta lor...

Mesaj de vasi67 » 30 Iul 2015, 17:07

[quote="vasi67"]Salut.
RAFYYY ne poti spune ce impresie ti-au voblerele Trulinoya , cind le-ai pescuit pe riu ( cele de 3,5 cm)? Ai prins cleni cu ele?
Nu am mai auzit de ele sau de producator. Arata bine si poate cumpar si eu.
Multumesc.[/quote]


Am primit raspunsul prin MP. Pentru cei interesati voblerele Trulinoya ,cele originale, au numele pe scris pe spate, vin ambalate in cutie, merg bine(se mai nimereste cite unul la care trebuie umblat putin la ochet) si prind cleni frumosi(ca si gizele hand-made=vezi galeria lui RAFYYY91).
Cele care nu sunt originale nu au inscrisul pe spate , vin in pungi si trebuie sa le schimbi ancora.
Multimim RAFYYY.

Scrie răspuns