Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
topwater2
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 216
Membru din: 19 Oct 2012, 18:43

Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de topwater2 » 09 Iun 2013, 22:36

Cand a fost inventat graphen-ul acum cativa ani, primul meu gand a fost aplicabilitatea spre lansete.
Un producator de rachete de tennis a scos pe piata prima racheta din graphene. Head YOUTEK Graphene.

Dupa parerea mea e doar o chestiune de luni de zile pana cand v-a aparea prima lanseta din graphen.

O sa fie spectacol. Credeti-ma pe cuvant!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de semlecangheorghe » 09 Iun 2013, 23:18

:lol: Rugaciunile lui Ene au fost ascultate....grafitul a fost detronat.. :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de Gogol » 10 Iun 2013, 08:27

Ie te dracia dracului...tocmai acum cand ma hotarasem pe un T-Russell..
Acu tre sa-l vand . Care il cumperi neamuleeee?!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Iun 2013, 09:22

:lol: :lol: Stai linistit ca si grafenul ala e tot neam de ...grafit.A fost inventat prin 2004.De chinezi,cica.

Sa pesupunem ca greutatea lansetei tinde spre 0.Adica sa aiba undeva la 20-30gr??

Cum echilibram ansamblul??Pt, ca mullineta trebuie sa cintareasca si ea ceva pe la 150-200gr..Si atunci ce facem,avem lanseta care cintareste 20 grame ,dar mai trebuie vreo 80gr de lest pe butt ca sa o echilibreze,deci cam tot pe acolo ajungem...Eu unul sint foarte multumit de cele vreo 140gr.ale lanstei heavy pt salau ,somn,etc..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

r...
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 09 Mai 2013, 18:23

Re: Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de r... » 10 Iun 2013, 11:30

Siiigur.. Mitraliere!

Poate Novak va iesi la peste cu asa ceva. Sa se descarce, sa-i dea pestelui in cap dupa cele negative acumulate la openul frantuzesc..

St Croix are o fibra SC 6 pe care o foloseste complementar, doar pentru a subtia diametrele vergilor si a adauga power.

Ei spun ca este scump si ca are un modulus prea mare ( 62 mil. ) pentru a face fibre care sa se indoaie din el.

Vom vedea care cantareste mai greu, pretul sau intradevar faptul ca este high modulus.

Materialul numit graphene are un modulus de 150 mil.

Lanseta din graphene are un varf de 0.X 64th of an inch si un cotor de .0XX - .1XX inches in diametru si se tine intre doua degete.

Fumatorii stiu, eu nu fumez.


Razvan
Bucuresti.
Andrei scrie:Chiar i-am trimis lui Mamoru niste ... TR78 Super Nimble Minnow 7'8", 2 bucati, 5-12lb.... este pentru pescuitul cu pestisor natural (Japanese Minnowing Style {Hardlure} Game)
cristian.ene scrie:in poza cu ineleul de plecare se vede eticheta cu Kigan (batul fiind Tailwalk)

r...
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 09 Mai 2013, 18:23

Re: Uitati de lansetele din carbon sau grafit!!! Surpriza!

Mesaj de r... » 10 Iun 2013, 11:56

Nu e noua chestia.

Inca da la openul australian sau chiar mai 'nainte d'aista rulau chiar si-o reclama cu sarbul servind la antrenamente si rupand gardul terenului alaturat, dîn care scoate coarne bouresti coana sharapova exclamand, printre alarmele de masina declansate, uhat hapeeend?? Ce mi s-a parut ciudat si deci memorabil / nu mi-am scos graphenul din cap, a fost faptul ca acele terenuri trebuiau lojic asezate unu în capu' altuia, cum s-ar zice, sarbul servind si lovind in gardul dîn fata lui, trebuia sa mirleasca partenera de antrenamente a rusoaicei. Fetele apar de la stanga si de la dreapta gurii de acces realizate de noul carbon.

edit: double post da' ashe' mi-am adus aminte.
Andrei scrie:Chiar i-am trimis lui Mamoru niste ... TR78 Super Nimble Minnow 7'8", 2 bucati, 5-12lb.... este pentru pescuitul cu pestisor natural (Japanese Minnowing Style {Hardlure} Game)
cristian.ene scrie:in poza cu ineleul de plecare se vede eticheta cu Kigan (batul fiind Tailwalk)

Scrie răspuns