Rodbuilding mioritic

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de Dan Alexe » 04 Iun 2012, 18:08

Tavi scrie:De notat ideile:
- rodbuilding cu factura, sunt convins ca se va inghesui lumea sa plateasca cu 24% in plus :D :D
Ba cu minim 66% ca mai e si impozitul. Daca mai pui si salariul contabilului in caz caiti trebuie...
Tavi scrie: - cursuri de specialitate si diplome de rodbuilding :D
Pentru diplome se aranjeaza. Dau universitatile noastre diplome pentru orice. Numai sa se precizeze cum sa arate diploma si ce culoare sa aiba.
Tavi scrie:- pescarii profesionisti din Romania, testeri impartiali de lansete. Apropo, astia nu trebe sa prezinte o diploma de incercator de lansete? :D
Din Romania,da? Asa ca Bradypuss sa nu se mai bage in fatza ca sunt destui iegspertzi locali.
Diplomele am precizat de unde se iau.

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de Dan Alexe » 04 Iun 2012, 18:15

Imi cer scuze. Am vazut prea tirziu ca Bradypuss s-a autosesizat.

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de florin1948 » 04 Iun 2012, 19:01

Sa-mi dati si mie voie sa-mi exprim o parere vis a vis de lansete custom,rodbilderi,critici bine si rau intentionati,s.a.m.d.
Santem cei mai tari la dat din gura,la discutii savante despre constructia lansetelor,luam in calcul toate descoperirile in materie si de cate ori se poate despicam firul in patru, opt, etc.
Dar uitam un singur lucru, si cel mai important din toate : TEHNICIZAM PESCUITULA ASTA IN ASA HAL , CA SE DUCE DRACULUI TOATA PLACEREA ! ! !
Placerea de a vedea un rasarit de soare pe malul baltii,de a admira peisaje superbe,de a fi impreuna cu prietenii la o caterinca (si de ce nu si la o berica ?),de a pescui fara stres din cauza rezultatelor,... Credeti ca pentru asta trebuie sa ai cele mai tari (scumpe) scule de pescuit ?
Puneti pe primul plan placerea de a pescui,de a fi fericit dupa fiecare clipa petrecuta pe balta,de a-ti aduce aminte cu placere de toate partidele de pescuit si asta se poate obtine la fel de bine si cu un "custom" by Andrei Sava dar si cu o lanseta luata din targul pescarilor cu cateva sute !!!
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de ranga » 04 Iun 2012, 19:05

Biban scrie:
ranga scrie: Bila neagra direct ar merita ala care nici macar nu a aliniat inelele corect si a facut niste finisaje de kakat, dupa cum afirma cineva la inceput.
La asta ma refeream. Sunt multi care'si baga nasul si fac practica pe banii altuia...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de anem » 04 Iun 2012, 19:08

florin1948 scrie:[.....]
Dar uitam un singur lucru, si cel mai important din toate : TEHNICIZAM PESCUITULA ASTA IN ASA HAL , CA SE DUCE DRACULUI TOATA PLACEREA ! ! !
Placerea de a vedea un rasarit de soare pe malul baltii,de a admira peisaje superbe,de a fi impreuna cu prietenii la o caterinca (si de ce nu si la o berica ?),de a pescui fara stres din cauza rezultatelor,... Credeti ca pentru asta trebuie sa ai cele mai tari (scumpe) scule de pescuit ?
Puneti pe primul plan placerea de a pescui,de a fi fericit dupa fiecare clipa petrecuta pe balta,de a-ti aduce aminte cu placere de toate partidele de pescuit si asta se poate obtine la fel de bine si cu un "custom" by Andrei Sava dar si cu o lanseta luata din targul pescarilor cu cateva sute !!!
da ... asta pentru multi s-a dus naibii si uita sa mai savureze momentele alea pentru ca se gandesc ca un anumit inel fasaie ciudat sau manerul e mai lung un 1cm fata de cat ar avea nevoie ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de bradypus » 04 Iun 2012, 19:34

asta cu " costom by andrei sava " ma face sa rid
e ca si cum ar fi ajuns in ochi unora superlativul
ca sa mai si vorbesti asa ridicind in slavi ceva cind incerci sa conturezi bucuria pescuitului suna pe putin zis... amuzant

nah... toti ... , sintem ca efemerele... , avem anumite stagii si etape prin care trecem

odata cu virsta si prioritatile si felu in care ne bucuram de anumite chestii se schimba...

la spinn... io ma simt bine mersi cu joarde factory made... ieftine... de la benzinarie ! :D

pisica mea... , anu ista am luat 2 boblere si mo costat aproape dublu cit ultima joarda ! :D

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de Tavi » 04 Iun 2012, 21:20

Biban scrie:
Bila neagra direct ar merita ala care .... a facut niste finisaje de kakat
Finisaje de kakat pe batz? Eu ii dau bila alba. Direct. Sau cum ar scrie unul si altul.. di-rect. Daca tot e de ****...
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de Tavi » 04 Iun 2012, 21:26

Deci nu inteleg de ce e cenzurat cuvantul ****. kkt adica. bine ca putem scrie pizda.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14597
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de sorinB » 04 Iun 2012, 21:28

Tavi scrie:Deci nu inteleg de ce e cenzurat cuvantul ****. kkt adica. bine ca putem scrie pizda.
:lol: :lol: Pai tu compari pizda cu kkt-ul? :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Rodbuilding mioritic

Mesaj de Tavi » 04 Iun 2012, 21:30

hai sa nu ne kkm pe noi da-o-n pizda ma-sii :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns