lanseta dam calyber spin H 28-56 gr

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 02 Dec 2010, 17:02

Pai Sportex distribuie Climax :wink:
Ia uite in stanga paginii...
http://www.ockert.net/main/index.php?id=1158,0,0,1,0,0

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 02 Dec 2010, 17:22

nu stiam :oops: oricum n-am contract cu DAM sunt doar fan al marcii pentru ca imi convine raportul pret calitate :wink: daca nu le convine n-au decat sa incerce sa ma convinga ca produsul lor e mai indicat. :wink:

sosfierbinte
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 22 Sep 2007, 12:11
Localitate: Ploiesti

Mesaj de sosfierbinte » 07 Dec 2010, 21:25

am primit lanseta. sunt foarte multumit de ea. doar inelele ar trebui schimbate pentru ca lanseta sa fie execelenta, dar momentan o sa dau asa cu ea ca sa vad ce au gandit nemtii. obraznica, tare, rezerva pe cotor, m-a uns pe suflet la prima vedere. sa vedem insa ce poate cand o pui la munca. ca doar nu iei de nevasta o femeie superba fara sa vezi ce poate cand deschide gura :twisted:

va multumesc pentru sfaturi

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Mesaj de grey-wolf » 07 Dec 2010, 21:40

sosfierbinte scrie:am primit lanseta. sunt foarte multumit de ea. doar inelele ar trebui schimbate pentru ca lanseta sa fie execelenta, dar momentan o sa dau asa cu ea ca sa vad ce au gandit nemtii. obraznica, tare, rezerva pe cotor, m-a uns pe suflet la prima vedere. sa vedem insa ce poate cand o pui la munca. ca doar nu iei de nevasta o femeie superba fara sa vezi ce poate cand deschide gura :twisted:

va multumesc pentru sfaturi
inelul de virf cu siguranta . e ca dracu . are reazemul acela deasupra care cica sa nu se indoaie si care agata firul si il face ca dracu . pe alte bete mai ieftine gasesti inel de virf mult mai bun !
in rest eu sa lasa-o asa cum este !

,,fara sa vezi ce poate cand deschide gura" ??? :lol: :lol: :lol:

sosfierbinte
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 22 Sep 2007, 12:11
Localitate: Ploiesti

Mesaj de sosfierbinte » 07 Dec 2010, 21:44

:lol:

in sensul ca femeia emite ceva idei inteligente. mai exista si specia asta, nu-i asa? sau dau braconierii cu curent si in zona asta?! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 09 Dec 2010, 15:51

sosfierbinte scrie:am primit lanseta. sunt foarte multumit de ea. doar inelele ar trebui schimbate pentru ca lanseta sa fie execelenta, dar momentan o sa dau asa cu ea ca sa vad ce au gandit nemtii. obraznica, tare, rezerva pe cotor, m-a uns pe suflet la prima vedere. sa vedem insa ce poate cand o pui la munca. ca doar nu iei de nevasta o femeie superba fara sa vezi ce poate cand deschide gura :twisted:

va multumesc pentru sfaturi
asta cu "obraznica " mi-a placut . cred ca e cel mai adecvat epitet pentru lansetele astea. sunt curios cum i-ar sta cu mai multe inele lipite direct pe blanc (fara picior). cred ca ar fi si mai senzitiva decat acum.

MariusM32
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 14 Mai 2014, 23:23

Re: lanseta dam calyber spin H 28-56 gr

Mesaj de MariusM32 » 14 Mai 2014, 23:31

eu mi'am cumparat calyber spin pro 2 74m 42- 84 g ... desi nu cunosc celelante lansete .. stiu ca este penultima din categoria sa adica: Heavy si ultima este Ultra Heavy (56–112 g, 72–144 g).
nu gasesc mai nimica despre ea video respectiv sau postari pe alte forumuri .. as dori si eu sa imi supuna cineva care are un model din aceasta categorie cum se comporta ...

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lanseta dam calyber spin H 28-56 gr

Mesaj de MatrixVR5 » 16 Mai 2014, 12:57

Mai exista o varianta Lanseta Daiwa POWERMESH 2.40M/20.60G ! :respekt:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: lanseta dam calyber spin H 28-56 gr

Mesaj de grey-wolf » 16 Mai 2014, 23:36

MariusM32 scrie:eu mi'am cumparat calyber spin pro 2 74m 42- 84 g ... desi nu cunosc celelante lansete .. stiu ca este penultima din categoria sa adica: Heavy si ultima este Ultra Heavy (56–112 g, 72–144 g).
nu gasesc mai nimica despre ea video respectiv sau postari pe alte forumuri .. as dori si eu sa imi supuna cineva care are un model din aceasta categorie cum se comporta ...
Sper ca am inteles eu gresit . tu ai cumparat lanseta calyber pro 42-84 g si vrei sa iti spunem noi cum se comporta ?
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: lanseta dam calyber spin H 28-56 gr

Mesaj de tavistan » 17 Mai 2014, 10:32

Hai mai wolf ca esti cam prea aspru cu omu' la prima lui postare... :D Cere ceva experienta sa ajungi sa fii sigur pe ce cumperi...

Scrie răspuns