ce ne mai cumparam

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
giura_mihai
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 03 Sep 2010, 13:14
Localitate: Bucuresti

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de giura_mihai » 21 Ian 2013, 19:55

Super culorile Storm, stiu ca mai ai cateva :D .... Tin sa-l contrazic pe colegul care nu a prins nimic la ele .... Mie nu prea imi place pescuitul la clean, dar asta vara am gasit niste locuri unde prindeam ENORM de multi si ma luase putin mai mult boala .... ca sa vezi ironie,cele mai bune voblere pe care am prins au fost Baby Pro urile cele mici pentru apa mica si Chubby ul de la Illex unde erau praguri abrupte .... Un alt vobler pe care insa nu am prins ca nu prea stiu sa-i fac miscarea e Tiny Fry, dar am prieteni care sunt nebuni dupa ele :)

Va salut si va doresc Fire Intinse :)

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 23 Ian 2013, 19:21

shopping de iarna:

- Cabelas Magtouch - MGTC66WJ - cu gandul pentru o aplicatie Heavy Jigging, o lanseta rigida Regular Fast, de putere pana in 60gr spune producatorul, o lanseta ft buna la pretul la care se vinde, o vad ca pe o lanseta excelenta ptr aplicatii cu plastice care se poate compara cu un St.Croix AVID, echipata cu inele Fuji Alconite.. singurul minus din pctul meu de vedere fiind calitatea mandrinei..
- St.Croix AVID - AVC70HF - cu gandul pentru o aplicatie Heavy Jigging si asta
- Daiwa Fuego 1000A - cu gandul pentru orice lanseta UL
- Major Craft Airock - AR-S702M - cu gandul pentru "BIBI" cu jiguri de pana in 5gr. o lanseta EX. FAST, varful fiind unul blectorat, lanseta echipata cu inele Fuji Titanium.
- Daiwa CV-Z 203L - cu gandul pentru orice lanseta de salau de putere mai mare, este modelul meu preferat de mulineta, de care sunt ft multumit, mai detin una mai mica, modelul 105L, pacat ca sunt ft greu de gasit, mai ales intr-o stare noua cum ar fi aceasta.


Imagine

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de andrei-ovidiu » 23 Ian 2013, 21:16

Ovidiule, dar te-ai aruncat in shopping nu gluma :lol: Scule bune...sa-ti aduca satisfactiile visate iti urez :wink:

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de BygDaddy » 28 Ian 2013, 09:14

Ovi da mai baga si tu poze cu pesti nu numai cu scule ca din alea pot sa vad in orice magazin! :)))))))
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de Goldelian » 28 Ian 2013, 18:46

...pai in ultimile 3-4 zile.....2 rapala x-rap shad shallow GGH , 1 rapala RNR holographic blue shad , 1 popper 7cm de la balzer, iar azi o cicada 6,5cm si un flap jack 6,5 de la strike pro, plus alte maruntisuri. :bere:

Avatar utilizator
Cristian M
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iul 2011, 21:12
Localitate: Cluj Napoca

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de Cristian M » 29 Ian 2013, 12:40

http://imageshack.us/photo/my-images/267/platica.jpg/
Eu mi-am cumparat asta , ieri. La un Kopyto classic de 7 !
There's enough religion in the world to make men hate each other, but not enough to make them love.

Avatar utilizator
Cristian M
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iul 2011, 21:12
Localitate: Cluj Napoca

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de Cristian M » 29 Ian 2013, 12:49

Cristian M scrie:http://imageshack.us/photo/my-images/267/platica.jpg/
Eu mi-am cumparat asta , ieri. La un Kopyto classic de 7 !
http://img820.imageshack.us/img820/554/slau.jpg
Si asta ! Am incarcat pozele deoarece mai vrea lumea si pesti la vedere, nu numai scule ! Ca de scule ne-am cam saturat in iarna asta !
There's enough religion in the world to make men hate each other, but not enough to make them love.

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de andrei-ovidiu » 29 Ian 2013, 13:15

Destui de rari salaii prin Anglia din ce stiam, dar vad ca tii sa contrazici statisticile Cristi :respekt:

Avatar utilizator
Cristian M
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iul 2011, 21:12
Localitate: Cluj Napoca

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de Cristian M » 29 Ian 2013, 13:23

andrei-ovidiu scrie:Destui de rari salaii prin Anglia din ce stiam, dar vad ca tii sa contrazici statisticile Cristi :respekt:
Parerea asta o aveam si eu , pana nu demult. Insa am dat de raiul oricarui pescar de salau.. Si o spun cu mana pe inima. Am vazut niste submarine luate pe aici ,de i-ar face invidiosi si pe nemti... Oricum superbe exemplare si populatie destul de densa. Daca ai norocul sa ii gasesti, te-ai scos ! Iti incarci bateriile pe un an de pescuit :)
Inca mai e de bine, insa trebuie sa-i mentionez pe compatriotii nostrii, polonezii si lituanienii.. Aceleasi apucaturi. Catch and release numai din vorba. Au prins unii (polonezi)un salau de 8.5 kg I-au taiat capul si l-au umplantat intr-un par pe malul apei sa le faca in ciuda supraveghetorilor.. Si cu asta am zis tot... :wallbash:
There's enough religion in the world to make men hate each other, but not enough to make them love.

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: ce ne mai cumparam

Mesaj de andrei-ovidiu » 29 Ian 2013, 13:33

Incredibil...nu-mi vine sa cred...credeam ca suntem singurul popor idiot :lol:

Am vazut ca-i plina Londra de polonezi si lituatieni...dar au o paine neagra lituanienii de te lingi pe deste :lol: si niste femei de vorbesti singur :lol:

In rest plin de canale, canalase, balti si verdeata toata Anglia...o splendoare :respekt:

Scrie răspuns