Shimano Stella vs Shimano Twin Power vs Shimano Stradic

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 17 Feb 2007, 13:13

Ok razvane, dar nu eu am inceput caterinca.

Avatar utilizator
faurstelianlucian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 152
Membru din: 05 Feb 2006, 22:15
Localitate: Arad

Mesaj de faurstelianlucian » 17 Feb 2007, 13:20

Ai perfecta dreptate razvane!
Gata cu contrele la ce bun?
Pestii sunt sub apa!

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 17 Feb 2007, 13:58

salut.am ametit in topicul asta .cred ca l-ati deschis sa socializati .
cred ca niste analize comparative ,o analiza SWOT , un comportament in timp,ar fi super.oricum producatorii isi lauda marfa in draci .cand am aflat ca o daiwa de 200 de para face figuri ,ce sa mai cred ?
de unde ati cumparat shimano twin power ,pe un dot.com?dati-mi un link va rog.mersic.
walleye

Avatar utilizator
pupu
veteran
veteran
Mesaje: 608
Membru din: 19 Iun 2004, 09:08

Shimano

Mesaj de pupu » 17 Feb 2007, 15:05

Stati linistiti, ai batrani stiu ce probleme cu angrenajul au aparut si la Stella chiar daca e o caruta de bani .

Numai bine..

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 17 Feb 2007, 15:21

Tocmai am primit un bat, shakespeare Ugly Sapphire Spin, lungime 2.4m, actiune 18-50g
va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre el si eventual cum se comporta la spinning.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 17 Feb 2007, 15:37

daniel tinte scrie: Daca te gandesti la cate sacrificii alimentare ai facut ca sa o achizitionezi, clar Stella are un pretz pt. care nu merita sa faici foamea."-crezi ca doar tu iti poti permite si ceilalti "muritori de foame" trebuie doar sa se uite cu invidie la tine ca nu pot cumpara "cea mai buna mulineta"? Amice, te inseli amarnic, si chiar nu trebuie sa mananc paine cu slanina ptr. asa ceva, doar ca uneori mai vreau sa vad si alte opinii.
PS: sa le folosesti sanatos.
Nu am facut referire la tine cand am spus asta, ci in general, ca daca ar trebui sa iti iei de la gura, atunci clar nu merita sa dai banii pe mulineta....dar nu cred ca faci parte din categoria celor care fac asemenea sacrificii, stim amandoi asta, asa ca nu le lua la modul personal. Am vrut doar sa arat ca problema rentabilitatzi se poate pune in mai multe feluri si ca depinde din ce unghi privesti lucrurile.Cred ca acum m-am facut intzeles si sunt convins ca la cat de mult te-am agitat, in curand o sa te vad cu o Stella pe batz. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
PODOSU DOREL
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 268
Membru din: 29 Dec 2005, 19:03
Localitate: LUGOJ

Mesaj de PODOSU DOREL » 17 Feb 2007, 16:15

@ Adelin
Am vrut doar sa arat ca problema rentabilitatzi se poate pune in mai multe feluri si ca depinde din ce unghi privesti lucrurile
pescuitul e o pasiune si eu nu vad cum se poate integra cuvintul "rentabilitate" in aceasta discutie.Inteleg rentabilitate la pescuit industrial dar in cazul pescuitului ca metoda de relaxare poti vorbi despre rentabilitate? Daca vrei poti spune punctul tau de vedere ?

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

bat ugly mulineta?....

Mesaj de luci_t » 17 Feb 2007, 17:44

Tocmai am primit un bat, shakespeare Ugly Sapphire Spin, lungime 2.4m, actiune 18-50g
va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre el si eventual cum se comporta la spinning.
Si eventual o mulineta care sa se potriveasca :?: astept pareri.... multzam

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: bat ugly mulineta?....

Mesaj de Adelin » 17 Feb 2007, 22:44

luci_t scrie:Tocmai am primit un bat, shakespeare Ugly Sapphire Spin, lungime 2.4m, actiune 18-50g
va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre el si eventual cum se comporta la spinning.
Si eventual o mulineta care sa se potriveasca :?: astept pareri.... multzam
E fain si mulineta...daca tot vorbeam de Stella, ce as putea sa recomand?!

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Re: Shimano

Mesaj de edi_curiosul » 16 Mar 2007, 11:26

am citit tot subiectul: snobism si stela am priceput :arrow:
Sunt snob si vreau STELA? Isi merita banii? E perfectiunea mecanica intruchipata cum zice reclama?
pupu scrie:Stati linistiti, ai batrani stiu ce probleme cu angrenajul au aparut si la Stella chiar daca e o caruta de bani .

Numai bine..
ai STELA? CUM E?
Adelin scrie:
luci_t scrie:Tocmai am primit un bat, shakespeare Ugly Sapphire Spin, lungime 2.4m, actiune 18-50g
va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre el si eventual cum se comporta la spinning.
Si eventual o mulineta care sa se potriveasca :?: astept pareri.... multzam
E fain si mulineta...daca tot vorbeam de Stella, ce as putea sa recomand?!
ai STELA!!! ZI CUM E?
:help:

Scrie răspuns