cine a pescuit cu lansete rainshadow??

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

cine a pescuit cu lansete rainshadow??

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Iun 2009, 11:56

as dori sa intreb ,pt cine e dispus sa dea un raspuns,ce parere aveti despre lansetele construite pe blancuri batson rain shadow, indiferent de specializare.as fi interesat mai ales de parerea cuiva care le a folosit sau le mai foloseste.sint sau nu lansete de anduranta?ce impresie v-au lasat pescuind cu ele la salau, somn sau avat?eventuale defecte?

Cracus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 168
Membru din: 20 Noi 2007, 00:29
Localitate: timisoara/resita
Contact:

am 2 in test!!

Mesaj de Cracus » 13 Iun 2009, 21:44

tocmai mi-am facut 2 rainshadow-uri
astept sa le bag la apa

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 13 Iun 2009, 22:26

Dar de ce tocmai rainshadow si nu ceva mai accesibil, mai usor pipaibil ?!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 13 Iun 2009, 22:32

...de exemplu un ROZEMEJER de la Harshi. :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

rainshadow

Mesaj de semlecangheorghe » 15 Iun 2009, 06:34

de ce rainshadow? pai, ca tot omul sarac mi-am zis sa caut calitate la pret accesibil.luind ca si termen de comparatie avidul salmon steelhead,am vazut ca firma asta ,ofera la un pret mai mic un carbon cel putin egal cu cel din avid,de exemplu.Ba chiar cu 10-15 la suta mai usor.Asta e bine pt ca pot folosi inele fuji alconite si nu ti ,care sint mai scumpe.In plus am luat legatura cu 2r-builderi,unul din tara si unul din state.Le am spus ce vreau de la o lanseta,exagerind putin in privinta calitatilor acesteia,si fara a sugera o firma producatoare anume.Ia ghiciti ce au raspuns?cel din state a spus ca el poate construi o lanseta si pe un blank loomis,si pe o coada de matura,dar ca recomanda batson rain shadow.Cel din tara recomanda acelasi lucru ,mai putin coada de matura,lucru firesc ,fiind dealer al acestor produse.Totusi', parerea finala asupra unui lucru o are cel care il foloseste,motiv pt care am pus pe forum aceasta intrebare,chiar cu riscul eventualelor ironii ,placute de altfel,precum sarea si piperul intr-o mincare.Intr-o oarecare cantitate.Multumesc d lui cracus pt raspuns, si daca d-ia sa gaseste de bine, l-as ruga sa mi spuna mai multe despre cele 2lansete,ce specializare au ,cum se comportaetc.Daca nu doreste sa fie sarat si piparat ,poate mi zice pe privat.salut si fir intins.

Avatar utilizator
bondan
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 29 Mar 2005, 09:26
Localitate: Cluj
Contact:

Mesaj de bondan » 15 Iun 2009, 10:41

Eu pescuiesc cu un bat de musca de 3 ani, blankul e rainshadow si sunt f f multumit. a tinut bine pana acuma si sper sa tina bine si de-acuma. e un bat de clasa 3 si pana nu pateste ceva nu am nici cea mai mica intentie sa-l schimb. :)

p.s. cred ca blankul e IMX 7 daca bine tine eu minte de cand l-am facut, si batul a fost montat de un rbuilder din romania, George Minculete, care a facut o treaba grozava cu el.

Scrie răspuns