pescuit la clean pe rauri

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristinel33
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 25 Mai 2010, 16:38

Mesaj de cristinel33 » 25 Iun 2010, 20:53

liviu_h1 scrie:http://liviuradescu.sunphoto.ro/voblere/16813081
vobler realizare proprie, 9 cm, biban, floating. ideal pt stiuca si salau
super frumos ... ce sa zic , nota 10 ... :respekt:

liviu_h1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 17 Ian 2010, 11:38

Mesaj de liviu_h1 » 26 Iun 2010, 00:36

ms pt aprecieri cristi. o sa iti trimit in curand un vobler de clean,cadou, model nou, numit Stefi dupa prietena mea ca ea m-a inspirat la colorit, iar apoi l-am vazut si la alte firme. Pot spune ca am facut ravagii cu el pe bega la cleni inainte de ploile astea.

Avatar utilizator
cristinel33
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 25 Mai 2010, 16:38

Mesaj de cristinel33 » 26 Iun 2010, 08:06

abia astept :) salutare si fir intins :cooler:

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 26 Iun 2010, 08:48

@Liviu
Super faza cu prietena ta.Uite ca si femeile au inspiratia lor cand vine vorba de pescuit.SI eu i-am dat prietenei mele anul trecu sa imi reconditioneze un vobler din lemn care era wai de mama lui si am agatat un avat imens la el.Ideea e ca nu am reusit sa-l scot.Lipsa de experienta,nu a fost agatat bine.etc etc.Ideea e ca merita sa mergem pe mana fetelor cand vine vorba de coloritul voblerelor.
Imagine

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 26 Iun 2010, 09:09

liviu_h1 scrie:multumesc pentru aprecieri. Voblerele le fac de la 0 , nu am corpul gata facut, sunt din lemn de balsa.e destul de greu , mai ales cand mi-se cer sa fac de 1 cm. si...nu fumez.sunt multi care fac, eu am strans cate o idee buna de la fiecare si am ajuns sa am procedeele mele.
Felicitari si respect !
...am incercat si eu si stiu ca nu e usor deloc :( ...

liviu_h1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 17 Ian 2010, 11:38

Mesaj de liviu_h1 » 27 Iun 2010, 10:49

intr-adevar, nu e usor dar cu materiale selectate atent, cu putina experienta, totul e mai usor, sau cel putin asa pare.Cat de curand o sa scot un catalog, iar din toate culorile voi pastra aproximativ 30 care mi-au dat rezultate, iar astea le voi face de la 2 cm la 9 cm.Doar la comanda mai fac de 1cm ca sunt tare migaloase. Acum lucrez la o serie de 1 cm pt un baiat de la revista AVP.Pinzatoare sunt ca am testat 2 din ele, dar e teroare cu clenii aia mici. Media e de 1 clean la 2 aruncari.Am prinscu unul din ele si rosioara...
Cred ca o sa fac si pt mine o serie de 30 de voblere de astea de 1 cm sa vadce ciudatenii prind cu ele la mine la Severin

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4618
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 27 Iun 2010, 13:16

liviu,
lasa pe altii sa te laude si sa confirme cat de bun esti ca lurebuider si ce naluci minune faci tu.
e jenant si gretos sa iti faci reclama singur de genul asta.
fara suparare

liviu_h1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 17 Ian 2010, 11:38

Mesaj de liviu_h1 » 27 Iun 2010, 20:53

De asemenea, fara suparare, iti spun ca e si mai jenant sa faci comentarii absurde daca nu stii despre ce este vorbe. le-ai vazut cum lucreaza, sau le-ai vazut in realitate, sau macar ma cunosti de iti permiti sa faci astfel de comentarii? Nu. Parerea mea e ca ai lasat un coment fara rost si fara sa te bazezi pe ceva clar.
Cu toata stima, sunt de parere ca daca ai ceva cu mine sau cel putin de ceea ce fac eu, as spune sa imi trimiti mesaj pe privat. iar daca exista bun simt sper ca nu ma astept la mesaje deplasate. Nu te cunosc, deci nu-mi permit sa fac comentarii la adresa ta de genul celui care l-ai facut tu.
sper ca am lamurit subiectul asta si sa nu ne abatem de la subiectul topicului
Cu stima, Radescu Liviu!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4618
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 27 Iun 2010, 21:04

cum zici tu.
nu am nimic cu tine, doamne fereste, doar cu genul asta de marketing si afacere
spor la voblere in continuare

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 27 Iun 2010, 21:17

Adiwolf...E democratie tati...lasa-l pe om sa isi laude marfa daca are cu ce....Ai fost dur cu mesajul ala.Gretos e cand vezi setcari,plasari.si jeguri din astea pe malul apei.E parerea mea!
Imagine

Scrie răspuns