Avat pe Olt...imposibil de prins...

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 31 Iul 2008, 01:47

pt filmuletu asta o sa iti sara tot forumu in cap :evil:

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 31 Iul 2008, 06:21

ca bine spui frate grecule.
Auzi ba leo din strehaia cred ca ai familie mare (trib) dar sa duci acasa 12 avati peste kil e pur si simplu criminal.
Mon cher *(pentru tine asta inseamna in engleza draga mea) limita e 5 KG MAXIM LA O PARTIDA DE PESCUIT.

Pe langa ca avem ape ca vai de ele mai sunt animale bipede ce cred ca daca fac prapad ar trebui sa ii laude lumea.

ESTI O RUSINE, NU ESTI PESCAR SPORTIV.
INTRE TINE SI PLASARI DIFERENTA E DE SCULA NU DE MENTALITATE, MACAR AIA NU POSTEAZA PE YOU TUBE CA TINE.
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 31 Iul 2008, 09:53

Esti foarte tare...ai si de ce sa fi mandru.... :twisted: Data viitoare poate avem noroc si te ineci...

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 31 Iul 2008, 10:08

shootgun scrie:Esti foarte tare...ai si de ce sa fi mandru.... :twisted: Data viitoare poate avem noroc si te ineci...
ba poate ca avem noi noroc (eu, Fishi, Gerula, Pityu etc) si te ineci tu in Tamisa, dupa ce ai fost prins de o familie de pakistanezi suparati ca ai fluierat dupa fiica mezina, si oamenii inimosi decid ca e cazul sa hranesti stiucile din acel fluviu! In felul asta mai scapam de un "ipochimen" care ne bruiaza linistea sufleteasca! O lume fara ShotGun=flower power, atmosfera paradisiaca, Adam si Eva inaintea gonirii din Rai :lol: :lol:

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Iul 2008, 10:11

nu credeti ca l-ati luat prea tare pe bietul om? oare face parte din majoritate sau din minoritate? ati reactionat de parca in tara asta toti practica C&R si a aparut acuma el care a retinut 12 avati...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Re: Fratiorilor am reusit..

Mesaj de empthy_cluster » 31 Iul 2008, 10:19

leo_alien27 scrie:I-am rupt fasu... :lol: Deci eu am inceput topicu acesta fara sa stiu prea multe despre avat.. dupa 5 zile i-am gasit smecheria si nu poate sa imi zica nimeni ca nu e smecherie la orice categorie de peste...am prins in 3 ore 12 bucati... toate peste un kg.. o sa le pun si la galerie sunt foarte fericit ..va multumesc pt sfaturi dar totul consta in vadul si ochiul pescarului...binenteles si naluca conteaza enorm.. :D
si filmat ca tot era vorba de youtube :lol:
http://youtube.com/watch?v=q-VSANxffXo


salut, faine capturi, darr daca vroiai sa fi si mai `sportiv` eliber-ai 2-3, ca deh stai langa olt si am auzit ca populatzia voastra de havat a inceput sa scada dramatic deoarece multzi care prind 15-20 de bucatzi ii baga la sac :lol: , pe viitor io zik sa te gandesti si la asta pan nu este prea tarziu si o sa va apucatzi de pescuit lipusi :)

sa fi iubit.
be smart be silent be deadly.....

Avatar utilizator
leo_alien27
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 23
Membru din: 28 Iul 2008, 23:00
Localitate: Valcea

Mesaj de leo_alien27 » 31 Iul 2008, 10:36

sir.JONES scrie:ca bine spui frate grecule.
Auzi ba leo din strehaia cred ca ai familie mare (trib) dar sa duci acasa 12 avati peste kil e pur si simplu criminal.
Mon cher *(pentru tine asta inseamna in engleza draga mea) limita e 5 KG MAXIM LA O PARTIDA DE PESCUIT.

Pe langa ca avem ape ca vai de ele mai sunt animale bipede ce cred ca daca fac prapad ar trebui sa ii laude lumea.

ESTI O RUSINE, NU ESTI PESCAR SPORTIV.
INTRE TINE SI PLASARI DIFERENTA E DE SCULA NU DE MENTALITATE, MACAR AIA NU POSTEAZA PE YOU TUBE CA TINE.
Auzi ba REGE Jones ca poate nu sti ce inseamna "sir", ca sa te citez pe tine pentru ca vad ca nu ai cei 7 ani de acasa, ar fi sub nivelul meu de mentalitate sa ma apuc sa te injur... uita-te la sectiunea avat in galeria foto si vezi ca sunt zeci de oameni acolo cu cel putin 12 avati... nu am mai avut baterie la telefon ca sa filmez tot ce am prins, iar camera o aveam acasa asa ca nu am avut cu ce sa filmez toate capturile... am inchis tel si mi-am pastrat baterie pt o ultima poza daca observi pe inserat cand am terminat...
pe viitor o sa iti pun un filmulet cu toate capturile din acea zi si am sa le dau drumul la toti ...
Daca te gandesti ca mananc peste esti prost..... informat nu mananc peste deloc nici macar nu gust nu imi place pestele... a si inca ceva pentru cultura ta generala triburile sunt de obicei prin africa eu am dat serch pe google si nu m-am gasit pe acolo poate te regasesti tu ...uite iti dau linku http://www.220.ro/Triburi_africane-13294.html
Fir intins dragii mei prieteni !

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Iul 2008, 10:46

sir.JONES scrie: Mon cher *(pentru tine asta inseamna in engleza draga mea)
:)
sigur in engleza?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
leo_alien27
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 23
Membru din: 28 Iul 2008, 23:00
Localitate: Valcea

Mesaj de leo_alien27 » 31 Iul 2008, 11:05

[quote="leo_alien27"][quote="sir.JONES"]ca bine spui frate grecule.
Auzi ba leo din strehaia cred ca ai familie mare (trib) dar sa duci acasa 12 avati peste kil e pur si simplu criminal.
Mon cher *(pentru tine asta inseamna in engleza draga mea) limita e 5 KG MAXIM LA O PARTIDA DE PESCUIT.

Pe langa ca avem ape ca vai de ele mai sunt animale bipede ce cred ca daca fac prapad ar trebui sa ii laude lumea.

ESTI O RUSINE, NU ESTI PESCAR SPORTIV.
INTRE TINE SI PLASARI DIFERENTA E DE SCULA NU DE MENTALITATE, MACAR AIA NU POSTEAZA PE YOU TUBE CA TINE.[/quote]

Auzi ba DOMNULE Jones ca poate nu sti ce inseamna "sir", ca sa te citez pe tine pentru ca vad ca nu ai cei 7 ani de acasa, ar fi sub nivelul meu de mentalitate sa ma apuc sa te injur... uita-te la sectiunea avat in galeria foto si vezi ca sunt zeci de oameni acolo cu cel putin 12 avati... nu am mai avut baterie la telefon ca sa filmez tot ce am prins, iar camera o aveam acasa asa ca nu am avut cu ce sa filmez toate capturile... am inchis tel si mi-am pastrat baterie pt o ultima poza daca observi pe inserat cand am terminat...
pe viitor o sa iti pun un filmulet cu toate capturile din acea zi si am sa le dau drumul la toti ...
Daca te gandesti ca mananc peste esti prost..... informat nu mananc peste deloc nici macar nu gust nu imi place pestele... a si inca ceva pentru cultura ta generala triburile sunt de obicei prin africa eu am dat serch pe google si nu m-am gasit pe acolo poate te regasesti tu ...uite iti dau linku http://www.220.ro/Triburi_africane-13294.html
Fir intins dragii mei prieteni ![/quote]

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 31 Iul 2008, 11:10

leo_alien27 scrie: pe viitor o sa iti pun un filmulet cu toate capturile din acea zi si am sa le dau drumul la toti ...
Foarte bine, asa sa faci, asta e important.
Va rog sa opriti discutia pe tema asta aici.
Continuati on-topic.
Multumesc

Scrie răspuns