LA TUNEL- BICAZ

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
ovio998
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 13 Dec 2015, 19:53

LA TUNEL- BICAZ

Mesaj de ovio998 » 04 Mai 2016, 06:11

Stie cineva daca in locul numit ,,La tunel,,din zona Bicaz se poate ajunge fara barca? Pana unde s-ar putea ajunge cu masina dinspre baraj? Exista vreo poteca pentru a cobora din drum spre acel loc fara echipament si aptitudini de alpinism?

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Re: LA TUNEL- BICAZ

Mesaj de pensionaru » 04 Mai 2016, 20:27

ovio998 scrie:Stie cineva daca in locul numit ,,La tunel,,din zona Bicaz se poate ajunge fara barca? Pana unde s-ar putea ajunge cu masina dinspre baraj? Exista vreo poteca pentru a cobora din drum spre acel loc fara echipament si aptitudini de alpinism?

Vad ca se inghesuie multi cu informatiile despre acest loc. La intrarea pe baraj cum vii dinspre Bicaz se face un drum la stanga care merge paralel cu malul lacului pana la Izvorul Alb sau Baicului cum il numesc localnicii.Nu stiu exact coordonatele locului caci au trecut ceva ani dar poti sa faci cum am facut eu:mergi cu masina o anumita distanta,apoi cobori prin padure pana la malul lacului,te uiti in stanga,in drepta si unde vezi ca din mal iese o conducta de apa ce se varsa in lac,acela este locul numit "la tunel".E posibil sa fie masini parcate in zona si atunci il gasesti mai usor.Este poteca de coborare caci locul e ocupat mai tot timpul.Sa ai spor!
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

Scrie răspuns