oscilante tv lure

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Ionescu Cristian
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 22 Oct 2015, 14:37

Re: oscilante tv lure

Mesaj de Ionescu Cristian » 25 Oct 2015, 16:43

Mulțumesc Eugen.

Avatar utilizator
vampir
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 30 Aug 2007, 21:47
Localitate: Craiova

Re: oscilante tv lure

Mesaj de vampir » 25 Oct 2015, 17:53

Ionescu eu iti apreciez gestul dar cum zicea si un baiat mai sus ai lasat nr de contact gata ajunge. Ne explici tu noua un pescar de crap si un incepator la spinning cum ataca stiuca pe cadere? Apoi draga eu nu pescuiesc la stiuca pentru ca, consider acest pescuit banal, un pescuit pentru pescari destul de slabi care nu isi permit si altceva sau pentru cei ce nu au alt rapitor in zona, mai bine zis: ce sa fac cu stiuca ca nu e buna nici de foame. La naiba sa o mai intep? C& R? Asta o sa-l practic cu crapii din Auchan, o sa-i cumpar vii apoi o sa i eliberez, ca sa fiu mafiot. Deci Tv oscilante sunt bune am inteles. Multumim Ionescu.

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1721
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: oscilante tv lure

Mesaj de albert.C » 25 Oct 2015, 18:21

ca in orice topic,se ajunge unde nu trebuie,asta e !

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: oscilante tv lure

Mesaj de RYOBI » 25 Oct 2015, 21:00

NU inteleg ce faceti atata circ omul a facut un gest elegant ca a postat numaru de tel a lui Telianu oricum lingurile sunt cunoscute si extrem de cautate asa ca care aveti teoria conspiratiei in cap ignorati postul si treceti mai departe nu va mai varsati frustarile si neimplinirile pe aici.
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

pricop
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 08 Sep 2014, 14:57

Re: oscilante tv lure

Mesaj de pricop » 25 Oct 2015, 21:55

Am uitat sa precizez un lucru important: oscilante la fel de "prinzatoare" (daca nu chiar mai bune) se gasesc si la Berti - modelul Versus sau fabricate de Mihai "Misu" Palada. La preturi de 8-11 lei, nu 25-30 ca cele-n "editie limitata". Comparati design-ul, forma si mai ales pretul inainte de a va arunca, cu banii-nainte. Eugen Nic asta mi-e scuza, se accepta?

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Re: oscilante tv lure

Mesaj de Eugen Nic » 25 Oct 2015, 22:52

pricop scrie:Am uitat sa precizez un lucru important: oscilante la fel de "prinzatoare" (daca nu chiar mai bune) se gasesc si la Berti - modelul Versus sau fabricate de Mihai "Misu" Palada. La preturi de 8-11 lei, nu 25-30 ca cele-n "editie limitata". Comparati design-ul, forma si mai ales pretul inainte de a va arunca, cu banii-nainte. Eugen Nic asta mi-e scuza, se accepta?
Nu stiu, intreaba-l pe dl. Teleianu..

Avatar utilizator
ronaldo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 136
Membru din: 02 Iun 2006, 11:53
Localitate: Bacau

Re: oscilante tv lure

Mesaj de ronaldo » 25 Oct 2015, 22:55

Da unde scrie de 25-30 lei ca eu nu vad...
Catch and Release va rog frumos!

Ionescu Cristian
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 22 Oct 2015, 14:37

Re: oscilante tv lure

Mesaj de Ionescu Cristian » 25 Oct 2015, 23:36

Domnule Vampir văd ca simplul gest de a posta un număr de telefon al unui producător și de a-ți spune părerea chiar și de începător este deja ori conspirație ori obrăznicie.
Va las
. Din moment ce valoarea peștelui consta nu în plăcerea de a te lupta cu el ci în numărul de calorii ce-l oferă.
Cred ca am greșit forumul.
Lumea este prea arțăgoasa și plina de reproșuri.
Îmi pare rău că am vrut sa fac un gest frumos și va promit sa nu mai postez decât când o sa am o vasta experiență.
PS
Pofta buna domnule Vampir.

pricop
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 08 Sep 2014, 14:57

Re: oscilante tv lure

Mesaj de pricop » 26 Oct 2015, 11:17

N-am inteles asta cu Vampirul. E o aluzie la faptul ca mananc peste, sau...? Cum si de unde ai ajuns tu la concluzia asta? Nu, ca n-ai gresit, aici ai dreptate. Retin peste si imi place sa mananc peste, dar e vorba doar de salau. Si retin cat am nevoie. Saptamana trecuta din 8 salai am mers cu 1 acasa. A doua zi din 4 n-am retinut nimic. Nu vad unde e rusinea. Rusine mi se pare sa retii pesti subdimensionati sau sa duci n'shpe kile dupa o partida. Sau rusine e sa iti faci un alt cont si sa te lauzi singur cat esti de marinimos (tii minte poza, da?).

Hai sa lasam totusi snobismul asta ca "vai, tot tot tot C&R". Ok, elibereaza daca nu iti place sa mananci peste. Mie imi place salaul si mi se pare un cretinism ideea ca merg pe balta, prind, dar eliberez tot dupa care intru-ntr-un magazin si-mi cumpar peste. Hai sa fim seriosi. E ca si cum ai planta cartofi, i-ai scoate in toamna doar sa ii vezi, pe urma ii bagi iar in pamant si mergi si iti cumperi cartofi de la magazin.

Retin peste cat am nevoie. 1 salau la 1 kilogram din cand in cand mi-e destul.

Eu aici ma retrag din discutie. Ai castigat. Tu esti destept, eu sunt prost, tu esti corect si eliberezi, eu sunt vampir si mananc peste, tu esti frumos, iar eu pocit. Tu esti tot, iar eu nimic. Ai castigat, dar tine minte:

Imagine

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: oscilante tv lure

Mesaj de Gogol » 26 Oct 2015, 11:57

Voi pe la pescuit nu va mai duceti? :)

Scrie răspuns