Sfaturi

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
XquiZZiT
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 15 Mai 2007, 19:40
Localitate: Rusko
Contact:

Re: Sfaturi

Mesaj de XquiZZiT » 22 Noi 2014, 23:57

grizzly scrie:
anem scrie:a inchis gura tuturor eliberand ceva crapceni pe o balta privata unde retinerea lor era interzisa.


nu imi sta in obicei sa fac poze cu eliberari deoarece nu stau sa ma justific in fata nimanui (plus ca inainte umblam mult singur la pescuti - mai nou am un coleg asemeni mie) dar intamplarea face ca in probabil cel mai maret moment al meu la pescuit, cu mine sa fie un amic, ce a facut ceva poze ...
regulamentul raului in care ai pescuit nu prevede cumva faptul ca e doar C&R? nu te lauzi si tu cu niste eliberari dictate de altii, de fapt?

Din cate stiu eu eliberarea somnilor pe Po e ilegala.
Decat sa-ti fie rau, mai bine sa-ti fie bine!!!

My Videos , My Photos

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2821
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Sfaturi

Mesaj de tito » 23 Noi 2014, 10:26

SF scrie:Ii vorba despre Victor Tarus , se pare ca multi dintre cei ce vorbesc chiar i-au masurat pestii omului , imi aduc aminte de o poza a unui scriitor la Aventuri cu 3 stiuci "suedeze" tolanite pe fundu barcii murdare , intr-o perioada cand erau miezu si au facut din respectu fata de peste un fel de cruciada .

Tito , primu peste la spin l-am prins cu ceva mai mult de 20 de ani in urma , nu mai stiu cum o fost , da te las pe tine sa explici ce si cum , se pare ca ai fost acolo :D
Victor Tarus chiar e pescar fata de "domn profesor de la tv", nu-i spun numele, sigur a citit ce se s-a scris pe aici si poate are mustrari de constiinta.

Asta e cel mai simplist raspuns pe care-l puteai da, ti-ai fi pierdut norocul daca spuneai ca l-ai luat acasa :) ,iar daca ai fi spus ca l-ai eliberat nu te-ar fi crezut nimeni. Nu te impacienta n-am fost acolo, asa ca poti sta linistit, vei ramane la fel de norocos.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Sfaturi

Mesaj de anem » 23 Noi 2014, 12:32

XquiZZiT scrie:
grizzly scrie:
anem scrie:a inchis gura tuturor eliberand ceva crapceni pe o balta privata unde retinerea lor era interzisa.


nu imi sta in obicei sa fac poze cu eliberari deoarece nu stau sa ma justific in fata nimanui (plus ca inainte umblam mult singur la pescuti - mai nou am un coleg asemeni mie) dar intamplarea face ca in probabil cel mai maret moment al meu la pescuit, cu mine sa fie un amic, ce a facut ceva poze ...
regulamentul raului in care ai pescuit nu prevede cumva faptul ca e doar C&R? nu te lauzi si tu cu niste eliberari dictate de altii, de fapt?

Din cate stiu eu eliberarea somnilor pe Po e ilegala.
stii foarte bine. eliberarea somnilor este interzisa in toata Italia. de altfel inclusiv eliberatul avatilor este interzis sau a salaului (chiar daca la cel din urma se mai inchid ochii). eliberand un peste care nu este originar din Italia risti o amenda de aproximativ 102 euro ... si cu toate astea, toti pestii prinsi de mine se intorc la locul lor.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
XquiZZiT
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 15 Mai 2007, 19:40
Localitate: Rusko
Contact:

Re: Sfaturi

Mesaj de XquiZZiT » 23 Noi 2014, 12:56

Infractorule!!
Decat sa-ti fie rau, mai bine sa-ti fie bine!!!

My Videos , My Photos

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Sfaturi

Mesaj de SF » 23 Noi 2014, 12:59

tito scrie:
Asta e cel mai simplist raspuns pe care-l puteai da, ti-ai fi pierdut norocul daca spuneai ca l-ai luat acasa :) ,iar daca ai fi spus ca l-ai eliberat nu te-ar fi crezut nimeni. Nu te impacienta n-am fost acolo, asa ca poti sta linistit, vei ramane la fel de norocos.
Nu am stiut ca tre sa dau un raspuns cum doreste useru Tito , care la o adica o raspuns la fel , se pare ca l-o parasit intuitia si nu mai stie cum o fost cu primu meu peste la spin , adica ba stie , daca l-am luat acasa ma paraseste norocu , nu-i de bine :D , daca l-am eliberat nu ma crede , adica mint , nici asa nu-i bine :D

Da nu conteaza , de aia o pierdut psd alegerile :lol: , perversiune prost camuflata :lol:

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Sfaturi

Mesaj de grizzly » 23 Noi 2014, 18:43

anem scrie:eliberarea somnilor este interzisa in toata Italia. de altfel inclusiv eliberatul avatilor este interzis sau a salaului (chiar daca la cel din urma se mai inchid ochii). eliberand un peste care nu este originar din Italia risti o amenda de aproximativ 102 euro ... si cu toate astea, toti pestii prinsi de mine se intorc la locul lor.
deci tu incalci in mod voit si repetat legislatia in materie de pescuit a tarii in care te afli, insa dai lectii de morala unui om care pescuieste in mod total legal. buna treaba.

Avatar utilizator
XquiZZiT
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 15 Mai 2007, 19:40
Localitate: Rusko
Contact:

Re: Sfaturi

Mesaj de XquiZZiT » 23 Noi 2014, 19:06

grizzly scrie:
anem scrie:eliberarea somnilor este interzisa in toata Italia. de altfel inclusiv eliberatul avatilor este interzis sau a salaului (chiar daca la cel din urma se mai inchid ochii). eliberand un peste care nu este originar din Italia risti o amenda de aproximativ 102 euro ... si cu toate astea, toti pestii prinsi de mine se intorc la locul lor.
deci tu incalci in mod voit si repetat legislatia in materie de pescuit a tarii in care te afli, insa dai lectii de morala unui om care pescuieste in mod total legal. buna treaba.

La puscarie!!! Cu Anem la puscarie!! Hai ca asta e cea mai tare!!!!
Decat sa-ti fie rau, mai bine sa-ti fie bine!!!

My Videos , My Photos

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Sfaturi

Mesaj de rine » 23 Noi 2014, 19:11

s-a dus buhu'n ioropa despre romani..
nu'ma' contravenienti si penali..
mah ,anem ce nu-i halesti daca-s non grata?
ca doar nu's lebede :D

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Sfaturi

Mesaj de rine » 23 Noi 2014, 19:23

rine scrie:s-a dus buhu'n ioropa despre romani..
nu'ma' contravenienti si penali..
mah ,anem ce nu-i halesti daca-s non grata?
ca doar nu's lebede :D
este o gluma.. :D

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Sfaturi

Mesaj de anem » 23 Noi 2014, 19:40

grizzly scrie:
anem scrie:eliberarea somnilor este interzisa in toata Italia. de altfel inclusiv eliberatul avatilor este interzis sau a salaului (chiar daca la cel din urma se mai inchid ochii). eliberand un peste care nu este originar din Italia risti o amenda de aproximativ 102 euro ... si cu toate astea, toti pestii prinsi de mine se intorc la locul lor.
deci tu incalci in mod voit si repetat legislatia in materie de pescuit a tarii in care te afli, insa dai lectii de morala unui om care pescuieste in mod total legal. buna treaba.
daca cineva te obliga sa faci ceva contrar codului tau moral ce faci? ... adica, daca de maine ti s-ar da un pistol in mana si ti s-ar spune ca toti oamenii care nu depasesc o anumita inaltime trebuie impuscati in strada ai face-o? ... daca imi spui ca nu pot compara oamenii cu pestii atunci iti spun ca am mai mult respect la adresa pestilor decat respectul pe care il port probabil unui procent de 90% din oameni.
XquiZZiT scrie:La puscarie!!! Cu Anem la puscarie!! Hai ca asta e cea mai tare!!!!
gata, am fost turnat :lol: ... garda si fipsas-ul suna deja la usa :lol: ... :respekt: XquiZZiT
rine scrie:
rine scrie:s-a dus buhu'n ioropa despre romani..
nu'ma' contravenienti si penali..
mah ,anem ce nu-i halesti daca-s non grata?
ca doar nu's lebede :D
este o gluma.. :D
:lol: ... lasand gluma la o parte, exceptie facand amicul cu care ies la pescuit inca nu am intalnit vreun roman pe maluri care sa elibereze pestii. o data eliberase unul un somnic de vreo 700 de grame ... dar asta doar pentru ca dosise deja unul de vreo 15.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns