CURATENIE

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 15:28

cristian herban scrie:
tito scrie:
cristian herban scrie:Ce este HATARULE, AI CLACAT PSIHIC!? asa ies la iveala Hatarii, ar trebuii sa-ti faci un control la psihiatru, si pe urma (daca esti diagnosticat ca si sanatos mintal ) sa mai vorbesti pe forumuri.Acum urmeaza din cauza nervilor sa-ti :wallbash: ,dar daca-ti spargi capul tare cunosc niste neuro chirurgi care vor incerca sa-l faca la loc :lol: .
Cred ca ai luat "viteza" prea mare pe forumul asta...vad ca certi pe toata lumea :( .
PROBABIL ESTI DIN ACEL GRUP CA SI EL,DACA-L SUSTII CAND JIGNESTE IN FELUL ACESTA.Chiar nu poate sa converseze civilizat fara sa jigneasca,in acest fel da dovada de un temperament :wallbash: violent,I-TI AMINTESC CA acest forum nu este pentru a ne INJURA.

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 15:33

tito scrie:
SF scrie:
Si trei , ma seaca indivizii care vorbesc despre respect fata de peste in timp ce trag de el cu un fir si pestele ii agatat intr-un carlig ...

Nu te supara ca intreb si eu (oricum a luat-o razna topicul asta). Tu cum pescuiesti? Din ceea ce ai scris reiese ca ori bagi plase, amperi sau pescuiesti ca noi ceilalti (cu carlig si fir :) ) dar nu respecti pestele .
Daca nu e ok C&R atunci ce trebuie sa facem, luam acasa tot pestele care ataca naluca sau taiem firul atunci cand se agata in carlig?Ar mai fi varianta sa pescuim fara carlige si in locul lor vom pune camere de filmat...dar cine si-ar permite acest lux?!
EU PESCUIESC INTR-UN MOD FOARTE CIVILIZAT,NU-I DERANJEZ PE ALTII,NU-I JIGNESC DAAAAAR NICI NU POT SA RAMAN INDIFERENT CAND UNII ASA ZISI PESCARI CA SI ACEST sf SE APUCA DE JIGNIT DEMONSTRAND CA NU ARE CEI 7 ANI DE ACASA(ar trebuii sa mearga in padure)

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: CURATENIE

Mesaj de tito » 09 Noi 2014, 19:34

@cristian.herban
Nu-ti mai da cu parerea din ce grup fac parte, pentru linistea ta sufleteasca nu fac parte din niciun grup...sunt pe cont propriu. Detest insa genul ala de tupeu nesimtit, limbajul vulgar, cuvintele jignitoare,nesimtirea.
Te rog sa nu mai scrii cu majuscule, inca vad bine...inclusiv folosirea cratimei acolo unde nu e cazul.
Intrebarea nu-ti era adresata tie si acest topic nu e un poll in care membri forumului sa spuna cum pescuiesc.
M-a deranjat insa inversunarea ta fata de unii dintre cei care au scris aici. Si in loc sa le multumim ca incearca sa ne trezeasca spiritul civic si respectul fata de natura, primesc din partea unora jigniri.
Am intalnit multe specimene care sunt zmei in fata tastaturii si pozeaza in persoane de o corectitudine desavarsita, dar in viata reala sunt exact opusul.

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 20:21

Eu personal asa am inteles ,dar in toate discutiile astea sunt pareri pro si contra poate nu toti avem dreptate poate mai si gresim,DAR SA JIGNESTI IN ASEMENEA HAL PRECUM O FACE ACEST SF, NU MI SE PARE NORMAL si chiar mai mult mi se pare deplasat"de acea l-am trimis la un examen psihiatric"iar atata timp cat esti alaturi de el trag concluzia ca sunteti "prieteni buni ",cat despre mine te asigur ca sunt o persoana foarte calma siCALCULATA in viata de zi cu zi, tot acesta este punctul meu de vedere si daca vom sta fata in fata. :lol:

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 20:29

nici PSIHOLOGII cei mai renumiti nu sunt de acord cu asemenea limbas violent ca a lui SF.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: CURATENIE

Mesaj de tito » 09 Noi 2014, 20:32

cristian herban scrie:Eu personal asa am inteles ,dar in toate discutiile astea sunt pareri pro si contra poate nu toti avem dreptate poate mai si gresim,DAR SA JIGNESTI IN ASEMENEA HAL PRECUM O FACE ACEST SF, NU MI SE PARE NORMAL si chiar mai mult mi se pare deplasat"de acea l-am trimis la un examen psihiatric"iar atata timp cat esti alaturi de el trag concluzia ca sunteti "prieteni buni ",cat despre mine te asigur ca sunt o persoana foarte calma siCALCULATA in viata de zi cu zi, tot acesta este punctul meu de vedere si daca vom sta fata in fata. :lol:
Si cum ai tras tu concluzia ca sunt "alaturi de el'? Te rog sa folosesti majusculele (literele mari) doar acolo unde le e locul,pricep ce scrii fara sa "tipi". Cati ani ai Cristian ? Dupa "inflacararea" pe care o ai si dupa felul in care pui problema, cred ca sub 20.

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 20:55

OK,am sa-ti scriu fara majuscule ,dar varsta mea nu ai evaluato bine, insa eu trag concluzia ca nici tu nu te omori cu curatenia referitor la Hatari,Plasari iar in loc sa ne unim fortele referitor la gastile care ajuta hatarii si plasarii cum am dezvaluit eu anterior,va rupeti in jigniri,ofense si nu veniti cu solutii concrete referitor la stoparea jafului din raurile si lacurile din Romania(inclusiv cand treci cu trenul pe podul de la Cernavoda vei vedea hatarii si plasarii in foamea lor de bani golesc apele).Acum am sa te rog sa-mi spui tu daca esti de acord cu aceste indolente ale autoritatiilor fata de ce se intampla, si daca nu haide sa incercam sa le :lol1: celor care incearca sa faca braconaj.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: CURATENIE

Mesaj de SF » 09 Noi 2014, 21:04

Cristian , singuru la care i-am raspuns cu aceasi moneda aici a fost Gigi , insa raspuns vrea sa zica ceva , si anume ii o reactie la postu lui primu , daca ala nu ar fi aparut aici nu se intampla nimic ,,Zoran s-o oparit putin pentru faptu ca io nu fac atata tamtam pe chestia asta cu releasu si respectu ,insa nu l-am jignit , in rest ,sper sa prinzi cat am eliberat eu , si sa lasi malu curat fara sa pui pe altii la curatat , si mai ales fara sa-i faci hatari pe unii pe care nu-i cunosti da pentru asta tre sa ai aia 7 ani de acasa.,

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 21:18

Daca am suparat pe cineva i-mi cer scuze dar mi-am spus unele pareri si se prea poate sa fi gresit si eu dar sper sa ramanem PRIETENI,sper ca intr-o zii sa ne intalnim cu toti la o partida de pescuit sa mai bem cate o bere si sa ne distram :wink:

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: CURATENIE

Mesaj de cristian herban » 09 Noi 2014, 21:42

SF scrie:Cristian , singuru la care i-am raspuns cu aceasi moneda aici a fost Gigi , insa raspuns vrea sa zica ceva , si anume ii o reactie la postu lui primu , daca ala nu ar fi aparut aici nu se intampla nimic ,,Zoran s-o oparit putin pentru faptu ca io nu fac atata tamtam pe chestia asta cu releasu si respectu ,insa nu l-am jignit , in rest ,sper sa prinzi cat am eliberat eu , si sa lasi malu curat fara sa pui pe altii la curatat , si mai ales fara sa-i faci hatari pe unii pe care nu-i cunosti da pentru asta tre sa ai aia 7 ani de acasa.,
Nu vreau sa ma bag in discutia ta cu GIGI, atat doar ca m-am :shock: cand am vazut ce expresi prezinti,eu care doresc sa fie totul sub forma dialogului civilizat,cu asta inchei si iti doresc fir intins la pescuit. :bere:

Scrie răspuns