Timisoreni - Clean pe Bega.

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 23 Iul 2010, 22:29

Multumesc, doar de ala pe Cetati am auzit, am sa trag o fuga cand am sa am timp... ms mult.
o zi buna.


PS: Era sa mor azi, ..... pescuitul asta.. dauneaza... o rapit la 2 metri de mine , ceva agresiv, Avat... naiba stie, dar m-am speriat de era sa ma cac pe mine... :roll: :roll: :roll:

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 24 Iul 2010, 12:01

:lol:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Iul 2010, 09:59

edy.tm scrie: PS: Era sa mor azi, ..... pescuitul asta.. dauneaza... o rapit la 2 metri de mine , ceva agresiv, Avat... naiba stie, dar m-am speriat de era sa ma cac pe mine... :roll: :roll: :roll:
eu pentru senzatii de genul asta merg la pescuit, tu nu ???
ma-ntreb cat de tare te sperii daca iti da tare in naluca/fir/bat in recuperare. :-)
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 25 Iul 2010, 11:24

Edy,ce faci daca iti intra un avat din ala la vobler?Dai cu batul in apa si te lasi de pescuit? :D :D :D
Imagine

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 25 Iul 2010, 11:25

Dute bai deaici , ca era sa cad si-n apa, eram chiar pe portiunea aia mica de jos de tot pe mal, nu eram sus pe mal, ci jos, am crezut ca mor.... Daca ai fi vazut cum m-am balansat.... cred ca mureai de ras... .. doamne... Pescuitul asta :twisted: :twisted: :twisted:


@Ariann ... chiare asa de tare sare avatul la naluci ??... sau sare cam ca si stiuca ??...

PS: daca eram pe mal sus, nu ma speriam ... ghinionulo fost sa fiu jos... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Iul 2010, 11:27

dar nu tocmai "sperieturile" de genul asta te fac sa te reintorci la pescuit?
eu recunosc ca asta caut la pescuit, nu pestele in sine.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 25 Iul 2010, 11:28

@Ariann ... chiare asa de tare sare avatul la naluci ??... sau sare cam ca si stiuca ??...

PS: daca eram pe mal sus, nu ma speriam ... ghinionulo fost sa fiu jos... :lol: :lol: :lol:[/quote

AVatul este cel mai spectaculos peste cand rapeste.Deci ai toate sansele sa iti confirmi spusele cand vei prinde unul in bat.
Imagine

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 25 Iul 2010, 11:43

Off..

@Ariann :lol:

@Michael asa este, .. dar de ce sa te lasi???.. Bine ca nu m-o vazut cineva... mulinam, si deodata rapeste la 2 m de mine.. am sarit ca din pusca... ce mulinare , ce sa mai jos voblerul... timp de 20 sec eram in stare de soc :lol: :lol: :lol: .. exagerez putin.. :wink: ...
Michael spune si tu ceva.. ce ai prins pe Bega ?.... pe unde.. la uzina ai mers.. aio reusit sa pacalesti vre-un peste peacolo... ?? :lol:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Iul 2010, 11:48

pe la turbine am luat mai demult avat, biban si stiuca.
nu am mai fost de cativa ani buni pe bega la pescuit.

dar cum am mai spus, exact inainte de rasarit tre sa fi pe lanseuri deja, la fel si la apus.
fara sacrificii din partea ta....mai lasa somnul daca esti pescar.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 25 Iul 2010, 11:55

Pai acuma 3 zile am mers tot asa.. la ora 7 m-am trezit, insa zi de zi.. nu pot, nici macar din 2 in 2 zile, ca ma culc tarziu.... nu pentru ca stau pe net... .. pentruic a il astept pe taica-miu ca sta in curte. cu prieteni.. si eu il astept, ca sa inchid tot... si na..

Insa azi merg putin pe Bega, spre seara, insa nustiu.. oare o sa vad ceva ?, is luini ?.. pe la podul de pa termal dupa si inaintea lui.. ca nu stiu..

Scrie răspuns