A murit Aventuri la pescuit

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 26 Feb 2010, 15:41


Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 26 Feb 2010, 15:55

fain , e de bun simt revista asta, chiar mi-a placut partea cu retetele.
TEAM ATOM

stiuca
veteran
veteran
Mesaje: 660
Membru din: 04 Ian 2008, 17:16
Localitate: Romanica

Mesaj de stiuca » 26 Feb 2010, 20:10

Mai baeti azi fara sa vreau am dat peste un Nr.di Aventuri la pescuit .DECI NA MURIT. :lol:
Deviz: Toti pescarii sunt mincinosi sau la pescuit se duc doar mincinosii ,Senior Victor.

AndyHunter
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 22 Mar 2007, 19:07
Localitate: Victoria - Brasov

Mesaj de AndyHunter » 26 Feb 2010, 20:13

stiuca scrie:Mai baeti azi fara sa vreau am dat peste un Nr.di Aventuri la pescuit .DECI NA MURIT. :lol:
corect! inca nu a murit Aventuri la pescuit si eu am numarul din martie 2010 :shock:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 26 Feb 2010, 20:28

vijelie scrie:
semlecangheorghe scrie:Vali draga ,daca tu dai cu baracuda aia cu 42 gr,eu ma las de pescuit,astea-s gogosi.Cit despre reclame,daca am de ales intre 2 reviste,sigur am sa aleg aia cu reclame ce tin de pescuit, nu reclama la logan ,votca finlandeza sau holsuruburi.Asta am vrut sa spun.Cit despre S.P.,cred ca va ajunge sa fie citit numai de sponsori,si de aia ce continua sa inghita gogosi de 42 de grame.
frate...JUR !!! cu martori ca exact asa s-a intamplat. Pescuit din barca, lansat 20m maxim pe sub mana. Incearca si mai vorbim... tu efectiv pescuiesti din rezerva de forta pe care acest bat fin o are din plin. Imi doresc sa facem un pescuit impreuna si sa iti arat pe viu cum se face... batul nu conteaza f. mult... mana, ochiul si experienta pescarului face tot pescuitul.
da frate exista .dar la sculele din zilele noastre e cam fortat.cam ,cum era cada aia roz dintr-o alta poveste.asa pescuieste unu care n-are habar.nici eu nu stiam de ce scrie pe germina 15 bis si pescuiam la orice si cu orice.

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Mesaj de shimano » 26 Feb 2010, 20:46

boistean scrie:Revista lu' peste- 4 lei :wink:
Nu-mi place! Prea putin spinning, prea multi crapi de 20-30 kile, de zici ca-s porci. Unde-i stiuca, salaul, avatu' si cleanu?

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 26 Feb 2010, 22:04

melculbeat scrie:
Adelin scrie:E clar ca noua revista are material de lecturat nu doar poze frumoase si reclame cum a fost inainte de a renaste, sa vedem daca concurenta e benefica...eu zic ca da, insa numai timpul o sa dovedeasca acest lucru. :wink:
si care a fost, dupa parerea ta, cel mai interesant material de lecturat? dar cel mai frumos pictorial? :o
Sincer cel mai mult mi-a placut articolul lui Tudose: "Despre salai, cu dragoste", dar nu am avut timp sa citesc toate articolele...probabil ca sectiunile de pasnic doar o sa le frunzaresc, deci scuze pt baietzii care s-au straduit sa scrie ceva acolo.


@Shimano - da, intadevar cam putin: 24 de pagini, la crap is 16 pag, la fly is 5, la stationar 2 pag... pai cam cate pag ar trebui sa fie ca sa iti placa?!Tu ai vazut revista, sau doar ai auzit ca e prea putin spinning in ea?!
Io sincer, daca as fi pasionat de pasnic chiar m-as simti ofensat de faptul ca pescuitul cu naluci ocupa aproape tota revista, dar pt ca nu ma intereseaza ramele si viermusi nu pot decat sa ma bucur pt aparitia unui numar care chiar are articole despre tinichele, balsa si silicoane. :wink:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Mesaj de shimano » 26 Feb 2010, 22:25

Sincer, eu visez la o revista de spinning 100%...dar presupun ca in Romania nu vom avea asa ceva niciodata, caci nu se renteaza..suntem prea putini, noi astia cu "tablele" si "lemnele de balsa"...
"Tu ai vazut revista, sau doar ai auzit ca e prea putin spinning in ea?! "...stai linistit, Adelin, am vazut revista, am revista, nu doar un numar...dar voi renunta la ea, caci, cum am mai spus, nu e pentru noi... :wink:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 26 Feb 2010, 22:34

shimano scrie:Sincer, eu visez la o revista de spinning 100%...dar presupun ca in Romania nu vom avea asa ceva niciodata, caci nu se renteaza..suntem prea putini, noi astia cu "tablele" si "lemnele de balsa"...
"Tu ai vazut revista, sau doar ai auzit ca e prea putin spinning in ea?! "...stai linistit, Adelin, am vazut revista, am revista, nu doar un numar...dar voi renunta la ea, caci, cum am mai spus, nu e pentru noi... :wink:
Cezi ca nu merita sa o cumperi pt ca nu iti ofera suficienta informatie, sau pt ca trateaza in cateva pagini si probleme de stationar?..sau pt ca cealata e mai buna?!...ar trebui sa iti argumentezi gestul! :?
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

evin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 220
Membru din: 13 Ian 2010, 18:35

Mesaj de evin » 26 Feb 2010, 22:37

Cred ca Shimano se refera la Revista lu' peste :D

Scrie răspuns