A murit Aventuri la pescuit

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
devalin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 171
Membru din: 31 Mar 2008, 10:03
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de devalin » 26 Feb 2010, 09:26

liviu_v
"Concurenta o sa isi spuna cuvantul!
Parerea mea este ca AVP februarie este mai buna decat Superpescar februarie!"
.....si a mea!!!! :D

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 26 Feb 2010, 09:33

semlecangheorghe scrie:Vijelie ,lasa ca esti tu profesinist cind ne arati cum pescuiesti salau pe Dunare ,in zona cu substratul plin de pietre,si ridici in slavi lanseta baracuda bass,lanseta care se poate ridica cel mult la pretentiile de lanseta de clean,si care este fast asa cum is io popa.Sa inteleg ca te roade invidia pentru noua publicatie?Aceasta merita respect fie si pentru absenta reclamelor idioate,care in" mutantul "ala nou,abunda la fel ca si in vechiul aventuri la pescuit.Sa speram ca o tin tot asa si nu-i ceva de prima impresie.Sa generalizezi plecind de la o singura greseala mi se pare lipsa totala de sportivitate.


pai sa sti ca eu sunt un profesionist :twisted: :wink: eu am aratat ca se poate prinde salau cu jiguri de pana in 42 de grame cu o varga care in mod normal o poti folisi maxim la clean. Asa cum am spus mereu: PESCARUL FACE PESCUITUL si nu sculele de zeci de milioane. Ala este doar snobism. Ca ma roade invidia? Poate sa te roada invidia cand vezi ceva extraordinar, poate ti-ai dori acel lucru si nu il poti avea... dar si asa sa fii invidios pe un lucru al altuia nu da dovada decat de frustrare, ori eu nu am nimic cu noua revista... taxez orice greseala la fel cum o fac daca o vad si in noua revista ... poate tu ai ceva cu vechea cu vechea. Ce vrei sa zic? vai draga... uite au spus la bibanul de nil ca este salau... ce frumos :twisted: :lol: aaaa uite ca a spus la snakehead ca este stiuca.... ce interesant... bai sa vezi ca astia au pus expre sa vada daca sunt cititorii vigilenti HAHAHAHAHA. Nu vezi ma ca sunt varza? Daca nu se trezesc mai repede la realitate o sa le fie greu sa stea pe piata. Partea cu reclama la noua revista SP este adevarata.... dar faptul ca au reclama multa nu poti spune decat ca revista merge bine... nimeni nu baga reclama intr-o revista proasta... ce ziceai de noua revista? ca nu are reclama? HAHAHAHA dedu tu de aici ce vrei. :twisted: :lol: :twisted:

fire zbuciumate!!!

P.S. mai au dreptul la doua editii ratate dupa care ar trebui sa se apuce de ce stiu faceau inainte ....
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 26 Feb 2010, 09:46

razvan m. scrie:Chiar ma intrebam cat va dura pana vor aparea baietii din vechea trupa fluturand greselile de tipar din nua revista AVP. :D
Evident, nu ma asteptam sa recunoasca vreunul, da domne, e mai buna ca aia pe care o faceam noi.... :lol:
E bine, totusi, ca se studiaza... La urma urmei, concurenta inseamna progres. :lol:
razvane, eu sunt un tip corect si daca vad o greseala o taxez indiferent unde este. Nu am texte ca este la SP sau AVP. Trebuia sa va dati seama in atatia ani de cand ma "cunosteti" de pe net ca nu ma intereseaza banii lor.. am slava domnului destui bani cat sa traiesc fara sa ridic un pai .... Eu zic ca sunt la inceput si ca primul numar este slabut.... poze luate de pe net.
Tot respectul pentru ei daca pot ridica noua revista la nivelul celei vechi. Ca si calitate la poze trebuie sa recunoastem ca sunt sub Superpescari....poze pixelate(asta din cauza ca nu le-au gasit maripe net :twisted: )si greseli gramada. Dar fiind primul numar au voie sa greseasca... sa vedem ce o sa fie in nr 2 si 3...
fire zbuciumate !
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 26 Feb 2010, 10:14

vijelie esti carcotas !
vii cu antropologii de astea ihtiologice ,ba ca e snakehead,ba ca e bass.(cand unii nu fac diferenta intre babusca si rosioara) .
te opui progresului !!!
eu paregzamplu propun la avp un supliment saptamanal AVP-revista de colorat .la premii cutii de acuarele si plastilina .sigur penetreza europa .
walleye

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 26 Feb 2010, 10:54

adrian frunza scrie:vijelie esti carcotas !
vii cu antropologii de astea ihtiologice ,ba ca e snakehead,ba ca e bass.(cand unii nu fac diferenta intre babusca si rosioara) .
te opui progresului !!!
eu paregzamplu propun la avp un supliment saptamanal AVP-revista de colorat .la premii cutii de acuarele si plastilina .sigur penetreza europa .

lume rea maica HAHAHA :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 26 Feb 2010, 12:27

Vali draga ,daca tu dai cu baracuda aia cu 42 gr,eu ma las de pescuit,astea-s gogosi.Cit despre reclame,daca am de ales intre 2 reviste,sigur am sa aleg aia cu reclame ce tin de pescuit, nu reclama la logan ,votca finlandeza sau holsuruburi.Asta am vrut sa spun.Cit despre S.P.,cred ca va ajunge sa fie citit numai de sponsori,si de aia ce continua sa inghita gogosi de 42 de grame.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 26 Feb 2010, 12:31

semlecangheorghe scrie:Vali draga ,daca tu dai cu baracuda aia cu 42 gr,eu ma las de pescuit,astea-s gogosi.Cit despre reclame,daca am de ales intre 2 reviste,sigur am sa aleg aia cu reclame ce tin de pescuit, nu reclama la logan ,votca finlandeza sau holsuruburi.Asta am vrut sa spun.Cit despre S.P.,cred ca va ajunge sa fie citit numai de sponsori,si de aia ce continua sa inghita gogosi de 42 de grame.
frate...JUR !!! cu martori ca exact asa s-a intamplat. Pescuit din barca, lansat 20m maxim pe sub mana. Incearca si mai vorbim... tu efectiv pescuiesti din rezerva de forta pe care acest bat fin o are din plin. Imi doresc sa facem un pescuit impreuna si sa iti arat pe viu cum se face... batul nu conteaza f. mult... mana, ochiul si experienta pescarului face tot pescuitul.
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 26 Feb 2010, 15:12

E clar ca noua revista are material de lecturat nu doar poze frumoase si reclame cum a fost inainte de a renaste, sa vedem daca concurenta e benefica...eu zic ca da, insa numai timpul o sa dovedeasca acest lucru. :wink:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 26 Feb 2010, 15:27

Adelin scrie:E clar ca noua revista are material de lecturat nu doar poze frumoase si reclame cum a fost inainte de a renaste, sa vedem daca concurenta e benefica...eu zic ca da, insa numai timpul o sa dovedeasca acest lucru. :wink:

Adeline, sa dea dumnezeu sa avem 10 reviste de top si nu una sau doua... asa o sa ajunga si ele la un pret decent... pentru moment consider ca sunt scumpe ca porcul :cry: :( :evil:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 26 Feb 2010, 15:40

Adelin scrie:E clar ca noua revista are material de lecturat nu doar poze frumoase si reclame cum a fost inainte de a renaste, sa vedem daca concurenta e benefica...eu zic ca da, insa numai timpul o sa dovedeasca acest lucru. :wink:
si care a fost, dupa parerea ta, cel mai interesant material de lecturat? dar cel mai frumos pictorial? :o
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Scrie răspuns