Pt maestrii in jerkbainting de la Sacalaia

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 17 Noi 2009, 11:15

Tavi scrie:
adi777 scrie:
Tavi scrie:Va propun un baraj de pe Olt...mai neutru de asa nu se poate.
Daca oricare dintre tabere reuseste sa ia cu bidiganiile alea una bucata stiuca mai mare ca bidigania, io, in calitate de sponsor oficial dau cu toata placerea o bere. :D
propunere rejectata, folosesti bere la singular :lol:
ai ma fi serios... te credeam mai experimentat pe domeniu asta...
cine bea O bere??
deci o bere e un concept, o idee abstracta, o metafora... asa se spune, ies la o bere cu baietii... nu crede nimeni ca e doar o bere dar e o minicuna frumoasa acceptata tacit de cunoscatori :twisted:
as largi propunerea: echipa lu Shoco vs. echipa lui Adi777 vs. o echipa ad-hoc cu naluci traditionale de stiuca: linguri, boblere, shaduri ...
sa rupem odata pisica
bagam si o echipa de fly?
e?
nu ii rau ce zici tu, cine pierde plateste "da o bere"
TEAM ATOM

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de JB » 17 Noi 2009, 11:48

Atentie la "norocul incepatorului"! Marele filozof chinez Murphy spunea ca se aplica axioma si viata a confirmat-o de nenumarate ori...challenging-ul e cu doua taisuri, poti castiga sau poti sa platesti tu "berea" :P

Avatar utilizator
shoco
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 274
Membru din: 30 Noi 2004, 13:59
Localitate: Cluj

Mesaj de shoco » 17 Noi 2009, 11:55

Se accepta scuzele.

Mi se pare interesanta idea unei provocari, atata timp cat e friendly si fairplay.

Eu sunt pro !

Tristian te bagi ?

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 17 Noi 2009, 12:02

Normal ca friendly nici nu m-am gandit altfel.
TEAM ATOM

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 17 Noi 2009, 12:18

Atunci e timpul sa trasati regulile si sa faceti echipele. Sintem cu ochii pe voi.
Eu sint gata sa pariez pe challengeri ! :D
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 17 Noi 2009, 12:22

M-am simtit vizat si eu de postarile de la inceputul topicului oricum dar dupa show-ul pe care la-i facut cu kuintautti eu am lasat-o balta si sunt mai rezervat, ca asa imi place mie. Deocamdata atmosfera s-a relaxat bine pe-aici asa ca mai scriu si eu ceva. Deocamdata ma abtin de la comentarii despre naluci, tehnici, pasiuni si locuri de pescuit desi dupa capturile pe care le-am avut anul trecut de la Sacalaia nu am cum sa nu fiu un mare sustinator al nalucilor mari si foarte mari, cu atat mai mult cu cat daca nu dadeam ca innecatu toata ziua cu ele este foarte posibil sa nu fi prins nimic, asta nefiind totusi o garantie sau vreo axioma, doar o parere personala ca au facut diferenta, mai ales observand ce s-a mai intamplat in zilele alea pe lac. Nici anul asta nu s-au comportat rusinos.

Trecand totusi peste asta :) am sa spun ca daca e vorba de pescuit si bere sunt pentru si accept si ca pe o provocare. Macar sa ne cunoastem sa stiu si eu cu cine se injura Soco. :lol: :lol: :lol: ...ca pe Soco-l stiu da-l in soarele lui.

Trebuie insa stabilite repede detaliile si vazut care sunt conditiile, taxe, barci, locatii... stiti voi... si sa vad daca sunt disponibil. In principiu in weekend si dupa 25.11.2009.

Multumesc!
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 17 Noi 2009, 12:25

Tristian scrie:M-am simtit vizat si eu de postarile de la inceputul topicului oricum dar dupa show-ul pe care la-i facut cu kuintautti eu am lasat-o balta si sunt mai rezervat, ca asa imi place mie. Deocamdata atmosfera s-a relaxat bine pe-aici asa ca mai scriu si eu ceva. Deocamdata ma abtin de la comentarii despre naluci, tehnici, pasiuni si locuri de pescuit desi dupa capturile pe care le-am avut anul trecut de la Sacalaia nu am cum sa nu fiu un mare sustinator al nalucilor mari si foarte mari, cu atat mai mult cu cat daca nu dadeam ca innecatu toata ziua cu ele este foarte posibil sa nu fi prins nimic, asta nefiind totusi o garantie sau vreo axioma, doar o parere personala ca au facut diferenta, mai ales observand ce s-a mai intamplat in zilele alea pe lac. Nici anul asta nu s-au comportat rusinos.

Trecand totusi peste asta :) am sa spun ca daca e vorba de pescuit si bere sunt pentru si accept si ca pe o provocare. Macar sa ne cunoastem sa stiu si eu cu cine se injura Soco. :lol: :lol: :lol: ...ca pe Soco-l stiu da-l in soarele lui.

Trebuie insa stabilite repede detaliile si vazut care sunt conditiile, taxe, barci, locatii... stiti voi... si sa vad daca sunt disponibil. In principiu in weekend si dupa 25.11.2009.

Multumesc!
Pai asta zic si eu, sa nu ne tot injuram aici, facem mai bine schimb de experienta, asa se fac prieteniile, daca la pescuit pierd la baut de bere nu mai aveti nici o sansa, acolo sunt tare de tot :lol:
TEAM ATOM

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 17 Noi 2009, 12:32

S-a dus drak toata aroma de sange. :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Noi 2009, 12:35

Tristian scrie:
Trebuie insa stabilite repede detaliile si vazut care sunt conditiile, taxe, barci, locatii... stiti voi... si sa vad daca sunt disponibil. In principiu in weekend si dupa 25.11.2009.

Multumesc!
daca mergeti pe varianta de locatie propusa de mine, baraj pe Olt e cam asa:
e suficient permisul ANPA (anul asta)
barci - aduce fiecare.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 17 Noi 2009, 12:39

Ar fi interesant chiar la Sacalaia, bineinteles in stuatia in care echipa veteranilor nu ar considera ca ar juca astfel in deplasare pe terenul celorlalti. :)
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns