Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
barbusi_brb
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 04 Sep 2009, 11:21
Localitate: Valcea

Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Mesaj de barbusi_brb » 04 Sep 2009, 12:37

salut, sunt nou pe acest site... ma intereseaza daca stiti locuri bune de pescuit din valcea(oras) pana la marcea chiar si mai departe... in special rapitor...????

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 04 Sep 2009, 18:41

nimeni nu o sa iti spuna asa ceva.
incearca sa intelegi ca astfel de lucruri nu se intreaba si nu se divulga,iar daca cineva chiar iti spune ,in general nu il crede :wink:
avem norocul ca Valcea sa detina cea mai vasta retea hidrografica din tara,iar Oltul..........maria sa Oltul,trece exact prin oras,deci poti pescui de'a lungul lui oriunde fiindca daca insisti garantat vei prinde.

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Mesaj de nasolu » 04 Sep 2009, 18:59

adiwolf scrie:nimeni nu o sa iti spuna asa ceva.
incearca sa intelegi ca astfel de lucruri nu se intreaba si nu se divulga,iar daca cineva chiar iti spune ,in general nu il crede :wink:
avem norocul ca Valcea sa detina cea mai vasta retea hidrografica din tara,iar Oltul..........maria sa Oltul,trece exact prin oras,deci poti pescui de'a lungul lui oriunde fiindca daca insisti garantat vei prinde.
in general,asa este,fa tu o exceptie si spune-i omului ceva..de bine!la capitolul ape:jos palaria,sunteti privilegiati!!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 04 Sep 2009, 20:51

imi pare rau,dar.........am facut asta mai demult si apoi am regretat,nu e nevoie sa mai spun de ce.
daca este cu adevarat pescar,cel mai bun sfat in acest sens este sa insiste,sa caute sa stea cat mai mult pe apa si sigur v-a invata si locurile mai bune sau mai putin bune,
si cu siguranta v-a invata sa pretuiasca un sfat cum sa pescuiasca si nu unde anume.

da,suntem privilegiati la capitolul ape cu peste in ele,dar suntem si cei mai renumiti braconieri din pacate :evil:

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Mesaj de Mihai Epcs » 06 Oct 2014, 13:57

Salutare...saptamana viitoare voi ajunge la o cunostinta in Valcea. Vreau sa imi iau si lanseta de spinning si jigurile dupa mine. Demult timp imi doream sa pescuiesc pe Olt si iata ca sa ivit ocazia. Ma intereseaza daca se poate pescui la salau pe cele 2 baraje din oras? sunt cu taxa? ANPA? Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Mesaj de adiwolf » 06 Oct 2014, 22:38

Mihai Epcs scrie:Salutare...saptamana viitoare voi ajunge la o cunostinta in Valcea. Vreau sa imi iau si lanseta de spinning si jigurile dupa mine. Demult timp imi doream sa pescuiesc pe Olt si iata ca sa ivit ocazia. Ma intereseaza daca se poate pescui la salau pe cele 2 baraje din oras? sunt cu taxa? ANPA? Multumesc anticipat.
salau?!! ce este ala?!!
vino cu undita neaparat si daca prinzi un salau doi pe aceste baraje, te rugam da-ne si noua de stire :wink:
cat despre taxe.........unde bre?! la valcea?! patria hakerilor si a braconierilor?! fi serios
ajunge doar ANPA dar si cu asta si fara asta tota aia este ca nu te intreaba nimeni de nimic
ahhh si inca ceva, ca sa nu faci nota discordanta printre ceilalti pescuitori, adu-ti si doua, trei parasute ca altfel nu cadreaza cu peisajul :twisted:
fir intins! sper sa prinzi totusi ceva
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Mesaj de Mihai Epcs » 07 Oct 2014, 17:07

Multumesc....oricum nu imi faceam mari sperante....sunt obisnuit de pe lacul Morii cu "parasutistii" asa ca o sa-i ignor. O zi buna!

dori.coconete
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 30 Dec 2014, 11:08

Re: Salut, locuri de pescuit in valcea ????

Mesaj de dori.coconete » 02 Ian 2015, 14:40

Parasute sa nuti iei ca sunt pe baraj destule :

Scrie răspuns