fishing and hunting

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 20 Oct 2009, 15:07

:lol: ieri era sa fac "infract" cand l-am vazut pe d-nul Iuga facand boilesuri in limba maghiara :lol:
asta-i cea mai tare "localizare" a programului F&H devenit PVTV ... de toata jena :twisted:
dar in buna traditie romaneasca daca un lucru merge relativ bine trebuie neaparat sa-l facem praf ... adica sa-l hodorogim.
Cred cu certitudine că localizarea canalului era mai mult decât necesară, telespectatorii noştri solicintându-ne acest lucru în nenumărate rânduri, astfel că noi am venit în întâmpinarera lor, canalul emiţând în momentul de faţă mult mai multe producţii şi competiţii locale. ... ne-a declarat Victor Hodorog, director general PVTV

cum e stimabile cu localizarea emisiunilor ? adica emisiuni facute de romani in romania ni le transmiteti in limba maghiara ? sau nu mai stim in ce tara traim ...

Domnule Iuga transmiteti toata stima si consideratia unui telespectator :evil: :evil: :evil: marelui Hodorog.
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 20 Oct 2009, 16:12

Taicutza, usurel cu infractu, ca nu-i dracu asa de negru. De fapt postul transmite in paralel mai multe canale de sunet. Pe digital ( eu am palarie Digi ), ai pe telecomanda posibilitatea sa alegi limba in care sa urmaresti PV TV. Este adevarat ca setarea implicita este in ungureste, dar din 2 apasari de buton se rezolva. :wink: Daca primesti semnal analogic, prin cablu, tre sa-ti dresezi operatorul local, sa schimbe el setarile din receiver. Succesuri!

PS Daca reusesti, oricum o sa injuri in continuare, ca sonorul e decalat de imagine ca naiba :lol:
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

crap_ro
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 17 Oct 2009, 14:45

Mesaj de crap_ro » 28 Oct 2009, 06:05

taicanoe adevar graiesti...mi se pare cel mai dezordonat program...aia pare o maghiara corcita...se vede mai slab...cel putin mie mi se parea mult mai aranjat vechiul Fishing & Hunting...chiar daca era in limba maghiara cu o traducere aleatorie :) dar arata ca design si ca emisiuni mult mai bine...

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 28 Oct 2009, 13:56

ss scrie:Taicutza, usurel cu infractu, ca nu-i dracu asa de negru. De fapt postul transmite in paralel mai multe canale de sunet. Pe digital ( eu am palarie Digi ), ai pe telecomanda posibilitatea sa alegi limba in care sa urmaresti PV TV. Este adevarat ca setarea implicita este in ungureste, dar din 2 apasari de buton se rezolva. :wink: Daca primesti semnal analogic, prin cablu, tre sa-ti dresezi operatorul local, sa schimbe el setarile din receiver. Succesuri!

PS Daca reusesti, oricum o sa injuri in continuare, ca sonorul e decalat de imagine ca naiba :lol:
Eu am digi pe cablu ... n-am palarie :lol: si zau daca am gasit pe telecomanda receiverului butonul ala pe care trebuie sa apas .
Cred ca am patit ca Andreea Esca (se f u t u butonuuu')

cred ca va trebui sa-i injur pe cei de la RDS din Resita sa-si seteze ei butonul.
S'altare și bunăstare !

ventoflorin
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 29 Iul 2008, 14:57
Localitate: SUCEAVA
Contact:

Mesaj de ventoflorin » 08 Noi 2009, 15:22

fratilor....stye cineva de ce nu mai receptionez f&h?sunt pe upc.... :?: :shock:

Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Mesaj de nagy victor » 08 Noi 2009, 15:44

@ taicanoe

La noi in Oracea tot RDS este, programul F&H il receptioneaza doar cei care au optat pt. serviciul EXTRA + , eu nu-mi permit numai serviciul BAZA , asa ca nu-l pot urmari la TV , dar am net si ma mai uit la infopescar (cind am chef si timp) :)
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Avatar utilizator
fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 736
Membru din: 14 Ian 2005, 14:51
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 08 Noi 2009, 17:51

nici in alba iulia nu mai mere pe UPC. nu stiu ce i-o deranjat. bine ca au in grila tot felul de canale penibile.
The WORST day fishing is better than the BEST day working!

Avatar utilizator
victor fishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 129
Membru din: 30 Iul 2008, 14:37

Mesaj de victor fishing » 09 Noi 2009, 08:02

revin cu cateva lamuriri legate de PVTV.
Intr-adevar a avut loc o separare de actionariat si am fost nevoiti sa o luam de la "0" intr-o luna si jumatate...de unde si problemele aparute: material putin, dublaj putin, nesincronizare sunet etc...sunt probleme care in scurt timp, sper pana la sfarsitul anului, sa dispara. De asemenea, in ceea ce priveste continutul canalului facem achizitii de materiale, destul de multe chiar din Franta ( vanatoare), anglia, SUA etc.
Daca aveti rabdare o sa observati faptul ca programul va progresa si in scurt timp va atinge cotele F&H dpdv al calitatii materialelor, cu marele avantaj ca vom difuza foarte mult continut de la competitiile din Romania de spinning si crap.
Pana atunci, daca aveti de adresat intepaturi, injuraturi sau mai bine..propuneri de materiale pe care ati vrea sa le vedeti, va stau la dispozitie cu adresa de mail: victor.hodorog@tematic-cable.ro

cu stima

Avatar utilizator
pastravarul 77
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 176
Membru din: 30 Aug 2007, 13:18

Mesaj de pastravarul 77 » 09 Noi 2009, 08:37

De astaptat asteptam ca decat sa ma uit la stiri sa vad babe violate......
Dar incercati va rog sa nu o mai dati in ungureste ca mor. Nu am nimic cu ungurii dar sa vezi pescari prinzand somon pe rauri si lacuri din canada sau usa si sa vorbeasca ungureste asta e prea de tot. Spor la treaba :wink: .

Avatar utilizator
victor fishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 129
Membru din: 30 Iul 2008, 14:37

Mesaj de victor fishing » 09 Noi 2009, 09:15

salut,

greseala asta "din fericire" nu imi apartine...
in versiunea romana materialele canadiene care nu sunt dublate 100% intra cu vocea originala...adica engleza, de asemenea toate materialele care nu sunt dublate inca.
problema aici vine de la operatorul de cablu care nu si-a setat semnalul pe audio romanesc, sau pe partea digitala utilizatorul final care isi poate seta singur limba romana.

Scrie răspuns