PG 0 ron ?!?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bau.bau
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 13 Dec 2007, 15:49
Localitate: constanta-mihail kogalniceanu

PG 0 ron ?!?

Mesaj de bau.bau » 16 Iul 2009, 14:17

Salutari tuturor.Sunt venit de curand in tara si azi am fost la ANPA Constanta sa-mi ridic permisul de pescuit,apoi doamna m-a sfatuit sa ma duc la Politia de Frontiera sa-mi vizeze permisul,sau sa-mi puna o stampila(nu am inteles prea bine ce trebuie sa-mi faca dansii).Din spusele doamnei de la ANPA Constanta taxa de PG ar fi 0 nu stiu de la ce data...Mentionez ca am cautat azi Politia de Frontiera 3h prin soare (necunoscand prea bine orasul)si tot nu am reusit sa dau de ea.Stie cineva mai exact unde sea afla sediul celor de la frontiera,ce acte mai trebuie sa am la mine pe langa permis si daca se mai percepe vre-o taxa?Multumiri
elev pescar

Avatar utilizator
Rellu
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 19 Ian 2005, 12:07
Localitate: Iasi

Re: PG 0 ron ?!?

Mesaj de Rellu » 16 Iul 2009, 14:47

[quote="bau.bau"]Salutari tuturor.Sunt venit de curand in tara si azi am fost la ANPA Constanta sa-mi ridic permisul de pescuit,apoi doamna m-a sfatuit sa ma duc la Politia de Frontiera sa-mi vizeze permisul,sau sa-mi puna o stampila(nu am inteles prea bine ce trebuie sa-mi faca dansii).Din spusele doamnei de la ANPA Constanta taxa de PG ar fi 0 nu stiu de la ce data...Mentionez ca am cautat azi Politia de Frontiera 3h prin soare (necunoscand prea bine orasul)si tot nu am reusit sa dau de ea.Stie cineva mai exact unde sea afla sediul celor de la frontiera,ce acte mai trebuie sa am la mine pe langa permis si daca se mai percepe vre-o taxa?Multumiri[/quote]

De la 1 iulie anul curent nu se mai plateste taxa de 50 pentru permisul de granita.
te prezinti la Politia de frontiera cu o copie dupa buletin si o copie dupa permisul ANPA. Vei completa o cerere la Politia de Frontiera si in maxim 7 zile vei avea avizul de granita.
In legatura cu sediul nu te pot ajuta pt ca sunt din Iasi.
Numai bine!

Avatar utilizator
bau.bau
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 13 Dec 2007, 15:49
Localitate: constanta-mihail kogalniceanu

Re: PG 0 ron ?!?

Mesaj de bau.bau » 16 Iul 2009, 15:37

Multumesc mult pt informatii.Rog operatorii sa inchida topicul.
elev pescar

alex_coman
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 08 Iul 2007, 12:00

Mesaj de alex_coman » 16 Iul 2009, 17:45

Salut,

Azi mi-am ridicat din Cta pg-ul de la sediul lor de pe aleea zmeurei. Cauta pe www.primaria-constanta.ro la sectiunea harta orasului pe unde vine aleea aceasta. E si un indicator la inceputul ei. Avizul il depui/ridici la poarta

Scrie răspuns