SENZATIONAL ! : )

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 14 Iul 2009, 17:10

presa imbecila cu ziaristi cretini,corupti si escroci :evil:

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 14 Iul 2009, 19:24

Oameni buni, stirea a aparut in "Click"...deci no comment...eu ma mai uit pe site-urile Click, Cancan sau Libertatea cand vreau sa mai vad cate o tzatza, un ***,ceva.... cand vreau stiri citesc si eu un mediafax sau ceva ziare serioase :))....problema vine din alta parte...o sa vedeti o noua molima in curand....gripa pesteasca provocata de virusul H70(cm)N8(kg)...si o sa ne trezim cu interzicerea pescuitului...eu deja sunt panicat din cauza asta :D

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 14 Iul 2009, 19:42

:lol: Intamplarea face ca acum 4 ani am nimerit si eu pe lacul cu pricina...Pe partea italiana...Citind articolul mi se face pielea gaina de frica cand ma gandesc la ce risc m-am expus! :lol: :lol: :lol:
Doamne multam c-am scapat!
Pfuii drace da' ce nervosi e salaii pe acolo! Sincer ,eu am vazut doar lebede dar ma rog...
Si cand te gandesti ca la noi abia ataca o firfirica acolo ,darmite ditamai buhaiu! Cred ca Tavi are dreptate.O fi ceva smecherie genetica. :shock:

Ps: sa le spuna cineva la "aia" ca la noi in Delta abia ataca siliconul din shad ,darmite pe cel din "balcoane".Care va sa zica sa vina in Ro ca nu e probleme ... Cu salai , ca in rest ..."Sud-est ,undeva in Balcani..." :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

aspius
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 01 Mar 2009, 00:23

nashpa

Mesaj de aspius » 14 Iul 2009, 20:29

http://news.yahoo.com/s/afp/20090713/od ... iceoffbeat


stirea e veridica, dar interesanta ar fi tulburarea asta hormonala pe apele noastre 'mai curate decat cele din elvetia'

macar daca i-am putea dresa sa-i muste doar pe braconieri...

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 14 Iul 2009, 20:39

"Swiss police divers " astia sunt nebuni
eu cred ca doar simpla existenta aacestuoi serviciu de politie subacavtica a determinat aparitia salailor gangsteri care rup bikinii domnisoarelor din elvetia...

faptul ca a aparut stirea asta (tampita) intr-un ziar din elvetia nu o face veridica... primul lucru care nu se leaga este ori lungimea ori kilogramele, si al2-lea si deloc de neglijat mai da-i in salaii ma-sii de aici, ca daca elvetienii au probleme cu salaii agresivi din cale afara, sa dea o invitatie de 10 persoane pe rapitori.ro si-i scapam de probleme intr-o saptamana garantat :D
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

aspius
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 01 Mar 2009, 00:23

ooo da

Mesaj de aspius » 14 Iul 2009, 20:45

ooo da...

cand te gandesti ca unii sunt platiti sa prinda un salau de cateva kile, imi vine sa emigrez....

la noi doar tara e de kkt...

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 14 Iul 2009, 20:51

Ma inscriu si eu pt invitatii :))) k pe la noi salaul e c-am timid, mai nou mananca la "bomba" vara :))) mamaligaru' dracu!!!!

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 14 Iul 2009, 23:13

o fi fost turbat salaul ala :))
oricum eu astept sa vad ce stiri urmeaza sa mai apara... vreo babusca ucigasa sau te miri ce mai inventeaza astia prin presa
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
aquaelement
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 11 Feb 2009, 08:24
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de aquaelement » 15 Iul 2009, 09:03

Daca e in perioada pontei masculi ataca aproape orice ,mai ales daca sunt mai maricei ....iar daca ii incalci teritoriu ai sanse mari sa fi atacat (muscat ) . Acum nu stiu ce sa zic..., o fi fost bolnav salaul ,sau isi pazea pur si simplu cuibul !?

P.S .
Cei care au pescuit cu cizme-sold primavara in apa mica stiu despre ce vorbesc ... :)

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 15 Iul 2009, 09:10

da ... un banc de obleti a dat navala pe o plaja si a creeat panica in randul turistilor datorita bestialitatii cu care au atacat persoanele care erau in apa ... si ulterioir, cand apa s-a curatat de oameni, stateau obletii cu capul afara din apa si se uitau dupa turisti poate poate prinde tupeu vreunul sa mai intre in apa ... :lol: :lol: :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns