Targul de pescuit ExpoAventuri 2009 - Ce asteptari aveti?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Mesaj de Adrian SB » 02 Iun 2009, 12:59

Nu ma astept sa fie mai ieftin ca anul trecut. Normal la targuri se fac reduceri fata de pretul in magazin din acel moment. Cel putin asa e normal in toata lumea. Dar cum la noi nu e ca peste tot, la targ poti gasi lucruri mai scumpe ca la magazinul de prezentare. Romania: The land of choice! :datz:
Nu sta degeaba, ca degeaba stai!

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 02 Iun 2009, 13:18

Castigul unui astfel de targ pentru pescarul care vrea sa faca o achizitie este de a-i avea pe toti dealerii importanti la un loc. Este singura ocazie din an sa poti compara cam tot ce e bun pe piata pentru a lua o decizie isteata. Si asta este valabil la fire, la mulinete, la naluci, nade etc. Cel mai important avantaj mi se pare a fi pentru cel care vrea sa-si cumpere o lanseta. Are sansa sa incerce tot ce misca pe piata noastra, de la low end la high end.

Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 04 Iun 2009, 12:46

Si, nimeni n-a fost azi ? Ceva impresii, recomandari ?

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 04 Iun 2009, 14:28

Baieti ducetiva ca aveti ce vedea e mult mai bine ca anu trecut desi spatiul mi se pare un pic mai mic. Preturi acceptabile mai bune ca in magazin nu cu mult dar mai bune!!!

Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 04 Iun 2009, 14:41

Multumim, a mai fost cineva ??? .. vreau sa ma duc maine si vroiam sa "iau pulsul" :)

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 05 Iun 2009, 06:58

Eu am ramas total dezamagit. Nu e nici pe departe ce ma asteptam sa fie.
:(
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Mesaj de Adrian SB » 05 Iun 2009, 10:54

Am fost si eu ieri la targ.
Fiind prima data nu pot sa compar cu alta editie.
Croit sa imi iau o mulineta, am ramas cu banii in buzunar.
Destul de dezamagit de oferta de voblere. Pe panourile de prezentare multe modele, la vanzare... ba.
Organizatorul Aventuri la pescuit consider ca si-a facut treaba, mai putin pregatite fiind firmele importatoare. Am avut impresia ca au luat in graba, ce au avut prid depozite si le-au adus la targ. Nu a fost completat stocul de produse inainte. Pacat, sigur le-au fi crescut vanzarile. Din bugetul alocat de 1200 lei pentru targ m-am intors inapoi cu ~jumatate.
Desi am ratat prezentarea de voblere a lui Malin, acesta a fost deosebit de amabil dupa prezentare, cand ne-a prezentat trusele lui cu naluci, si a raspuns la toate intrebarile celor ce au ramas la discutii.
Intr-adevar reduceri mi mult pentru crapari, in rest preturi cam ca pe magazinele on-line. Avantajul a fost ca la unele produse prin "pipaire" ne-am facut o parere realista. Mare lipsa de la standuri: Arrow .
Nimic din gama Shimano, Daiwa, etc.
Oricum consider ca cele vreo 4-5 ore petrecute printre standuri, au meritat vizita la Bucuresti, speram ca la urmatoarele editii sa participe toti importatorii. Si speram in continuare, cum este normal, la reduceri promotionale.
Nu sta degeaba, ca degeaba stai!

butic
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 04 Apr 2008, 10:48
Localitate: Bucuresti

Mesaj de butic » 05 Iun 2009, 15:27

Nimic care sa fie cu adevarat impresionant. Sincer ma asteptam la mai multe firme participante. Lipsa in gestiune la unele produse si nu este decat a doua zi. La capitolul camping f. slab. Asta e. Poate la anu.
Fata de anul trecut e nasol, inclusiv preturile mi s-au parut de magazin, in nici un caz promotionale. Parerea mea :D !!!
Important e sa fi acolo!!!

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 05 Iun 2009, 16:29

OK - Varietatea, care ajuta comparatia
OK - O data pe an Energo recupereaza vanzarile pierdute prin inchiderea magazinului din Bucuresti. Nea Dan, sa traiesti, mare manager de vanzari...
KO - Lipsa importatorilor Daiwa si Shimano, de neinteles!!! Din ce in ce mai mult am impresia ca baietii de la Gipo si Arrow vor sa-si ingroape afacerile.
KO - Doar Romica, Rebegel si Bitirez ne baga cat de cat in seama dintre marii importatori de barci, restul se adreseaza manelistilor :(
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

Avatar utilizator
p5ih0
veteran
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 03 Dec 2005, 16:01
Contact:

Mesaj de p5ih0 » 05 Iun 2009, 17:45

daca vreti sa cumparati bete sau barci/motoare , mergeti la targ !
daca nu , nu :lol: mulinete nimik calumea, naluci asa si asa accesorii la fel... asa si asa... deci daca vreti ceva din astea de mai sus comandati online, daca vreti ceva bete barci sau motoare merita.
daca sunteti din bucuresti merita sa mergeti oricum sa mai vedeti una alta, mai schimbati o vorba , o gluma, un mic , o bere ... :lol: samd...

Scrie răspuns