Lacul Belis din Jud.Cluj-permisele ANPA nevalabile

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 27 Apr 2009, 18:49

Tudor00 scrie:Salut,
Pana la urma pot pescui la Belis cu chitanta/permis ANPA (de 1 mai) fara sa trebuiasca sa ma cert cu jandarmii, sau si mai rau sa ii dau in judecata?
da

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 28 Apr 2009, 00:23

nucus scrie:Felicitari ,fario! apsalba,n-o fi avind fario cerebel dar obraz are !
:lol: :lol: Ce mi-o trebui mie cerebel la pescuit? In fond si cei lipsiti de creier prind peste, nu? Daca era sa fie dupa inteligenta si bun simt, nici Apsalba nici Pityiu nu ar fi prins nici macar un oblete!

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din jud. Cluj

Mesaj de pityu » 28 Apr 2009, 00:30

fario_nebunu, iti mai pun o intrebare. Daca stii sa raspunzi corect la ea, te iert de toate rautatile acumulate pe forum, imi cer si eu iertare la randul meu si iti dau jumatate din mosie si fata de sotie. Te prinzi ?
Intrebarea suna simplu: "Ce este un bizbass?" Ai voie cu bibliografia in fata si cu mii de soptitori.
A... care bibliografie? Dictionarul de jmecherii sau smecherii (cum vrei).
Daca nu stii raspunsul, ti-l voi da tot eu, ca sa nu mori de .... ciuda, dar sa vad oferta ta pentru a-l afla :!:
Sa te vad acuma daca esti smecher intr-adevar sau numai.... te dai. (bucure(bu)stean). :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

fairplayu', cat e fairplayu'?

Mesaj de JB » 28 Apr 2009, 08:47

Stimabili domni colegi pescari accesez forumul pentru a afla informatii valoroase despre pescuit, nu sa citesc atacurile (mai in gluma, mai in serios) unora asupra altora. Sincer ma intereseaza si pe mine situatia de la Belis, in ultimele zile intru zilnic si vad ca sunt mesaje noi pe acest topic, totusi nu la subiect. Poate fi constructiv, dar parca se polueaza prea mult topicurile interesante cu tot felul de flame-uri cu tenta personala...

Propun administratorilor acestui forum sa creeze o sectiune noua de duelari in lansete, IQ-uri, tiruri incrucisate de boilies, etc, unde sa se stabileasca ierarhiile in haita de pescari, daca intr-adevar unii simt nevoia acestui lucru. :)

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de pityu » 28 Apr 2009, 12:59

spintm a yis
Stimabili domni colegi pescari accesez forumul pentru a afla informatii valoroase despre pescuit, nu sa citesc atacurile (mai in gluma, mai in serios) unora asupra altora. Sincer ma intereseaza si pe mine situatia de la Belis, in ultimele zile intru zilnic si vad ca sunt mesaje noi pe acest topic, totusi nu la subiect. Poate fi constructiv, dar parca se polueaza prea mult topicurile interesante cu tot felul de flame-uri cu tenta personala...

Propun administratorilor acestui forum sa creeze o sectiune noua de duelari in lansete, IQ-uri, tiruri incrucisate de boilies, etc, unde sa se stabileasca ierarhiile in haita de pescari, daca intr-adevar unii simt nevoia acestui lucru.
Sunt intru totul de acord cu tine

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de Fario_nebunu » 29 Apr 2009, 00:04

pityu scrie: Sunt intru totul de acord cu tine
Si eu la fel, hai sa oprim "duelul" si sa lasam oamenii sa afle ce si cum e cu lacul Belis. Uite, ca sa fii linistit Pityule, "bizbass" e porecla unui pescar portughez specializat in...bass. Nuno Bizarro...bass finshing.
http://www.youtube.com/user/Bizbass
Scrie-i si poate accepta sa inceapa cu tine un bussiness, adica sa aduceti bass din Portugalia si sa populati Defileul Jiului. Oricum nu aveti nici o sansa cu lostrita si nici macar cu lipanul, poate ca bass-ii suporta mai bine "cutumele" mineresti de pescuit gen trotil, capse pirotehnice...stii tu ca doar esti din zona.

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de pityu » 29 Apr 2009, 10:19

Hai sa-ti dau totusi raspunsul corect, dupa care lasam topicul sa mearga mai departe. Un "Bizbass" este un gulagon nedrazat, obtinut prin biribistrocizarea ciribomflaxului. Asta e definitia luata din dictionarul de smecherii, care a fost tiparit intr-un singur exemplar si care se afla in posesia subsemnatului.
N-aveai de unde sa stii :!:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de Hell » 29 Apr 2009, 11:13

[quote="Fario_nebunu] Uite, ca sa fii linistit Pityule, "bizbass" e porecla unui pescar portughez specializat in...bass. Nuno Bizarro...bass finshing.
http://www.youtube.com/user/Bizbass
.[/quote]


:lol: :lol: :lol:
Te-a lasat om sarac si fara fata :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de MihaiV » 29 Apr 2009, 20:29

Fario_nebunu scrie:
pityu scrie: Sunt intru totul de acord cu tine
Si eu la fel, hai sa oprim "duelul" si sa lasam oamenii sa afle ce si cum e cu lacul Belis. Uite, ca sa fii linistit Pityule, "bizbass" e porecla unui pescar portughez specializat in...bass. Nuno Bizarro...bass finshing.
http://www.youtube.com/user/Bizbass
Scrie-i si poate accepta sa inceapa cu tine un bussiness, adica sa aduceti bass din Portugalia si sa populati Defileul Jiului. Oricum nu aveti nici o sansa cu lostrita si nici macar cu lipanul, poate ca bass-ii suporta mai bine "cutumele" mineresti de pescuit gen trotil, capse pirotehnice...stii tu ca doar esti din zona.
Pityule, la faza asta ai cam muscat-o!!! :lol: :lol: :lol:

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de pityu » 30 Apr 2009, 08:18

De ce :?: N-am inteles. A dat cumva raspunsul corect :?:
Vezi definitia clara a unui bizbass la postarea mea anterioara.
Intrebarea a fost "Ce este un bizbass?" si nicidecum "Cine este Bizbass?"
E o diferenta :!:

Scrie răspuns