liviu mihaiu,fostul guvernator al deltei

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 13 Feb 2009, 12:29

uite ce a facut sau incerca sa faca

http://www.realitatea.net/emisiuni/100p ... 63037.html

ultimul interviu de guvernator (de care stiu eu)

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Mesaj de pensionaru » 13 Feb 2009, 13:20

Cand a dat acest interviu deja stia care este soarta lui si a vrut intr-un fel sa se justifice.
Eu cred ca de acum poate sa tina sub observatie ce se intampla in delta si sa ia pozitie din postura de jurnalist.
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

Avatar utilizator
Diver
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 09 Iul 2005, 09:28
Localitate: Sibiu

Mesaj de Diver » 13 Feb 2009, 15:12

Eu zic ca e primul care a incercat sa faca ceva! Trebuie apreciat si numai pentru intentie si oricum omul a avut singe in organele pereche ( pe care multi dintre noi, sa recunoastem, nu l-am fi avut).
In continuare, vad DELTA in culori sumbre, daca pina acuma ne plingeam ca nu mai prea e peste sa vedeti ce va fi de acum incolo!
Se vor schimba baronii, Mazare va pune mina pe ceea ce isi dorea, etc.
Concluzia mea: stringeti bani daca aveti de unde si VALEA!
Vreti crap si somn? - Ebro !
Vreti stiuca? - Vastervik !
Vreti pastrav si lipan?- Laponia !
Traiasca lumea mare!
Fac pe nebunu' , de fapt sint trist si ma doare ca se duce dracului minunatia asta de Delta. Culmea e ca nici macar nu sintem in stare sa o apreciem la valoarea ei adevarata, decit dupa ce umblam pe afara si ii vedem pe altii extaziindu-se la un smirc de pipirig sau imprejmuind si protejind un pilc de trestie cit un apartament de bloc! Pe cuvint, nu exagerez absolut de loc!
Faceti-va oricum provizii de lamii, caci o sa ne fie tot mai greata de ce se intimpla in tara asta!

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 13 Feb 2009, 15:21

Diver !
Mi-e frica sa-ti mai dau telefon cand vad ce deprimat esti !
www.wilddanube.ro

Avatar utilizator
Lucius
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 162
Membru din: 05 Aug 2008, 16:43
Localitate: Gheorgheni
Contact:

Mesaj de Lucius » 13 Feb 2009, 15:28

Diver nu e pesimist ci doar realist

Avatar utilizator
Diver
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 09 Iul 2005, 09:28
Localitate: Sibiu

Mesaj de Diver » 13 Feb 2009, 16:25

wilddanube scrie:Diver !
Mi-e frica sa-ti mai dau telefon cand vad ce deprimat esti !
Stii ca nu pic eu asa usor in butoiul cu depresie, dar e pacat sa vezi ca in fiecare an e mai rau. Macar de mi-ar fi indiferenta Delta asta, dar microbul e bine inoculat. Oricind as prefera sa prind in Delta 1/5 din ce am prins pe Ebro, de exemplu, dar nici vorba.
Inclusiv pentru bussinesul tau situatia e nasoala, caci pentru cei care vin sa pescuiasca degeaba e totul placut si OK pe ponton si colegii tai fac totul ca sa te ajute sa prinzi, daca nu e peste in cirlig restul paleste.
O sa ajung probabil sa vin la voi la birdwatching, caci ma simt bine cu voi si tot nu rezist mai mult de jumate de an fara atmosfera Deltei, iar de pescuit ma duc cit e lumea de lata ( daca nu mai tine mult criza). Daca criza mai tine va trebui sa ma duc si eu la una mica de subzistenta pe aici pe undeva! No pai nu-i bai!
Hai , la apa, ca a venit week-end-ul !
Aliment politicianist (indiferent de culoare)pe fire va doresc!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 13 Feb 2009, 20:09

Diver scrie:...Aliment politicianist ......
:lol: :lol: :lol: :lol:
tare asta,nu o stiam :lol:

ventoflorin
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 29 Iul 2008, 14:57
Localitate: SUCEAVA
Contact:

asa e diver....numai ca pulimea nu poate face nimic...deocam

Mesaj de ventoflorin » 13 Feb 2009, 22:00

Diver scrie:Eu zic ca e primul care a incercat sa faca ceva! Trebuie apreciat si numai pentru intentie si oricum omul a avut singe in organele pereche ( pe care multi dintre noi, sa recunoastem, nu l-am fi avut).
In continuare, vad DELTA in culori sumbre, daca pina acuma ne plingeam ca nu mai prea e peste sa vedeti ce va fi de acum incolo!
Se vor schimba baronii, Mazare va pune mina pe ceea ce isi dorea, etc.
Concluzia mea: stringeti bani daca aveti de unde si VALEA!
Vreti crap si somn? - Ebro !
Vreti stiuca? - Vastervik !
Vreti pastrav si lipan?- Laponia !
Traiasca lumea mare!
Fac pe nebunu' , de fapt sint trist si ma doare ca se duce dracului minunatia asta de Delta. Culmea e ca nici macar nu sintem in stare sa o apreciem la valoarea ei adevarata, decit dupa ce umblam pe afara si ii vedem pe altii extaziindu-se la un smirc de pipirig sau imprejmuind si protejind un pilc de trestie cit un apartament de bloc! Pe cuvint, nu exagerez absolut de loc!
Faceti-va oricum provizii de lamii, caci o sa ne fie tot mai greata de ce se intimpla in tara asta!

Avatar utilizator
bau.bau
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 13 Dec 2007, 15:49
Localitate: constanta-mihail kogalniceanu

Mesaj de bau.bau » 14 Feb 2009, 14:45

[quote="Diver"][quote="wilddanube"]Diver !
Macar de mi-ar fi indiferenta Delta asta, dar microbul e bine inoculat. Oricind as prefera sa prind in Delta 1/5 din ce am prins pe Ebro, de exemplu, dar nici vorba.

acelasi lucru il pot spune si eu cu paraurile din marea britanie
elev pescar

2door
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 29 Noi 2006, 18:15
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 15 Feb 2009, 12:08

e drum lung pana acolo(ebro,anglia).nu sunt sigur ca fiumeo o sa gaseasca vreo apa sa mai pescuiasca.o sa tin pozele din galerie la pastrare sa vada baiatu cum era pe vremuri.
probabil ca atunci cand va creste nici macar pe malul apelor nu o sa mai putem sta,ce sa mai vorbim de pesti si alte alea.

Scrie răspuns